SOS

Twój facet mówi te zdania? To wyraźne znaki ostrzegawcze!

Jeżeli notorycznie powtarza te słowa, powinnaś zastanowić się, czy warto tkwić w tym związku.
Twój facet mówi te zdania? To wyraźne znaki ostrzegawcze!
Fot. iStock
27.11.2018

Zastanawiałaś się kiedyś, dlaczego tyle kobiet tkwi w toksycznych związkach, mimo że partner notorycznie traktuje je bez szacunku? W wielu przypadkach odpowiedź brzmi: bo nie zdają sobie sprawy z tego, że ich facet jest toksyczny. Tkwią w przekonaniu, że takie zachowanie jest zupełnie w porządku. Owszem, czasami partner powie coś niemiłego albo zrobi im awanturę, ale przecież powiedział przykre słowa w emocjach, prawda?

Zobacz również: Toksyczna miłość: Jakie znaki zodiaku nie powinny być razem?

Toksyczny facet chce, żeby jego partnerka myślała właśnie w taki sposób. Dzięki temu jest w stanie ją kontrolować i trzymać przy swoim boku. Dlatego im wcześniej nauczysz się rozpoznawać sygnały ostrzegawcze, tym prędzej będziesz w stanie uwolnić się od związku z emocjonalnym przemocowcem. Oto zdania, które powtarza każdy toksyczny facet, i które niechybnie prowadzą do rozstania.

“Dlaczego mam ci się tłumaczyć?”

Takie zdanie powtarza facet, który zdecydowanie ma się z czego tłumaczyć. Jeżeli on z jakiegoś powodu ciągle staje się defensywny, a na twoje pytania reaguje złością i agresją, prawdopodobnie boi się, że na jaw wyjdą pewne jego podejrzane zachowania.

“Możesz mi zaufać”

Paradoksalnie takie zdanie niekoniecznie świadczy o tym, że ten mężczyzna jest godny zaufania. Osoby, którym można ufać zachowują się w taki sposób, że nie muszą nikogo o tym zapewniać. Nadgorliwe przypominanie o tym, jak bardzo jest się godnym zaufania może świadczyć o szemranych zamiarach.

Fot. iStock

“Nie potrzebujemy etykietek”

Kiedy facet mówi takie słowa jasne jest, że nie ma zamiaru angażować się w waszą relację na poważnie. Dlaczego? Prawdopodobnie dlatego, że chce wciąż mieć otwartą drogę do spotykania się z innymi dziewczynami. Żaden trzeźwo myślący facet nie powie jednak wprost, że zamierza umawiać się jednocześnie z tobą i z tabunem innych kobiet. Zamiast tego powie, że etykieta “twojego chłopaka” jest dla niego niewygodna, i że możecie kontynuować waszą relację, ale bez nazywania się oficjalnie parą.

Szukasz powodu do kłótni?

To kolejny przykład defensywnej postawy, która sugeruje, że facet ma coś do ukrycia. To też forma psychicznego i emocjonalnego zastraszania. W zdrowym związku partnerzy nie unikają przepracowania nieporozumień, które są przecież nieuniknione. Facet, który mówi takie słowa od razu kieruje pod twoim adresem oskarżenie, aby wpędzić cię w poczucie winy.

Albo ja, albo...”

Stawianie ultimatum partnerowi to absolutne ekstremum i nikt nie powinien uciekać się do niego, jeśli sytuacja naprawdę nie jest dramatyczna, np. kiedy swoim zachowaniem krzywdzisz siebie lub swoich bliskich. Ale jeśli wykorzystują ten tekst w błahych sprawach, stając między tobą a twoimi przyjaciółkami/rodziną/psem, to znak, że chce cię kontrolować.

Zobacz również: Jestem z facetem, który źle mnie traktuje...


Spotykasz się z facetem spod tego samego znaku, co ty? Oto, co musisz wiedzieć
Spotykasz się z facetem spod tego samego znaku, co ty? Oto, co musisz wiedzieć - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (1)

Ocena: 5 / 5
miśka (Ocena: 5) 28.12.2018 17:10
Według mnie nie ma co samemu szukać dowodów na zdradę i zadręczać się tym. Najlepiej udać się do doświadczonego detektywa (we Wrocławiu świetna jest detektyw Skrzypek) który szybko rozwiąże sprawę i dostarczy niezbite dowody, które później można użyć np. na sprawie rozwodowej.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie