SOS

Nie uwierzysz, co większość par robi po igraszkach. Brzmi mało romantycznie

Sprawdzono, co tak naprawdę dzieje się w naszych sypialniach.
Nie uwierzysz, co większość par robi po igraszkach. Brzmi mało romantycznie
Fot. iStock
08.10.2018

W tej kwestii nie istnieje coś takiego, jak norma. Na zakończenie igraszek możesz odwrócić się na drugi bok i zasnąć albo przygotować sobie regeneracyjny posiłek. Szybki prysznic lub przeglądanie mediów społecznościowych to zachowania równie normalne. Prawdziwe życie to nie film, a wyniki tego badania są na to najlepszym dowodem. Warto się z nimi zapoznać, żeby poznać zwyczaje innych. I zrozumieć, że wcale wcale się od nich nie różnisz.

Zobacz również: Ludzie robią coś obrzydliwego, by zaoszczędzić na prezerwatywach

Sklep internetowy Pure Romance przeprowadził sondaż na grupie ponad 2 tysięcy dorosłych osób. Pytanie było jedno: co robisz po odbytym stosunku? Okazuje się, że ile par, tyle możliwości. Tulenie się i czułe słówka ustępują miejsca bardziej przyziemnym sprawom. Być może nie brzmi to najbardziej romantycznie, ale w relacjach z nieco dłuższym stażem nie należy tego oczekiwać.

Przekonaj się, czy twoje zachowanie odbiega od normy. Oto 10 rzeczy, które robią kochankowie, kiedy emocje już opadną.

fot. Thinkstock

#1 Przeglądają portale społecznościowych

Miejmy nadzieję, że nie po to, by pochwalić się udanym stosunkiem… W większości przypadków oznacza to szybki powrót do rzeczywistości i formę relaksu.

#2 Zamawiają jedzenie

Igraszki potrafią być bardzo wymagające pod względem fizycznym. Aby uzupełnić spalone w ten sposób kalorie wiele par decyduje się na zamówienie pizzy.

#3 Przygotowują jedzenie

Bardziej oszczędni (a może raczej czuli) oferują partnerowi własnoręcznie przygotowaną przekąskę. To wyraz troski, a także komplement: spisałeś się, zasługujesz na nagrodę.

#4 Rozmawiają na głębokie tematy

Według autorów raportu dzieje się tak wyłącznie na początku związku. Bliskość fizyczna sprzyja szczerości. Opowiadamy wtedy o swoim dzieciństwie czy przeżytych traumach.

#5 Nic

To jedna z najpopularniejszych odpowiedzi w tym temacie. Zmęczona para zastyga w nieruchomej pozycji. Kochankowie nie mają siły się ruszyć, ani odezwać. Musiało być dobrze.

Zobacz również: To MUSISZ zrobić przed pójściem z facetem do łóżka

fot. Thinkstock

#6 Leżą „na łyżeczkę”

Obejmowanie się w ten sposób sprzyja podtrzymaniu romantycznej atmosfery. Dajemy do zrozumienia partnerowi, że jest dla nas kimś więcej, niż tylko kochankiem.

#7 Ubierają się

Obecność tej czynności na liście jest dowodem na to, że czasami decydujemy się na igraszki w najmniej oczekiwanym momencie. Później szybko trzeba wrócić do rzeczywistości.

#8 Piją wodę

Akt może być wyjątkowo wyczerpujący, więc uzupełnienie płynów wydaje się bardzo rozsądne. Tak robi każdy sportowiec po ciężkim treningu.

#9 Oglądają telewizję

Nie ma w tym nic złego. Jeśli czujecie potrzebę, by przez chwilę odpocząć i pogapić się w ekran - po prostu to zróbcie. Zmuszanie się do czułości mija się z celem.

#10 Tulą się

Aż 74 procent badanych twierdzi, że to najlepsze, co można zrobić po stosunku. Co nie oznacza, że sami to praktykują.

Zobacz również: Teraz wszyscy robią TO „na ślimaka”. Prosta pozycja, która daje maksymalną rozkosz

Tak podrywają Polacy. Zobacz najdziwniejszych użytkowników Tindera
Tak podrywają Polacy. Zobacz najdziwniejszych użytkowników Tindera - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (2)

Ocena: 3 / 5
gość (Ocena: 1) 08.10.2018 21:56
Jeśli kiedyś będą badania i okaże się, że pary po seksie przypalają się żywym ogniem, to dajcie znać. Z waszego tytułu można by sądzić, że wyrywają sobie uszy! Po prostu brak słów - 'artykuł' jest beznadziejny.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.10.2018 16:45
Od początku związku nauczyłam się żeby nie prosić już o takie rzeczy jak przytulenie się po seksie i chwile poleżenie w takiej pozycji. Po 10 latach on po prostu bierze lapsa i w coś tam sobie gra. Poza tym raczej nie lubię mówić o moich potrzebach i marzeniach. Facet ma szczęście że baba nic od niego nie wymaga.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie