SOS

Wiemy, ile razy będziesz się kochała w tym tygodniu

Przynajmniej statystycznie...
Wiemy, ile razy będziesz się kochała w tym tygodniu
Fot. Pinterest.com (https://pl.pinterest.com/pin/687432330596162050/)
09.05.2018

Oficjalnie przyznajemy, że długość nie ma znaczenia. Liczy się przede wszystkim zaangażowanie i umiejętności. Nawet skromnie obdarzony partner potrafi być świetnym kochankiem. Podobnie, jeśli chodzi o częstotliwość damsko-męskich zbliżeń. Lepiej robić to rzadziej, ale dłużej i lepiej. Seks 5 razy w tygodniu wcale nie musi być bardziej satysfakcjonujący, niż igraszki raz na kilka dni.

Zobacz również: Jeśli wierzysz chociaż w 1 z tych 25 mitów - lepiej NIGDY nie uprawiaj seksu. To się źle skończy

Sporo w tym prawdy, ale wiele z nas wciąż odczuwa presję. Wierzymy, że jeśli kochamy się zbyt rzadko, to widocznie jesteśmy fatalne w łóżku albo nasz związek chyli się ku upadkowi. Kiedy w rozmowie z koleżankami pojawia się ten wątek, niemal odruchowo twierdzimy, że seks to dla nas chleb powszedni. Przecież nie powiesz głośno, że ostatni raz robiliście to 2 tygodnie temu…

Tym bardziej warto zapoznać się z wynikami badań na ten temat. Jeden z popularnych sprzedawców zabawek erotycznych postanowił sprawdzić, jak wygląda norma w tej kwestii. Zmierzono, jak często kocha się statystyczna para. I to w zależności od pory roku.

ile razy w tygodniu powinno się uprawiać seks

fot. Thinkstock

Firma Lovehoney przeprowadziła sondaż na grupie ponad 2 tysięcy dorosłych ankietowanych. Ci mieli za zadanie wskazać, kiedy kochają się najczęściej, a kiedy raczej nie mają nastroju na igraszki. Badani zdradzili, ile razy w ciągu tygodnia zdarza im się pójść na całość. Wyniki okazały się zaskakujące. W ten sposób powstał ranking najseksowniejszych miesięcy w roku i tych, kiedy odechciewa nam się wszystkiego.

Okazuje się, że dużą rolę odgrywa w tej kwestii pogoda. Jak łatwo się domyślić, gorące lato sprzyja igraszkom bardziej, niż depresyjna jesień czy mroźna zima. 6 miesięcy, kiedy kochamy się statystycznie najczęściej to:

1. Lipiec - 4 razy w tygodniu

2. Sierpień - 3,7 razy w tygodniu

3. Czerwiec - 3,2 razy w tygodniu

4. Maj - 3 razy w tygodniu

5. Grudzień - 2,9 razy w tygodniu

6. Luty - 2,8 razy w tygodniu.

który miesiąc odbiera nam ochotę na igraszki?

Zobacz również: Sylwia zdradza, jak wygląda seks wierzących. „W łóżku słucham księdza, a nie pożądania”

ile razy w tygodniu powinno się uprawiać seks

fot. Thinkstock

Wbrew pozorom, nie chodzi wyłącznie o miesiące jesienne i zimowe. Wiosną nasza ochota na seks także nie osiąga najwyższej wartości. A to już wcale nie jest takie oczywiste, bo zwykło się mawiać, że pierwsze promienie słońca skutecznie podgrzewają atmosferę w każdym związku. Za najmniej seksowne miesiące uznano:

1. Listopad - 2,1 razy w tygodniu

2. Styczeń - 2,3 razy w tygodniu

3. Marzec - 2,5 razy w tygodniu

4. Październik - 2,6 razy w tygodniu

5. Kwiecień - 2,6 razy w tygodniu

6. Wrzesień - 2,7 razy w tygodniu

Bezkonkurencyjny okazał się listopad, kiedy statystycznie kochamy się 2 razy rzadziej, niż w rekordowym lipcu. Nic w tym dziwnego, bo to wyjątkowo przygnębiający miesiąc i jesień w najgorszym wydaniu. Dość ciepły i słoneczny kwiecień jednak też nie sprzyja bliskości.

Zobacz również: Gorące sztuczki, dzięki którym pozycja misjonarska na pewno nie będzie nudna

ile razy w tygodniu powinno się uprawiać seks

fot. Thinkstock

Opisujący wyniki tych badań serwis metro.co.uk zapytał kilka osób, czy potwierdzają te wyniki. Okazuje się, że dla niektórych są zdecydowanie zawyżone. Inni twierdzą, że kochają się zdecydowanie częściej. Ale tak to jest w przypadku wszelkiego rodzaju statystyk. Uśredniona wartość nie musi dotyczyć każdego.

Kiedyś z moim chłopakiem kochaliśmy się nawet 40 razy w miesiącu. Tak było przez 2 lata. Potem zamieszkaliśmy razem i robimy to raz na tydzień. Nie widzę w tym nic dziwnego - twierdzi Delia.

W dobrym miesiącu kochamy się jakieś 6 razy, ale czasami nawet wcale. Jesteśmy zaręczeni i bardzo się kochamy, ale stresy dnia codziennego wcale nie ułatwiają sprawy. Czasami po prostu nie mamy na to siły - zdradza Lisa.

Dokładnie policzyłam i wychodzi jakieś 0,2 razy na miesiąc - mówi Lisa.

Będzie tego nawet 12 razy w miesiącu, ale niektóre zdarzają się tego samego dnia. Tak to wygląda, kiedy jesteście małżeństwem, pracujecie i macie dzieci - tłumaczy Alistair.

A jak wygląda to u Ciebie?

Polecane wideo

Komentarze (8)

Ocena: 4.38 / 5
gość (Ocena: 5) 09.05.2018 20:29
U mnie ostatnio sex był jakiś miesiąc temu i ani trochę mi tego nie brakuje. Praca,dziecko,dom,choroby,zmęczenie i inne bzdury skutecznie odbierają ochotę na cokolwiek. Moim jedynym pragnieniem jest pójście spać w wygodnym łóżeczku.
odpowiedz
gość (Ocena: 4) 09.05.2018 11:10
ja myślę, że częstotliwość uprawiania seksu zależy od szczęścia danych osób w parze
zobacz odpowiedzi (3)
kk (Ocena: 5) 09.05.2018 10:23
hahaha jakaś BREDNIA!!!
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 09.05.2018 08:05
To może jeszcze sprawdźcie ile razy na dobę pierdzi statystyczny Polak. No to to było dopiero ciekawe.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie