SOS

Czy to był najgorszy seks w jego życiu? 10 cech kiepskiej kochanki

Mowa o Tobie?
Czy to był najgorszy seks w jego życiu? 10 cech kiepskiej kochanki
Fot. iStock
14.04.2018

Czy jesteś dobrą kochanką? Wiele kobiet zadaje sobie to pytanie, nawet te po 40., które mają za sobą kilka porodów i duże doświadczenie seksualne. Przeważnie myślimy o nich, że wiedzą już wszystko na temat sztuki miłości, bo na pewno miały do czynienia z różnymi problemami i musiały z nimi sobie jakoś poradzić.

Zobacz także: Taka kobieta to chodzący IDEAŁ: Waga, kolor włosów, wzrost...

Wbrew pozorom bycie dobrą kochanką niekoniecznie zależy od dużego doświadczenia. A przynajmniej nie w każdym przypadku. Na forach internetowych widnieje mnóstwo wpisów mężczyzn, którzy nie wiedzą, jak delikatnie dać kobiecie do zrozumienia, że sfera seksualna w ich związku szwankuje z jej winy. Są w wieloletnich związkach.

Na podstawie tych komentarzy stworzyłyśmy listę sygnałów, po których poznasz, że jesteś beznadziejną kochanką. Nie rozpaczaj, ponieważ nad wszystkim można popracować. Najważniejsze jest rozpoznanie problemu.

Masz kompleksy

Niestety kompleksy po prostu wykluczają możliwość bycia dobrą kochanką. Oczywiście chodzi o duże zakompleksienie, kiedy kobieta w ogóle nie czuje się dobrze w swoim ciele. Mężczyzna na pewno to wyczuwa. Rozwiązaniem w tym przypadku jest zadbanie o siebie. Jeżeli czujesz, że to poważna sprawa, udaj się do psychologa.

 

czy jesteś kiepską kochanką

Fot. unsplash.com

On unika zbliżeń

Jeżeli on unika zbliżeń, może być wiele powodów, dlaczego tak się dzieje. W przypadku, gdy taki stan trwa od dawna, być może chodzi o to, że jesteś kiepską kochanką. Najpierw wyklucz jednak inne opcje. Na przykład problemy zdrowotne albo kłopoty w pracy.

Zaproponował ci wizytę u seksuologa

Z pewnością coś nie gra w waszym życiu seksualnym. Jeżeli on nigdy nie skarżył ci się na żaden problem, prawdopodobnie chodzi o ciebie. Ten sygnał ma też pewne plusy. Facetowi zależy na tobie i chce wspólnie zaradzić sytuacji. Gdybyś była mu obojętna, poszukałby innej.

Nie przykłada się

Masz wrażenie, że on robi wszystko od niechcenia. W ogóle się nie stara, a cały akt jest bardzo mechaniczny. Może chodzić o coś innego, ale niewykluczone, że po prostu jesteś słabą kochanką. Jesteś pewna, że nigdy nie robił ci delikatnie żadnych uwag na ten temat?

czy jesteś kiepską kochanką

Fot. unsplash.com

Nie reaguje na twoje zaloty

Chociaż starasz się go prowokować na różne sposoby, on jest niewzruszony. Przedkłada mecz albo spotkanie z kumplami nad intymne chwile z tobą. To bardzo kiepska wiadomość.

Nie mówisz o swoich potrzebach, nie pytasz o jego

Komunikacja jest potrzebna w każdej sytuacji, także w tej najbardziej intymnej.Jeżeli nigdy nie mówiłaś o swoich potrzebach i nie pytałaś o jego, po prostu nie masz szans na bycie dobrą kochanką. Napraw szybko ten błąd.

Jesteś spięta i niepewna siebie

Spięcie i niepewność siebie sprawiają, że trudno ci będzie cieszyć się zbliżeniem. Na pewno odczuwa to również twój mężczyzna. Postaraj się bardziej zrelaksować. Wcześniej znajdź źródło problemu. Przeżywasz trudny moment w życiu? Masz kompleksy?

Zobacz także: Trzy miesiące temu rozwiodłam się z mężem. Wciąż go kocham...

 

czy jesteś kiepską kochanką

Fot. unsplash.com

Zachowujesz się egoistycznie

Zastanów się, czy nie jesteś egoistką? Czy w trakcie zbliżenia myślisz też o nim? Jeżeli tylko bierzesz, nie możesz być dobrą kochanką. Zacznij wreszcie zauważać potrzeby swojego faceta.

Gdy jest po wszyskim, on unika czułości

Sporadycznie może się tak zdarzyć i to nie jest nic niepokojącego. Ale gdy było tak od zawsze, powodem może być kiepska jakość zbliżenia, spowodowana twoim zachowaniem bądź brakiem jakiegoś zachowania. Gdy on jest czuły po wszystkim, to sygnał, że czuje się wspaniale i ty jesteś tego przyczyną.

Nigdy nie usłyszałaś od niego, że jesteś dobrą kochanką

Jeżeli nigdy nie usłyszałaś żadnego komplementu na temat tego, jak się z nim kochasz, a jesteście ze sobą już bardzo długo, porozmawiaj z nim szczerze. Musi mu na tobie bardzo zależeć, bo w innym przypadku znalazłby sobie inną kobietę.
 

Polecane wideo

Komentarze (6)

Ocena: 3.67 / 5
www.FederacjaZielonych.pl (Ocena: 5) 01.05.2018 20:19
czy niedługo w szkołach zamiast religii będą uczyć sexu też na zajęciach praktycznych?i o dzieciach=skutkach sexu?
odpowiedz
Centrum Psychoterapii VIDE (Ocena: 5) 16.04.2018 15:00
W przypadku problemów w łóżku warto zasięgnąć opinii doświadczonego terapeuty, zapraszamy na konsultacje dobryseksuologwarszawa.pl
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.04.2018 11:55
No i co z tego? Ciekawe czy panowie przejmują się tak byle jaką grą wstępną, piwnymi brzuchami i owlosieniem jak u goryla :)
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 1) 14.04.2018 04:45
To teraz czas na "mądre i merytoryczne" komentarze niezależnych i wyzwolonych współczesnych kobiet. Cytuję (gdyby Panie nie pamiętały swoich komentarzy): "faceci to podgatunek :))"; "coś w tym jest. są wjątki, ale strasznie wielu z nich to nied.ojebanie umysłowe". Śmiało, nie krępujcie się drogie Panie, polskich mężczyzn można zawsze bezkarnie obrażać i poniżać co innego 'inne nacje", vide taki ciekawy komentarz:"Wszyscy bardzo zatroskani o losy Polek w brudnych, arabskich łapach – panowie rodacy, panowie narodowcy, panowie karki i panowie dresiarze – darujcie sobie. Wyszłam za mąż za Araba bo sama tego chciałam! W szczęściu zanurzam się po szyję… tonę! I wcale nie chcę być uratowana".
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie