SOS

8 pytań, dzięki którym będziesz wiedziała, czy warto iść z nim do łóżka

O to musisz go zapytać, zanim się z nim prześpisz.
8 pytań, dzięki którym będziesz wiedziała, czy warto iść z nim do łóżka
Fot. iStock
25.03.2018

Kiedy do głosu dochodzą silne emocje, w tym pożądanie, wtedy nie ma już raczej czasu na poważną rozmowę. Siła przyciągania okazuje się tak mocna, że tracimy resztki zdrowego rozsądku i zależy nam tylko na jednym. Nawet, kiedy ledwo znamy partnera i nie do końca wiemy, czego można się po nim spodziewać. Konsekwencje takiej spontaniczności dostrzegamy dopiero po fakcie. I chyba czas to zmienić.

Cytowana przez portal metro.co.uk „seksterapeutka” Lianne Young nie ma wątpliwości, że intymną relację powinniśmy zacząć jednak od rozmowy. Ustalenia granic, priorytetów, oczekiwań i zasad. Zwłaszcza, jeśli nie ma to być tylko jednorazowa przygoda, ale zapowiedź czegoś więcej. Ekspertka sugeruje, by przed rozpoczęciem współżycia poruszyć kilka najważniejszych kwestii.

Według niej wystarczy 8 prostych pytań, żeby partnerzy czuli się pewnie i bezpiecznie, a znajomość miała szansę przetrwać dłużej.

Zobacz również: Zrób TO, a facet uzna Cię za najlepszą kochankę świata

o co zapytać przed seksem

fot. Thinkstock

Jakiej relacji oczekujesz?

Warto ustalić to na samym początku. Partner może być zainteresowany jedynie rozładowaniem fizycznego napięcia. Ale równie możliwe jest to, że szuka pokrewnej duszy i wyobraża sobie stworzenie stałego związku.

Jak się zabezpieczymy?

To konieczne. Zawsze. Nie tylko w sytuacji, kiedy oboje dochodzicie do wniosku, że interesuje was tylko szybki numerek i prawdopodobnie nigdy więcej się nie spotkacie. On ma prawo wiedzieć, czy stosujesz antykoncepcję hormonalną (albo inną), a ty musisz mieć pewność, że użyje prezerwatywy.

Czego chciałbyś spróbować?

Niektórzy wychodzą z założenia, że wszystko wyjdzie w trakcie. Taka spontaniczność nie zawsze przynosi dobre efekty. Warto wcześniej ustalić, jakie są nasze oczekiwania co do partnera. I otwarcie powiedzieć, czy nam też to odpowiada.

Zobacz również: Najgorsze teksty, które kobiety mówią w sypialni. Faceci tego NIENAWIDZĄ

o co zapytać przed seksem

fot. Thinkstock

Czy czegoś nie lubisz?

Aby uniknąć niezręcznej sytuacji, kiedy próbujesz sprawić mu przyjemność w konkretny sposób, a okazuje się, że on wcale tego nie lubi. Ustalenie granic pozwoli czerpać prawdziwą przyjemność ze zbliżenia.

Czy zawsze się zabezpieczasz?

Pytanie o liczbę dotychczasowych partnerów jest dla wielu z nas kłopotliwe. Warto zacząć od tego nie ile razy, ale w jaki sposób zabezpiecza się twój partner. Od jego odpowiedzi powinno zależeć, czy mu zaufasz, a może uznasz tę znajomość za ryzykowną.

Jakie są twoje fetysze?

Kiedy odpowie, nie masz obowiązku ich spełniać. Warto jednak poznać swoje fantazje. Może się okazać, że oboje chcecie spróbować tego samego. A wtedy nic nie stoi na przeszkodzie, by wprowadzić konkretny pomysł w życie.

Zobacz również: Jak przestać uprawiać tylko seks, a zacząć uprawiać... miłość?

 

o co zapytać przed seksem

fot. Thinkstock

Czy jeszcze kiedyś się spotkamy?

Ustalcie, czy to tylko jednorazowa przygoda, czy może jednak interesuje was dłuższa znajomość. To nie musi być związek. Wiele par decyduje się na stały „układ” łóżkowy bez wchodzenia sobie w życie. Ale trzeba to głośno i wyraźnie powiedzieć.

Czy sprawia ci to przyjemność?

W trakcie samego zbliżenia warto upewnić się, czy partner czuje się komfortowo. Być może coś mu przeszkadza, ale sam nie będzie miał odwagi o tym powiedzieć. Seks powinien być przyjemny dla obu stron. Zaciskanie zębów i zmuszanie się do czegoś zupełnie mija się z celem.

A my dodamy jeszcze jedno:

Po prostu z nim porozmawiaj. Szczerze i bez tematów tabu. Skoro jesteście gotowi ze sobą współżyć, to wymiana kilku zdań tym bardziej nie powinna sprawić problemu. Tak postępują dorośli ludzie.

Komentarze (4)

Ocena: 3 / 5
FederacjaZielonych.pl (Ocena: 5) 27.03.2018 12:33
Kobiety, nie męczcie się, wyzwólcie się:) Ciąża to nie choroba zobacz film poród doświadczenie orgazmu! Naturalnie=bez bólu=w kucki kobiety rodziły kilkanaścioro zdrowych dzieci! Rosjanka Fiodorowa Wasilijewa (1707-1782) to rekordzistka porodów doczekała się 69 dzieci, w ciąży była 27 razy, czyli przez około 20 lat a tylko dwójka nie wyszła z okresu niemowlęctwa. Pochodząca ze wsi Szui kobieta ani razu nie urodziła jednego dziecka. 16 razy miała bliźniaki, 7 razy trojaczki i aż 4 razy czworaczki. Rosjanka dożyła 75 lat. Ponoć po jej śmierci Fiodor szybko znalazł nową żonę. Nie ma jednak danych, czy urodziła mu kolejne. Naturalnie=bez bólu=w kucki kobiety rodziły kilkanaścioro dzieci! same bez operacji w szpitalu nie na leżąco= wykorzystując grawitację parcie układu mięśni, od kiedy zaczęto zmuszać je do rodzenia na leżąco zaczęły się problemy. Poród jest bolesny trwa dłużej i jest zagrożeniem dla zdrowia i życia matki i dziecka dziś 95 chce lekarza szpitali leków cesarki itp. patologii a np.cesarka to poważna operacja grozi powikłaniami a pobyt w szpitalach w siedlisku chorób bakterii i zarazków zakażeniem. A w szpitalu wszystko jest zrobione tak aby to lekarz miał wygodniej a nie rodząca kobieta to tak jak by robić kupę leżąc i wypiąć tyłek do góry. Przyrost naturalny był dodatni kobiety rodziły i wychowywały po 10 dzieci a dziś:)? Ale także w Polsce coraz więcej kobiet znowu rodzi naturalnie w kucki (już ok. 25) zamiast np. cesarskiego cięcia
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 25.03.2018 01:42
Najpierw zadajemy najważniejsze pytanie: Czy masz aktualne badania na RTV? A po uzyskaniu potwierdzenia mówimy: To teraz możesz już je wyrzucić, są nieaktualne.
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo