SOS

W tej pozycji najłatwiej o WPADKĘ. Ryzyko jest ogromne...

Unikaj jej, jeśli jeszcze nie chcesz zostać mamą.
W tej pozycji najłatwiej o WPADKĘ. Ryzyko jest ogromne...
Fot. iStock
13.02.2018

Teoretycznie do zapłodnienia potrzebne jest po prostu damsko-męskie zbliżenie. Szczegóły nie grają roli. W praktyce różnie z tym bywa, bo nie od dziś wiadomo, że niektórzy z poczęciem dziecka mają spore problemy. Aby to sobie ułatwić kobiety obserwują swój cykl, mężczyźni zmieniają dietę, a do sypialni wkraczają pozycje seksualne o których wcześniej nawet nie mieliśmy pojęcia.

Ta sonda przeprowadzona na łamach portalu babycentre.co.uk miała pomóc parom starającym się o potomstwo i wskazać pozycję, w jakiej najłatwiej o zapłodnienie. Zrobiła jednak furorę w zupełnie innych kręgach. Internautki przekazują sobie jej wyniki jako przestrogę: nigdy nie rób tego w ten sposób, jeśli nie chcesz zaliczyć wpadki. Wtedy ryzyko nieplanowanej ciąży jest największe.

Niezależnie od motywacji, warto zapoznać się z jej rezultatami. Bez względu na to, czy chcesz jak najszybciej zostać mamą, a może jednak wolałabyś z tym poczekać.

Zobacz również: Gdy uprawiam seks, nigdy się nie zabezpieczam

ryzyko zajścia w ciążę

fot. Thinkstock

6. Na stojąco

Zaledwie 2 procent ankietowanych kobiet przyznało, że udało im się zajść w ciążę po stosunku w pozycji stojącej. Po pierwsze - rzadko robimy to w ten sposób, a po drugie - plemnik ma wtedy utrudnione zadanie.

5. Na łyżeczkę

Zapłodnienie w tej pozycji jest oczywiście możliwe, ale (przynajmniej według badanych internautek) rzadko się zdarza. Tę odpowiedź wskazało również tylko 2 procent z nich. Szanse na poczęcie dziecka małe. Ryzyko wpadki - też.

Zobacz również: To robią polskie nastolatki, żeby nie zajść w ciążę. Lekarze w szoku

 

ryzyko zajścia w ciążę

fot. Thinkstock

4. Odwrócony jeździec

Dla jasności, to taka, w której partner leży na plecach, a kobieta siedzi na nim odwrócona plecami. Teoretycznie o poczęcie ciężko, bo nasienie ma utrudnioną drogę, ale 3 procent badanych zostało mamami w ten sposób.

3. Na pieska

Jedna z trzech najbardziej ryzykownych (albo obiecujących - w zależności od nastawienia) pozycji. Niemal co piąta ankietowana (19 procent) twierdzi, że poczęła dziecko właśnie w ten sposób.

Zobacz również: Jesteś w ciąży? 10 sygnałów organizmu, które powinny Cię zaniepokoić

ryzyko zajścia w ciążę

fot. Thinkstock

2. Na jeźdźca

Okazuje się, że dominacja w łóżku może doprowadzić do powiększenia rodziny. W tej pozycji to kobieta panuje nad sytuacją, a szanse na zapłodnienie są bardzo duże. 20 procent badanych twierdzi, że to najlepszy sposób na zajście w ciążę.

1. Pozycja misjonarska

Absolutna klasyka, która przy staraniu się o dziecko nie ma sobie równych. Numer jeden w rankingu. Zdobywca 41 procent głosów młodych matek, które właśnie w tej pozycji doświadczyły zapłodnienia. Powinna o tym pamiętać każda z nas. Bez względu na to, czy odczuwasz już instynkt macierzyński, a może wolałabyś z tym zaczekać.

Polecane wideo

Komentarze (4)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 13.02.2018 10:07
Co za bzdury
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 13.02.2018 08:55
ale bzdury
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 13.02.2018 01:22
To są najpopularniejsze pozycję, więc nic dziwnego, że najwięcej kobiet zachodzi w ciążę po seksie akurat w tych pozycjach.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie