SOS

Czy twój facet mieści się w normie? Ujawniono średnią długość męskiego przyrodzenia...

Typowa prezerwatywa ma 17 cm długości. A przeciętny członek?
Czy twój facet mieści się w normie? Ujawniono średnią długość męskiego przyrodzenia...
Fot. Unspash.com
28.10.2017

Ostatnio głośno zrobiło się o wynikach sondażu przeprowadzonego wśród mężczyzn, którym zdarza się rezygnować z bezpiecznego seksu. Panowie nareszcie uczciwie przyznali, dlaczego nie zawsze mają przy sobie prezerwatywy i tak niechętnie z nich korzystają. Wbrew pozorom nie chodzi o to, że cienka warstwa lateksu odbiera im całą przyjemność z miłosnych igraszek.

Powód jest znacznie bardziej przyziemny i chociaż nie powinien być usprawiedliwieniem dla takiej lekkomyślności - można go chyba zrozumieć. Okazuje się, że do kondomów zniechęca ich długość. Średni rozmiar kondoma nie jest dopasowany do średniego przyrodzenia. Zwykła prezerwatywa dla większości facetów jest zwyczajnie zbyt długa, a to uniemożliwia swobodne zbliżenie.

Ile wynosi ta różnica? Tego dowiadujemy się z najnowszego badania, które określiło przeciętne wymiary…

Zobacz również: Cechy PENISA IDEALNEGO

długość penisa

fot. Unsplash

Najpierw nieco o męskich oczekiwaniach. Sondaż przeprowadzony przez University of Kentucky na grupie ponad 14 tysięcy mężczyzn wykazał, że aż 45 procent z nich ma kompleks krótkiego członka. Panowie ci marzą o dłuższym przyrodzeniu. Skąd takie przewrażliwienie i brak pewności siebie?

Nie ma się czemu dziwić. Badanie wykazało, że 83 proc. penisów jest krótszych, niż typowa prezerwatywa. Każda próba zabezpieczenia kończy się więc rozczarowaniem. Dlaczego więc kondomy nie zostaną po prostu skrócone?

Zamysł jest taki, aby prezerwatywa pasowała na większość mężczyzn. Jej nadmiar może zostać zawinięty - tłumaczy ekspert w rozmowie z „New York Times”. Czas na konkretne wymiary.

Zobacz również: Ile mierzy penis idealny?

długość penisa

fot. iStock

Pomiary wykonano na grupie ponad 1600 mężczyzn. Na tej podstawie obliczono średnią długość męskiego przyrodzenia. Ta wynosi we wzwodzie 14,15 cm długości i 12,23 cm w obwodzie.

Tymczasem najpopularniejszy rozmiar prezerwatywy dostępnej w każdym sklepie i aptece to 17 cm. Oznacza to, że kondom jest średnio o 2,5 cm za długi. To jeszcze nie powód, by narażać siebie i partnerkę na ryzyko niechcianej ciąży i choroby wenerycznej, ale jak widać - wielu z nich myśli inaczej.

Stąd między innymi internetowa petycja, która domaga się skrócenia kondomów. Myślicie, że to coś da?

Zobacz również: 10 zaskakujących faktów o penisie

Komentarze (8)

Ocena: 4.25 / 5
gość (Ocena: 5) 07.11.2017 14:11
a na mojego chlopaka prezerwatywy sa zazwyczaj za krotkie, nawet nie wiedzialam, ze jest taki potezny wsrod statystyk :D
odpowiedz
Paula (Ocena: 1) 29.10.2017 10:14
Nie wierze w teksty o tym, ze marzycie o wielkim penisie, albo sie chwalicie ze wasz facet takiego ma. Albo mu dodajecie albo nie widzialyscie nigdy duzego penisa. Seks jest katorga, pozniej wszystko boli, sikanie boli przez dwa dni.
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 29.10.2017 06:33
Mój mąż ma małego. Nie polecam. Seks jest zbyt ważny.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 28.10.2017 20:45
Mam odwrotny problem. Większość prezerwatyw xl dostępnych w sklepach jest ciasna na mojego faceta i jeżeli już używamy gumek to musimy je kupować przez internet ale nie domagam się żeby w każdym sklepie sprzedawali tylko xxl.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 28.10.2017 13:23
niby się mówi, że długość nie ma znaczenia, ale nie oszukujmy się. Ma. Tak jak dla facetó znaczenie ma wielkość biustu
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo