SOS

9 rzeczy, które każda z nas powinna wiedzieć PRZED utratą dziewictwa

Do pierwszego razu naprawdę warto się przygotować...
9 rzeczy, które każda z nas powinna wiedzieć PRZED utratą dziewictwa
Fot. iStock
24.09.2017

Nie ma nic piękniejszego, niż seks połączony z miłością, ale nie oszukujmy się - utrata cnoty rzadko idzie w parze z ogromnym uczuciem. Częściej to efekt nagłego przypływu emocji lub społecznej presji, żeby wreszcie mieć to za sobą. Wśród współczesnych nastolatek dziewictwo bywa postrzegane jako piętno, którego należy się jak najszybciej pozbyć.

Rosy Edwards, dziennikarka portalu „Metro”, coś o tym wie. Brytyjka przyznaje, że pierwszy raz przeżyła w wieku 17 lat. Była na tyle zdesperowana, że mogła to zrobić z kimkolwiek. Chciała wreszcie dołączyć do elitarnego klubu dorosłych regularnie uprawiających seks. Była pełna obaw, ale zrobiła to.

Czy żałuje? Najlepszą odpowiedzią na to pytanie jest przygotowana przez nią lista rzeczy, które chciałaby wiedzieć przed utratą cnoty. Jeśli wciąż czekasz na ten moment - koniecznie powinnaś się z nią zapoznać.

Zobacz również: 25 rzeczy, o których pomyślisz w czasie pierwszego razu

 

pierwszy raz

fot. Thinkstock

Miłość nie jest konieczna

Brytyjka przyznaje, że nie kochała swojego pierwszego kochanka. Z wzajemnością. Co nie zmienia faktu, że pierwszy raz był dla niej całkiem przyjemny. W jego ramionach czuła się bezpiecznie, a to podobno jest najważniejsze.

Szybko zorientujesz się, o co chodzi

Jej zdaniem nie ma sensu specjalnie przygotowywać się do pierwszego razu. Pisanie scenariuszy to także nonsens. Seks wcale nie jest taki skomplikowany. Wystarczy posłuchać swojego ciała i dać się ponieść emocjom.

Krwawienie nie jest takie straszne

Przed inicjacją seksualną wyobrażała sobie, że przebicie błony dziewiczej wywoła krwawą powódź. Zazwyczaj nie jest aż tak źle. Niektóre z nas w ogóle nie krwawią, a najczęściej jest to tylko kilka kropli.

Zobacz również: Co każda kobieta chciałaby powiedzieć facetowi, z którym straciła dziewictwo?

 

pierwszy raz

fot. Thinkstock

Lubrykant to podstawa

Rosy przyznaje, że wcześniej nie wiedziała o jego istnieniu i bardzo tego żałuje. Jak twierdzi, żel intymny ułatwiłby zbliżenie i utrata cnoty byłaby jeszcze bardziej przyjemna. Nawilżenie w czasie pierwszego razu jest jej zdaniem niezbędne.

Orgazm jest mało prawdopodobny

Zwłaszcza wtedy, kiedy jest to pierwszy raz zarówno dla ciebie, jak i partnera. Na odczuwanie przyjemności przyjdzie jeszcze czas. Inicjacja seksualna to moment na oswojenie się z nagością, bliskością i niektórymi reakcjami organizmu. Nic więcej.

Długość nie ma znaczenia

I to zarówno jeśli chodzi o czas trwania stosunku, jak i wymiary partnera. Bogatsza o kolejne doświadczenia dziennikarka twierdzi wręcz, że każdy penis jest dobry. Pod warunkiem, że należy do faceta, który nas kręci. A 3-minutowy seks na kanapie potrafi być przyjemniejszy, niż godzinne igraszki na wielkim łożu.

Zobacz również: O czym on myśli, gdy idzie z tobą po raz pierwszy do łóżka?

pierwszy raz

fot. Thinkstock

Po seksie trzeba skorzystać z toalety

Autorka wyznania po pierwszym razem zachorowała na zapalenie pęcherza moczowego. Mogłaby tego uniknąć, gdyby zaraz po stosunku skorzystała z toalety. Strumień moczu oczyszcza drogi moczowe i zazwyczaj chroni przed infekcją.

Nie unikniesz paniki

Nawet jeśli partner miał na sobie prezerwatywę, a ty od pewnego czasu przyjmujesz antykoncepcję hormonalną - będziesz przekonana, że zaszłaś w ciążę. To naturalna reakcja na stres związany z utratą cnoty.

Istnieją inne pozycje, niż misjonarska

Zazwyczaj wygląda to tak samo - leżysz bezwładnie na plecach, a partner na tobie. Statystyczna dziewica boi się nawet drgnąć, żeby czegoś nie popsuć. Z czasem nabierzesz jednak doświadczenia i zaczniesz wykazywać większą inicjatywę. Wtedy zrozumiesz, że w łóżku możesz robić wszystko, co podpowiada ci instynkt.

Komentarze (5)

Ocena: 2.8 / 5
gość (Ocena: 5) 19.10.2017 16:54
Oczywiście, że seks bez miłości jest możliwy.... Myślę, że jak kobieta jest tego pewna i tego chce to nie jest to nic obrzydliwego
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 01.10.2017 11:21
Miłość a seks to dwie różne rzeczy. Mężczyźni potrafią to rozdzielać, a głupie baby nie
odpowiedz
gość (Ocena: 2) 24.09.2017 12:12
Nie mogłabym tak bez miłości uprawiać seksu. Sama straciłam dziewictwo bardzo wcześnie (miałam 15 lat), ale pomiędzy mną i partnerem było bardzo silne uczucie. Nie czułam żadnej presji ze strony rówieśników, nawet za bardzo tego nie planowałam, po prostu wszystko wyszło spontaniczne. Niestety po 7 latach związku się rozstaliśmy, ale i tak dalej mam wrażenie, że ciągle go kocham.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 24.09.2017 10:02
Nie wyobrazam jak mozna uprawiac seks z kims kogo sie nawet nie kocha. Obrzydliwe!
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 24.09.2017 04:35
Ahaaaaa, a więc nie ważne z kim, nie ważne jak, nie ważne gdzie nie ważne kiedy, nic nie jest ważne oprócz tego aby zaliczyć, ahaaaaaaaaaaaaaa.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo