SOS

Czego boimy się w czasie seksu? (10 rzeczy, przez które odechciewa nam się bliskości)

Dotarliśmy do szokujących wyników badań!
Czego boimy się w czasie seksu? (10 rzeczy, przez które odechciewa nam się bliskości)
fot. iStock
04.05.2017

Kobiety, podobnie jak mężczyźni, czują strach przed seksem i wcale nie chodzi o ewentualny ból podczas stosunku. Miłość fizyczna wiąże się bowiem nie tylko z przyjemnością, ale także stresem. Kobieta jest obnażona, bezbronna i poddaje się instynktowi. Nie da się zaprzeczyć, że facet widzi ją w całej odsłonie. Jej nagie ciało, emocje i sposób, w jaki seks przeżywa. To intymne doświadczenie może być źródłem ogromnej satysfakcji i sprawić, że partnerzy będą sobie bliżsi niż kiedykolwiek. Z drugiej strony właśnie przez tę intymność seks budzi strach i rodzi wiele pytań.

Portal dailystar.co.uk przytoczył wyniki badania przeprowadzonego na 900 kobietach z Europy oraz Stanów Zjednoczonych. Wszystkie zostały zapytane o to, czego najbardziej boją się podczas seksu.

Na podstawie ich wypowiedzi można wyróżnić 10 największych obaw.

1. On nie będzie chciał założyć prezerwatywy

Zdarza się, że facet nie chce założyć kondoma, bo uważa, że stosunek przerywany jest w porządku. Za pewnik uznaje, że jeszcze nigdy nie przydarzyła mu się wpadka. Niestety nigdy nie można mówić o stuprocentowej pewności. Nawet w przypadku założenia kondomu, a co dopiero stosunku przerywanego. Najgorsze jest to, że nawet stali partnerzy wzbraniają się przed stosowaniem tego zabezpieczenia. Przyjemność jest dla nich najważniejsza.

Zobacz także: Wiemy, kiedy nastolatki naprawdę tracą cnotę. Nikt nie spodziewał się, że tak wcześnie!

SEKS

Fot. iStock.com

2. Facet może być chory i zarazić mnie jedną z chorób przenoszonych drogą płciową

Jeżeli dochodzi do spontanicznej, jednorazowej przygody, faktycznie ryzyko jest duże. Nie wiadomo, z iloma kobietami on spał wcześniej i czy nie było wśród nich prostytutek. Zawsze przed rozpoczęciem współżycia powinnaś wypytać faceta o te kwestie. Pamiętaj tylko, żeby nie robić tego przed samym stosunkiem, bo on może skłamać.

3. Kondom pęknie i dojdzie do zapłodnienia

Żadna metoda nie jest niezawodna. Kondom może się także zsunąć i zauważycie to dopiero po fakcie.

4. Facetowi nie spodoba się moje ciało

Tę obawę przeżywa większość kobiet. Każda z nas ma jakieś kompleksy, a najczęściej zaliczają się do nich małe piersi, nadwaga i cellulit. Może zatem nadszedł czas na dietę i trening kilka razy w tygodniu? Wygląd Twojego ciała na pewno się poprawi.

strach przed seksem

Fot. iStock.com

5. Facet nie będzie zwracał uwagi na moje protesty i nie uzna słowa „nie”

Niestety, ale czasami dochodzi do takich sytuacji. Kobieta się rozmyśla albo ma pewne obiekcje, jednak jest za późno. Kiedy facet jest podniecony, nie myśli logicznie i dąży za wszelką cenę do zaspokojenia. Ryzyko jest większe, jeżeli dziewczyna słabo zna faceta albo w ogóle go nie zna.

6. On będzie chciał zrobić coś, co mi się nie spodoba

Faceci mają fantazje seksualne, które niekoniecznie muszą spodobać się ich partnerkom. Mężczyźni odwołują się przy tym do pięknych słów o miłości, obietnic albo zwyczajnie naciskają. Kobiety w obawie, że nie zadowolą kochanka zgadzają się. Seks powinien być przyjemnością dla obydwojga ludzi, ale gdy jedna osoba czuje się przymuszona do pewnych czynności, stosunek przerodzi się dla niej w upokarzające doświadczenie.

7. Zdarzy się coś zawstydzającego

To mogą być głośne odgłosy dobiegające z pochwy, popuszczenie moczu lub inne zawstydzające zjawiska. Zdarzają się podczas stosunku i wywołują zażenowanie u kochanków. Jeżeli znajomość pomiędzy partnerami jest przelotna, wstyd jest jeszcze większy, chociaż nawet ze stałym partnerem nie można mówić o komforcie, gdy dochodzi do podobnych incydentów.

obawa przed seksem

Fot. iStock.com

8. On nie będzie miał orgazmu albo nie będzie usatysfakcjonowany

Faceci podczas seksu za honor stawiają sobie zaspokojenie partnerki. Tak samo kobiety chcą widzieć na twarzy faceta zadowolenie, gdy jest już po wszystkim. Nieudany seks niewątpliwie wpływa negatywnie na relację. Zwłaszcza jeżeli staje się normą.

9. Ja nie będę miała orgazmu albo nie będę usatysfakcjonowana

Kobiety również oczekują, że zaznają satysfakcji płynącej z seksu. Udane życie seksualne wpływa na ich jakość życia. Jeżeli partner, którego kobieta kocha, często jej nie zaspokaja, zaczyna myśleć, jakby było z innym. Przed każdym stosunkiem czuje zdenerwowanie i zastanawia się, czy tym razem też będzie tak kiepsko. Kluczem do rozwiązania problemu jest szczera rozmowa, wzajemna wyrozumiałość i wizyta u specjalisty.

10. Jestem zła w tych sprawach

Brak doświadczenia również wywołuje u kobiet dyskomfort. Obawiają się, jak wypadną i co pomyśli kochanek. Tak naprawdę wiele zależy od niego. Zrozumienie, ciepło, a także dopasowanie seksualne mogą przełamać wszystkie bariery i kobieta, która do tej pory źle czuła się w łóżku, przeistoczy się w namiętną kochankę.

Zobacz także: Wasze wyznania: „Udawałam przed nim dziewicę”

Polecane wideo

Komentarze (9)
Ocena: 4.56 / 5
Arletta Bolesta (Ocena: 5) 01.04.2023 12:23
Problem można rozpatrywać w kościelnym procesie o nieważność małżeństwa dr Arletta Bolesta adwokat kościelny mail: [email protected]
odpowiedz
pfff (Ocena: 5) 20.05.2017 08:12
każdy wasz kolejny artykuł to porcja rzygowin
odpowiedz
liliana (Ocena: 5) 04.05.2017 21:13
ja się najbardziej obawiałam, że facet zobaczy mój brzuch. na prawe, to było dla mnie najbardziej stresujące ze wszystkiego. w koncu jednak poznałam takiego, przy którym przestałam sie stresowac. mało tego - razem postanowilismy rozpoczac diete z iqacai i cwiczenia. i teraz juz nie mam zadnych kompleksów.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 04.05.2017 09:40
5 to po prostu gwałt, ale ok.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 04.05.2017 07:21
Uprawianie seksu ze stałym partnerem powoduje że większość tych "problemów" nie istnieje.
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie