SOS

„Jak wygląda pierwszy raz po porodzie?” (Szczere wyznania facetów)

Prawie wszyscy mężczyźni zgodnie przyznają - było zupełnie inaczej!
„Jak wygląda pierwszy raz po porodzie?” (Szczere wyznania facetów)
Fot. iStock
23.04.2017

Seks po porodzie to często temat tabu. Może być dobrze, ale równie dobrze może być źle. Wiele zależy od tego, jak przebiegł poród, czy kobieta była nacinana i od tego, jak szybko wróciła do zdrowia. Na życie seksualne ma wpływ także dziecko. Jeżeli opieka nad nim wymaga podwójnych starań, jego mama jest zmęczona i ma prawo nie czuć ochoty na intymne chwile z mężem. Dlatego pierwszy raz po porodzie u każdej pary wygląda inaczej i trudno porównywać jeden przypadek do drugiego. Z pewnością trzeba się do niego odpowiednio nastawić i mieć świadomość, że do fajerwerków może dojść tylko w wyobraźni.

Portal cosmopolitan.com opublikował wyznania kilku mężczyzn, którzy opowiadają o tym doświadczeniu z własnej perspektywy. Podkreślają, że dla facetów to również jest ważny moment. A co najbardziej istotne – niecierpliwie wyczekiwany.

Przekonajcie się, jak to widzą faceci.

Zobacz także: 7 rzeczy, których nikt nie powiedział Ci o seksie po porodzie

„Szybko zrozumiałem, że pozwolenie lekarza nie oznacza tego, że kobieta jest już gotowa” – wyjawia Alex C., 29, Phoenix, Arizona

„Kiedy po sześciu tygodniach od narodzin naszego pierwszego syna dostaliśmy od lekarza pozwolenie na uprawianie seksu, myślałem, że do intymnego kontaktu dojdzie tej samej nocy. Właściwie chciałem, żeby to stało się w samochodzie, w drodze powrotnej do domu. Szybko jednak zrozumiałem, że pozwolenie lekarza nie ma znaczenia, jeżeli kobieta nie czuje się gotowa – i moja żona nie była gotowa jeszcze przez trzy kolejne miesiące. Na początku rozumiałem to, jednak po półtora miesiąca zacząłem na nią naciskać. Byłem przekonany, że mnie zwodzi, mówiąc, że będzie bolało i że się boi. Zacząłem się obawiać, że do seksu już nigdy nie dojdzie. Pewnego dnia, gdy wypiła lampkę wina, powiedziała, żebyśmy to zrobili, ale takim niezachęcającym tonem. Rozumiałem jednak, że była przestraszona. Uprawialiśmy seks w pozycji misjonarskiej. Starałem się ruszać bardzo powoli, ale gdy byłem w połowie drogi, powiedziała „na razie wystarczy”. Czułem się okropnie, bo nie mogłem jej powiedzieć, jak bardzo jest to dla mnie niekomfortowe”.

seks po porodzie

Fot. iStock

„Ona karmiła piersią i była bardzo sucha, w ogóle niegotowa” - mówi Paul R., 34, New York, New York

„Oboje bardzo się pragnęliśmy, ale tak samo chcieliśmy wreszcie się wyspać. Dziecko pochłania mnóstwo energii – to prawdziwe szaleństwo. Pierwszy raz, kiedy próbowaliśmy – to było kilka dni po sześciotygodniowej przerwie. Ona karmiła i była bardzo sucha, w ogóle niegotowa. Przerwaliśmy i postanowiliśmy kupić lubrykant następnego dnia i wtedy spróbować. Tak zrobiliśmy. Preparat nawilżający bardzo pomógł”.

„Jej wagina była tak ciasna, że ledwo się wpasowałem” - twierdzi Anthony B., 35, Queens, New York

„Seks po narodzinach dziecka jest najgorszy. Nie mam zamiaru kłamać. To straszne. Moja żona miała kilka szwów i wszystko, co byłem w stanie myśleć po tym, jak obejrzałem poród, to „kurcze, a co jeśli zranię ją ponownie?”. Powiedziałem jej, żeby dała mi znać, kiedy będzie gotowa, i że nie mam zamiaru jej poganiać. O ile dobrze pamiętam, zrobiliśmy to kilka tygodni po jej ostatnim spotkaniu z ginekologiem. Pamiętam swoje myślenie, że żona będzie bardzo luźna. Tymczasem jej wagina była tak ciasna, że ledwo się zmieściłem. Totalne szaleństwo. Ale też, jak powiedziałem wcześniej, straszne. Na początku uprawialiśmy seks bardzo powoli i to kilka razy, zanim zaczęliśmy czuć się komfortowo i wszystko wróciło do normy”.

seks po porodzie

Fot. iStock

„Było bardziej emocjonalnie” - cieszy się Tom W., 36, Portland, Maine

„Moja żona zrobiła na mnie ogromne wrażenie, kiedy została mamą. Była w tej roli taka naturalna i uwielbiałem patrzeć, jak zajmuje się naszą córką – to sprawiało, że kochałem ją jeszcze bardziej, co wcześniej wydawało mi się niemożliwe. Pierwszy raz, gdy to zrobiliśmy bez tych wszystkich „teraz możesz i zatrzymaj się” (z powodu bólu), był inny w nieziemski sposób.  Cały czas na nią patrzyłem i czułem, że żona jest dla mnie niesamowita w nowy, inny sposób. Było bardziej emocjonalnie”.

„Nasz pierwszy raz był bardzo podobny do innych” - wyjawia John J., 32, Los Angeles, California

„Być może to dlatego, że uprawialiśmy seks, gdy żona była w ciąży i rodziła w sposób naturalny, a poród odbył się bez łez i ekstremalnych przeżyć, ale nasz pierwszy raz po porodzie przypominał inne stosunki. Ona była bardziej sucha niż zazwyczaj i poświęciliśmy więcej czasu na grę wstępną, ale to jedyna różnica. Uprawialiśmy seks ostrożnie i trzymaliśmy się dwóch pozycji, jednak już następnym razem wypróbowaliśmy pozycję, gdy ona była na górze”.

seks po porodzie

Fot. iStock

„Jej wagina nie była luźniejsza, ani nic w tym stylu, za to wszystko trwało dłużej” - mówi Dave J., 38, Philadelphia, Pennsylvania

„Jej wagina nie była luźniejsza, ani nic w tym stylu – wiem, że to pytanie zadają wszyscy – za to wszystko trwało dłużej, jakbym mógł iść naprzód cały czas. Ona również odczuła seks w inny sposób. Jej wagina była bardziej uwrażliwiona przy wejściu, ale w pozytywnym znaczeniu, i żona cały czas prosiła mnie, abym skupił się na tym obszarze. Nie wiem, w jaki sposób narodziny dziecka zmieniają waginę, ale akurat w naszym przypadku zmiana była korzystna, ponieważ moja żona odkryła różne pozycje, takie jak boczny seks, niesamowicie przyjemny pierwszy raz po porodzie”.

Zobacz także: Po porodzie: Ile trzeba czekać na seks?

Polecane wideo

Komentarze (5)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 23.04.2017 16:30
Najgorszy jest luz, nie ma nic gorszego dla faceta niz ladowac w powietrze
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 23.04.2017 13:38
Mi raz kumpel opowiadał że pierwszy raz jego narzeczonej wyciekło mleko z piersi i on się bardzo wystraszył do tego ona miała grzybice bo cały jego członek był w białych grudkach.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 23.04.2017 13:18
ten kolez z 1 tekstu to cham i prostak... nie roumie ze moze ja bolec co za cham
odpowiedz

Polecane dla Ciebie