SOS

Czy naprawdę jesteśmy aż tak ŁATWE? Wiemy, ile kobiet uprawia seks na pierwszej randce!

Sprawdzono również, ile z nas czeka z tym do ślubu. Zaskakujące wyniki badań.
Czy naprawdę jesteśmy aż tak ŁATWE? Wiemy, ile kobiet uprawia seks na pierwszej randce!
Fot. Thinkstock
07.04.2017

Zastanawiamy się nad tym na początku każdej znajomości, która może prowadzić do stworzenia związku. Na której z kolei randce wypada zacząć uprawiać seks? Co on sobie o mnie pomyśli, jeśli zainicjuję zbliżenie za wcześnie? Czy powinnam trzymać się reguły trzeciej randki, czy może zwlekać dłużej? W poradzeniu sobie z tymi dylematami mogą nam pomóc wyniki sondażu przeprowadzonego przez firmę badawczą YouGov.

Niemal 40 tysięcy ankietowanych obojga płci wyznało uczciwie, kiedy ich zdaniem jest najlepszy moment na skonsumowanie znajomości. Jak można się domyślić, panowie są w tym względzie znacznie bardziej liberalni. Ale to nie oznacza, że kobiety można nazwać cnotkami. My też od seksu nie stronimy. Czasami nie czekamy nawet na partnera i już po chwili spotkania wysyłamy jasne sygnały: zróbmy to teraz.

Jak często się to dzieje?

Zobacz również: Zdziwisz się, jaka jest ulubiona pozycja seksualna Polaków. To ewenement na skalę światową!

 

seks na pierwszej randce

fot. Thinkstock

Nie trzeba przeprowadzać żadnych badań, żeby dojść do wniosku, że faceci mają do seksu specyficzny stosunek. Dla większości z nich to tylko fizyczny akt, który nie musi mieć nic wspólnego z uczuciami. Sporo w tym prawdy, ale zanim wydasz krzywdzącą opinię, warto poznać konkretne liczby.

Stosunek seksualny w czasie pierwszego spotkania akceptuje 28 procent mężczyzn. O wiele mniej, niż można podejrzewać. To nawet nie 1/3 z nich.

Na to samo pozwala sobie już tylko 7 procent kobiet, co było raczej do przewidzenia. Nawet nie dlatego, że nie mamy na to ochoty. W większości boimy się zaszufladkowania jako łatwe.

Pozostali zwlekają trochę dłużej. Czyli ile?

Zobacz również: Historie bez happy endu: Przespałam się z nim, a on…

seks na pierwszej randce

fot. Thinkstock

Jak łatwo policzyć, większość z nas raczej nie akceptuje seksu na pierwszej randce. Wolimy się lepiej poznać, a może nawet… zakochać. Nie wspominając o tych, którzy miłosne igraszki dopuszczają dopiero po zawarciu związku małżeńskiego.

12 procent badanych przestrzega zasady trzeciej randki, a 18 procent czeka na „pierwszą okazję” - w domyśle: sygnał ze strony partnera. Nie brakuje również cierpliwych romantyków, którzy są gotowi zrezygnować z seksu na jakiś czas, żeby najpierw stworzyć trwałą relację.

Sporo osób, bo 15 procent, zarzeka się, że zbliżenie fizyczne jest możliwe dopiero wtedy, kiedy poczujemy do siebie miłość. Jednak zaledwie 5 procent badanych chce zaczekać z tym do dnia ślubu.

Zobacz również: 8 powodów, dla których nie powinnaś uprawiać seksu z tym facetem

seks na pierwszej randce

fot. Thinkstock

Wracając do seksu na pierwszej randce - nasz stosunek do tej kwestii zmienia się w zależności od wieku. Wbrew pozorom, to wcale nie najmłodsi mężczyźni chcą jedynie „zaliczyć”. Igraszki na początku znajomości akceptuje za to aż 35 procent facetów w wieku 35-44 lata i 31 procent panów z przedziału wiekowego 25-34.

Nieco inaczej wygląda to w przypadku kobiet. Najbardziej chętne wydają się panie w wieku 18-24 lata - 14 procent z nich nie ma nic przeciwko szybkiemu skonsumowaniu znajomości. Zdecydowanie bardziej zachowawcze jesteśmy w wieku dojrzałym. Co trzecia kobieta po 55. roku życia nie wyobraża sobie seksu bez miłości.

Spodziewałaś się tego?

Polecane wideo

Komentarze (7)

Ocena: 3.43 / 5
gość (Ocena: 1) 08.04.2017 07:05
Redakcja jak zwykle trzyma swój żałosny poziom. Wyobrażam sobie jakie z nich muszą być smutne plotkary. Nie wlazic już ludziom do łóżek. Średniowiecze!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 07.04.2017 17:32
Można iść do łóżka na pierwszej randce i być po ślubie :-) Jak facet ma kochać to będzie kochać. Nie ma czegoś takiego jak łatwa czy puszczalska. Każdy robi co chce, każdy ma swoją pochwę , swojego penisa i skończcie z tym średniowieczem, patrzcie na swoje.
odpowiedz
gość (Ocena: 2) 07.04.2017 15:45
A może niektóre kobiety mają ochotę tylko na seks i koniec? Nie żyjemy już w średniowieczu, kobiety maja takie sama prawa jak mężczyźni i mogą równie dobrze poznać sobie faceta na jedną noc dla zabawy.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 07.04.2017 10:44
A co was to obchodzi? Skończcie ludziom do łóżka zaglądać! Żenujące te artykuły. Na zmianę seks, blogerki, porady dla nastolatek.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 07.04.2017 07:40
Jak mam ochotę mieć orgazm, bo mnie wierci od tygodnia to idę i go sobie "biorę". Tym bardziej jeżeli dawca spełnia moje oczekiwania fizyczne w 100. Jak mam ochotę na gilm w kinie to kupuje bilet. Jak mam ochotę na odprężająca kapiel to leje pół wanny wody i dolewam litr płynu do kąpieli. Nie róbmy z życia filozofii
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie