SOS

Co powinnaś zrobić po stosunku?

Jeżeli myślisz, że to nie ma znaczenia, mylisz się.
Co powinnaś zrobić po stosunku?
Fot. Thinkstock
26.03.2017

Kobiety rzadko zdają sobie sprawę, że to, co robią po stosunku, ma wpływ na ich zdrowie fizyczne oraz na równowagę emocjonalną. Przede wszystkim skupiają się na stworzeniu romantycznej atmosfery i udanym seksie. Reszta nie jest już taka ważna. Jak bardzo się mylą! Małe rytuały tuż po również mają znaczenie, ponieważ także składają się na życie seksualne. Po części to od nich zależą kolejne razy. Nie wierzysz? Przeczytaj.

Skorzystaj z toalety

Dlaczego siusianie po stosunku jest takie ważne? Pozwala `wypłukać` miejsca intymne i tym samym chroni je przed bakteriami. Mimo wszystko nie powinnaś zmuszać się do oddawania moczu. Poczekaj, aż poczujesz potrzebę. Zmuszanie się może być bolesne.

Zwróć uwagę na to, jak się czujesz

Powinnaś zwrócić uwagę na to, jak się czujesz pod względem fizycznym. Musisz jednak wiedzieć, co jest normalne, a co nie. Jeżeli jesteś w fazie owulacji albo byłaś zbyt sucha, lekki ból nie jest czymś rzadko spotykanym. Kiedy dyskomfort występuje często albo za każdym razem, to nie jest normalne.

Podsumuj z mężczyzną to, co się stało

Jeżeli ukochany nie popadł w głęboki sen, dobrze jest z nim porozmawiać, jak było. Dzięki temu więź pomiędzy Wami stanie się mocniejsza. Poza tym oboje dowiecie się, co najbardziej Wam się podobało, a nad czym można by popracować. To naprawdę dobry moment na taką rozmowę. Oboje jesteście zrelaksowani i w dobrych humorach.

Zobacz także: Gdzie uprawiać seks, by uratować związek?

po seksie

Fot. Thinkstock

Przytulajcie się 

Kontakt fizyczny po stosunku jest bardzo ważny. On także składa się na rodzącą pomiędzy Wami więź. Nie odwracajcie się do siebie plecami i nie przechodźcie ot tak do wykonywania innych czynności. Dajcie sobie chwilę na tę bliskość. Pamiętaj jednak, aby zrobić to po skorzystaniu z toalety. W razie potrzeby trzeba będzie przerwać czułości.

Weźcie razem prysznic

Jeżeli przeszkadza Wam pot, dobrze jest wybrać się pod prysznic. Najlepiej razem. Tam możecie kontynuować dotykanie się i inne czułości.

Zróbcie razem przekąski

Po udanym stosunku może Was dopaść głód. Spaliliście w końcu sporo kalorii. Wybierzcie się razem do kuchni i przygotujcie razem jakieś danie albo zwykłe kanapki. Zjedzcie je w łóżku. Jeżeli chcesz, możesz zaskoczyć ukochanego i sama przygotować mu posiłek albo niech on to zrobi dla Ciebie. Zróbcie z tego nawyk.

po seksie

Fot. Thinkstock

Utnijcie sobie wspólną drzemkę

Po takim wysiłku to zupełnie normalne, że opadliście z sił. Wspólna drzemka pozwoli Wam je przywrócić. Zadbaj, aby w tym przypadku również zachować bliskość fizyczną.

Mów mu komplementy

Faceci często postrzegają sprawność w łóżku jako sprawdzian męskości. Na pewno połechtasz ego ukochanego, jeżeli powiesz mu kilka komplementów. Mogą dotyczyć nie tylko jego umiejętności, ale także ciała. Doceń to, kiedy chudnie lub dba o sylwetkę w inny sposób. Niech on będzie świadomy tego, że go doceniasz.

Zdradź mu to, co Ci się nie podobało

Być może jest szczegół, który Ci się nie podobał albo nie podoba Ci się od dawna. Nie rozwiążesz problemu, jeżeli nie przedyskutujesz go z ukochanym. Lepszego momentu niż po stosunku nie będzie. Facet na pewno spokojniej przyjmie prawdę po udanym seksie. Bądź jednak rozważna i delikatna przy omawianiu tej sprawy.

Zobacz także: Kiedy faceci uważają, że jesteś najbardziej SEXY?

po seksie

Fot. Thinkstock

Porozmawiajcie o przyszłości

Już od dłuższego czasu zbierasz się na rozmowę o przyszłości? Chciałabyś zrealizować z nim swoje plany? Po seksie jest również dobry moment na to. Facetowi trudniej będzie odmówić albo wymyślić wymówkę. Poza tym miłość fizyczna wytwarza więź pomiędzy kochankami, więc rozmowa o wspólnej przyszłości nie będzie dla faceta tak irytująca jak byłaby w normalnej sytuacji.

Śmiejcie się

Wspólny śmiech wyjdzie Wam na dobre i jeszcze bardziej zbliży Was do siebie. Opowiedz mu, co śmiesznego przydarzyło się ostatnio Tobie albo Twoim znajomym. Możesz także spróbować opowiedzieć dowcip.

Posprzątajcie

Razem posprzątajcie bałagan, który zrobiliście. Tu mamy na myśli porozrzucane ubrania, mokrą pościel oraz inne rzeczy. Wykonywanie we dwoje prozaicznych czynności również zbliża.

Zróbcie to jeszcze raz

Jeśli macie siłę.

 

Komentarze (9)

Ocena: 3.89 / 5
gość (Ocena: 5) 27.03.2017 15:07
Najlepiej dziewczyny nic nie robcie, ponieważ , sa tu takie rady, które mogą więcej zaszkodzić, niż pomoc.
odpowiedz
Me (Ocena: 5) 26.03.2017 19:45
Zajarać
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 1) 26.03.2017 12:15
"Skorzystaj z toalety (...) Pozwala `wypłukać` miejsca intymne" słucham? Owszem czyści, ale cewkę moczową nie "miejsca intymne"...
zobacz odpowiedzi (3)
gość (Ocena: 5) 26.03.2017 11:05
Umyc dupe
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 26.03.2017 03:24
Połknąć
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo