SOS

Jak z wiekiem zmienia się męski penis? Nie zawsze będzie wyglądał tak, jak teraz...

Lepiej się do niego nie przyzwyczajaj. Czeka go ogromna metamorfoza!
Jak z wiekiem zmienia się męski penis? Nie zawsze będzie wyglądał tak, jak teraz...
Fot. iStock
22.01.2017

Członek jaki jest, każdy widzi. Męskie przyrodzenia mogą różnić się kształtem czy wielkością, ale mniej więcej wiemy, czego się spodziewać. Rzadko jednak zdajemy sobie sprawę, że penis nie jest dany facetowi raz na zawsze. To znaczy, zawsze będzie na swoim miejscu, ale z czasem zmieni się wizualnie. I to bardziej, niż podejrzewasz.

Postępujący wiek to nie tylko coraz bardziej siwe włosy i kolejne zmarszczki na twarzy. Całe ciało ulega nieuniknionym przemianom. Te nie oszczędzą także strefy intymnej twojego faceta. Członek znacznie się skróci, zmieni kolor i… Oto 5 efektów ubocznych dojrzewania, które zauważysz gołym okiem.

Nawet najbardziej zadbany mężczyzna nie zawsze będzie wyglądał jak młody bóg.

Zobacz również: Ile mierzy penis idealny?

 

penis

fot. iStock

Trudniej będzie go pobudzić

Dzisiaj może stawać na zawołanie, ale już za kilka lat proces ten będzie znacznie utrudniony. Z wiekiem obniża się poziom testosteronu w organizmie. Prowadzi to do zaburzeń erekcji, które po czterdziestce są już niestety normą. Szybkie tempo życia i stres sprawiają, że podobne kłopoty mają już nawet trzydziestolatkowie.

penis

Zmieni się jego kolor

Z wiekiem krew w naszych żyłach napotyka na coraz więcej przeszkód. Choroby takie jak miażdżyca wpływają nie tylko na kondycję, ale okazuje się, że także urodę. Im słabszy przepływ krwi w męskim przyrodzeniu, tym wizualnie jaśniejszy staje się penis. Purpurowa wcześniej żołądź zwyczajnie bladnie.

Zobacz również: Penis został blogerem! Męskie przyrodzenie i jego przygody na niezwykłych zdjęciach (+18)

penis

fot. iStock

Nadwaga wizualnie go skróci

Nie trudno zauważyć pewną zależność. Im człowiek starszy, tym łatwiej przybiera na wadze. Wszystko za sprawą zmniejszonej aktywności fizycznej, wolniejszej przemiany materii i nadmiaru wolnego czasu, którzy wykorzystujemy na jedzenie. U panów prowadzi to do wizualnego skurczenia się penisa. Członek faktycznie się nie zmniejszy, ale nadmiar tkanki tłuszczowej optycznie go skróci.

 

penis

Faktycznie też stanie się mniejszy

Być może nie straci na długości, ale na objętości już niemal na pewno. Wszystko za sprawą niedoboru tkanki tłuszczowej w przyrodzeniu. Ta gromadzi się wszędzie indziej, ale z penisa akurat ucieka. W efekcie ten staje się węższy i coraz trudniej o pełną erekcję. Co oczywiście nie oznacza, że nie spełni swojego zadania.

penis

fot. iStock

Nie będzie już tak wrażliwy

W młodości męskie przyrodzenie jest wyjątkowo wrażliwe na dotyk. Czasami wystarczy muśnięcie, by doszło do niekontrolowanej erekcji. Z wiekiem na pewno się to skończy. Coraz niższy poziom testosteronu utrudnia podniecenie. Trzeba będzie się bardzo postarać, żeby postawić go do pionu. Ale nawet jeśli się to nie uda - mężczyzna wciąż może być seksualnie usatysfakcjonowany.

Zobacz również: Na co kobiety zwracają szczególną uwagę w wyglądzie penisa?

Komentarze (2)

Ocena: 3 / 5
Staszek (Ocena: 5) 03.07.2017 16:31
Jeżeli ma się problem to nie ma co ściemniać tylko należy podejść do sprawy po męsku.Ja stosowałem tabletki IQMAN i również jestem bardzo zadowolony z efektów
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 22.01.2017 21:43
Bzdury. Jak facet jest zdrowy to nie ma opisanych tu problemów. Ja 60 latek Wam to mówię.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo