SOS

Dlaczego NIE WARTO być dziewicą do ślubu? 7 najważniejszych powodów

Czystość przedmałżeńska podobno jest przereklamowana.
Dlaczego NIE WARTO być dziewicą do ślubu? 7 najważniejszych powodów
Fot. iStock
31.10.2016

Zachowanie czystości do ślubu przez lata było wręcz obowiązkiem każdej szanującej się kobiety. Ogromny wpływ na to miały nakazy religijne obecne w każdej dziedzinie naszego życia. Współcześnie wiara ma coraz mniejsze przełożenie na nasze postępowanie. Nawet jeśli praktykujemy, to ograniczamy się do kościelnego ceremoniału, niż zasad. Zachowanie dziewictwa dla męża, to tylko jeden z przykładów. Podobnie jest ze stosowaniem antykoncepcji i kilkoma innymi kwestiami. Kościół je potępia, a wierni i tak robią swoje.

Nie oznacza to jednak, że seksualna niewinność zupełnie straciła na znaczeniu. W niektórych kręgach wciąż uważana jest za wartość najwyższą. Jeśli nie z powodów wyznaniowych, to kulturowych. Doskonałym przykładem jest amerykański zwyczaj organizowania Balów Dziewic, w czasie których 12-letnie dziewczynki i ich ojcowie przysięgają strzec czystości. Czy ma to jakikolwiek sens i racjonalne uzasadnienie? Trudno rozstrzygać o przekonaniach innych. Można jednak wskazać słabe strony takiego myślenia.

Jeśli zastanawiasz się nad tym, czy warto czekać do nocy poślubnej, sprawdź co możesz stracić. Dziewictwo może być wartością, ale wcale nie musi musi być najlepszym wyjściem. Dlaczego tak wiele z nas decyduje się złamać ten wielowiekowy obyczaj? Powodów jest przynajmniej kilka...

dziewica do ślubu

Fot. iStock

ZDOBYWASZ DOŚWIADCZENIE

Nikt nie rodzi się mistrzem w żadnej dziedzinie. Każde zagadnienie wymaga zaangażowania, nauki, prób i błędów. Dotyczy to także seksu. Aby w pełni poznać swoje ciało, nauczyć się odbierać i dawać przyjemność, musisz starannie odrobić lekcje. Im większe masz doświadczenie, tym więcej swobody w sypialni. To zawsze działa na Twoją korzyść.

dziewica do ślubu

Fot. iStock

MASZ SKALĘ PORÓWNAWCZĄ

Kobieta, która zdecyduje się rozpocząć współżycie przed znalezieniem tego jedynego, którego chciałaby wreszcie poślubić, miewa przynajmniej kilku partnerów seksualnych. Każdego z nich zapamiętasz w inny sposób. Mogli okazać się lepszymi lub gorszymi kochankami, a każda ich zaleta i wada z czasem pozwoli Ci odnaleźć tego najlepszego.

Zobacz także: Faceci wymienili typy ZŁYCH KOBIET. Mowa o Tobie?

dziewica do ślubu

Fot. iStock

NIE KUPUJESZ KOTA W WORKU

Praktyka uczy, że niedopasowanie seksualne to nie tylko termin z mądrych książek na temat ludzkiej intymności, ale fakt. Nie każdy mężczyzna pozwoli Ci osiągnąć pełną satysfakcję. Czasami uczucie nie wystarczy, kiedy nie potraficie zgrać się pod względem temperamentu, a nawet kwestii czysto biologicznych... Małżeństwo z kimś takim może długo nie przetrwać.

dziewica do ślubu

Fot. iStock

NOC POŚLUBNA STAJE SIĘ PRZYJEMNOŚCIĄ

Pierwszy raz wspominamy bardzo różnie, ale statystyki potwierdzają, że zazwyczaj nie jest to nic szczególnego. Brak doświadczenia sprawia, że akt trwa kilka minut, towarzyszy mu ogromny stres, czasami także ból. Jeśli decydujesz się stracić dziewictwo dopiero po powiedzeniu sakramentalnego „tak”, nie oczekuj, że noc poślubna będzie szczytem przyjemności.

dziewica do ślubu

Fot. iStock

MNIEJSZE RYZYKO, ŻE ON CIĘ ZDRADZI

Mężczyźni podobno wolniej dojrzewają, ale kiedy to się stanie, myślą tylko o seksie. Jeśli jesteście ze sobą dłuższy czas, a ślub to dopiero kwestia najbliższych kilku lat, on może tego nie wytrzymać. Choćby kochał Cię nad życie, czasami popęd okazuje się silniejszy, niż uczucie. Wreszcie trafi na taką, która da mu to, czego Ty nie chcesz. I to za chwilę, a nie za kilka lat...

dziewica do ślubu

Fot. iStock

NIE BĘDZIESZ SKRĘPOWANA OPOWIEŚCIAMI KOLEŻANEK

Zachowanie czystości aż do dnia ślubu to raczej wyjątek, niż reguła. Zdecydowana większość Twoich koleżanek nawet o tym nie myśli. Zmieniają partnerów lub są w stałych związkach, w których seks obecny jest od samego początku. Chętnie dzielą się pikantnymi szczegółami i pytają o Twoje doświadczenia. Wyznanie prawdy może być krępującym doświadczeniem, a nie powodem do dumy.

dziewica do ślubu

Fot. iStock

I TAK NIKT BY CI NIE UWIERZYŁ

Nie oszukujmy się – odnalezienie 20-kilkuletniej dziewicy (a zazwyczaj w tym wieku decydujemy się na powiedzenie sakramentalnego „tak”), to prawdziwe wyzwanie. Można przypuszczać, że tylko nieliczne dotrwały do tego momentu bez żadnych doświadczeń seksualnych. Jeśli więc jedynym powodem, dla którego się powstrzymujesz, jest dylemat „co ludzie powiedzą” - nie musisz się tym przejmować. I tak nie uwierzą, że udało Ci się wytrwać.

Zobacz także: Dlaczego nie powinnaś wyjść za mąż za swoją pierwszą miłość?

Komentarze (23)

Ocena: 2.7 / 5
Julia (Ocena: 1) 07.11.2016 19:07
A może by tak napisać dlaczego warto zachować dziewictwo aż do ślubu? Fakt, jest to kwestia sumienia i osobiście nie potępiam osób, które zdecydowały się świadomie na współżycie..mimo to, myślę że warto by było powiedzieć o tym co DAJE a nie co się traci przez zaczekanie z taką decyzją. Mam 19 lat, od 2 i pół roku jestem w związku i czasem szkoda mi mojego partnera, że nie dostaje tego, czego by chciał tum bardziej że w środowisku męskim dziewictwo równa się frajerstwu. Mimo to ja jestem z siebie bardzo dumna, z tego, że panuję nad swoją zwierzęcością i skupiam się na tym, by budować więź między mną a moim partnerem dzięki wzajemnemu szacunkowi i oddaniu. Również mojego partnera podziwiam i ciesze się, że szanuje moja decyzję- świadczy to moim zdaniem o prawdziwym, czystym uczuciu. Myślę, że wspolne i świadome przeżycie tego pierwszego razu przyniesie nam więcej korzyści niż regularny seks juz dziś.
zobacz odpowiedzi (1)
M. (Ocena: 1) 04.11.2016 15:33
Większych bzdur odnośnie czystości przedmałżeńskiej nie widziałam, a wręcz uważam ten tekst za zachętę do szeroko pojętej rozwiązłości. Szkoda mi tylko dziewczyn, które mogą w te bzdury uwierzyć.
odpowiedz
mmmm (Ocena: 1) 03.11.2016 22:51
SHE To wcale nie jest oznaka zacofania... To oznaka świadomości tego, czym tak naprawdę jest seks. Moim zdaniem to bardzo zdrowe myślenie. Szkoda, że teraz tak niewiele ludzi wsłuchuje się w swoje ciało i swoje serce a słucha tego co piszą i mówią w mediach.... Nie warto zabijać w sobie wrażliwości i zagłuszać sumienia, serio. Bo to się w przyszłości odbije na nas. ze zwielokrotnioną siłą Poza tym uwielbiam to określenie "jak Ty mu nie dasz, to da mu inna". No i BARDZO dobrze. Tylko że fajnie, żebyś się dowiedziała, że skorzystał z okazji. Bo od razu łatwiej odrzucić słabego psychicznie mężczyznę. Jeśli mężczyzna nie jest w stanie ćwiczyć swojego charakteru (bo na tym głownie opiera sie czekanie z seksem a nawet wierność względem partnerki) to jak ma w przyszłości wziąć pełną odpowiedzialność za rodzinę . Czekanie z seksem to rewelacyjna nauka cierpliwości i ćwiczenie charakteru, serio. Nawet sobie nie wyobrażałam, że tak wiele nam da pod względem siły psychicznej. Czułam, że jesteśmy drużyną, że oboje walczymy. A było meega ciężko. Nie chciałabym ponownie tego przeżywać, ale gdybym miała jeszcze raz przeżyć tamten czas, to postąpiłabym tak samo. Mąż mnie bardzo szanuje, liczy się z każdą moją opinią, nigdy nie naciska, nigdy nie wyraża złości jeśli zdarza mi się nie mieć nastroju. Lata nauki pokory na pewno miały w tym swój udział. Tak bardzo bym chciała, by nastolatki i starsze kobiety słuchały siebie a nie otoczenia i nie daly sobie wmówić, że seks jest istotą związku, że MUSZĄ się oddać, bo to jest normalne, bo tak trzeba, bo facet sobie znajdzie inną. Niby nie chcemy by inni nas tak postrzegali, ale jednak same się traktujemy jak przedmiot, jak osobę gorszej jakości, która musi się podkładać przysłowiowemu panu i władcy... Nie wiem czy Wy też to zauważacie. Kobieta powinna się szanować i to ona stawiać wymagania mężczyźnie w tej kwestii a nie on jej. Jeśli rzeczywiście chce się przespać z facetem- jej sprawa. Ale to ma być całkowicie świadoma, dobrowolna, wolna od jakichkolwiek nacisków decyzja...
odpowiedz
mmm (Ocena: 1) 03.11.2016 08:32
Ja straciilam dziewictwo w noc poślubna po ponad 8 latach związku. To było najpiękniejsze doświadczenie. Ta radość, ta duma, ten spokój kiedy po raz pierwszy się sobie oddawalismy jako małżeństwo były warte tak długiej walki. Pomimo tego że tak długo czekaliśmy przy trzecim seksie osiagnelam orgazm. Do dziś nie mam z tym problemu. Nasze życie seksualne jest bardzo zadowalające. Dziewczyny które straciły dziewictwo z innymi niż z mezami mają często wątpliwości czy jednak dobrze zrobiły. Jeśli okaże się że ten pierwszy partner zostanie mężem to jest w miarę ok ale jeśli po drodze pojawia się inny to żałują ze nie czekały. Ze mnie koleżanki się śmiały, strasztly jak to będzie okropnie i tak naprawde po czasie mam lepszy seks niż większość z nich. A przede wszystkim mam w osobie męża najlepszego i najwierniejszego przyjaciela.
zobacz odpowiedzi (2)
AnnnnnA (Ocena: 2) 31.10.2016 22:46
Dlaczego nie warto być dziewicą do ślubu .........to tylko moje zdanie...........Seks jest istotą cielesną i duchową między dwojgiem ludzi. ..... . .to nie jest tylko sex, czy ruchanie albo jak u zwierząt kopulacja. Tego nie można porównać. Można z kimś rozmawiac, z mężem slownie się dogadywać ale ale sex łączy ludz , to jest ta bliskości ciała, to jest dotyk długiej osoby, to jest jej ciepło jej spokój i nasza radość.......... jeśli się kochacie to sex jest czymś cudownym, niesamowitym, delikatnym doznaniem........ ale tak naprawdę nie ma słów by to opisać.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo