SOS

„Chciała seksu, ale ją wyśmiałem!” (Co zabija męskie podniecenie?)

Sprawdź, czy nie masz powodu do niepokoju...
„Chciała seksu, ale ją wyśmiałem!” (Co zabija męskie podniecenie?)
Fot. iStock
06.10.2016

O tym, jak bardzo ważna jest sfera intymna w funkcjonowaniu związku, mogłaby zaświadczyć każda para, która się z tego powodu rozstała. Bo wbrew pozorom, w naszym otoczeniu można byłoby znaleźć wiele przykładów takich nieudanych relacji. Nie wytrzymały próby. Nazywamy to wypaleniem, rutyną, ale zazwyczaj chodzi właśnie o... seks. Brakuje motylków w brzuchu, nowych wrażeń, odkrywania siebie, ale przede wszystkim starań. W końcu to normalne, że po jakimś czasie najsilniejsze emocje tracą na wyrazie.

Przeważnie to kobiety znane są z zaniedbywania sfery intymnej. Kiedy już zdobędą mężczyznę, często bardziej angażują się w inne sprawy – znajomych, zainteresowania, pracę lub dziecko. Są zmęczone, boli je głowa. W przypadku kobiet mniejsze zainteresowanie sferą seksualną nie oznacza jednak wygaśnięcia uczuć.

A jak jest w przypadku mężczyzn? Ich odmowy na Twoje zaproszenia do miłosnych zbliżeń mogą mieć poważniejsze przyczyny, zwłaszcza jeśli już od dłuższego czasu Wasze życie seksualne przygasło. Czy powinnaś mieć powody do niepokoju? Oto najczęstsze przyczyny jego braku zainteresowania seksem.

Zobacz także: Cztery sytuacje, kiedy absolutnie NIE MOŻESZ uprawiać seksu z facetem

on nie chce seksu

Fot. Thinkstock

Zbyt dużo pracuje

Natłok pracy, nowe, odpowiedzialne zlecenie, a może awans – to mogą być bardzo prawdopodobne przyczyny jego braku zainteresowania sferą seksualną. Jeżeli Twój ukochany ma wysokie stanowisko i praca jest dla niego bardzo ważna, prawdopodobieństwo wzrasta. Porozmawiaj z nim otwarcie i dowiedz się, czy faktycznie o nią chodzi. Chociaż z jednej strony będziesz mogła odetchnąć z ulgą, że to tylko praca, z drugiej sytuacja nie wróży najlepiej, jeśli przedkłada karierę nad Wasze relacje.

on nie chce seksu

Fot. Thinkstock

Znudził się Tobą

Niestety może chodzić o to, że po prostu się Tobą znudził. Świadczy o tym chociażby ignorowanie Cię pod innymi względami. Np. przestał okazywać Ci czułość, nie szuka Twojego towarzystwa, więcej czasu spędza ze znajomymi. Kiedy ten okres trwa już od kilku miesięcy, masz powód do niepokoju. Być może on jest na etapie szukania kogoś innego na boku i spotyka się z innymi dziewczynami.

Zobacz także: Nieprzyzwoite wyznania nimfomanki: „Uprawiam seks co kilka godzin”

on nie chce seksu

Fot. iStock

Poznał inną kobietę

Może się zdarzyć, że on poznał inną kobietę, zakochał się i chce być jej wierny. Z jakiego powodu miałby Ci o tym nie powiedzieć i trwać w fikcyjnym związku? Na to pytanie musiałabyś odpowiedzieć sobie sama. Spytaj się go otwarcie, czy kogoś ma, jeśli masz jakieś podejrzenia. Taka sytuacja jest dla Ciebie upokarzająca i lepiej ją zakończyć jak najszybciej.

on nie chce seksu

Fot. Thinkstock

Znalazł większe upodobanie w zabawianiu się w pojedynkę

W dzisiejszych czasach pornografia jest powszechnie dostępna. Mężczyzna często znajduje w niej to, czego brakowało mu w związku. Twój ukochany być może ma jakieś ukryte fantazje czy fetysze i zaspakaja się przy pomocy filmów oraz obrazów erotycznych. Wielu facetów wstydzi się do tego przyznać przed swoją dziewczyną.

on nie chce seksu

Fot. Thinkstock

Coś jest nie tak z jego... sprzętem

Kolejny możliwy powód to kłopoty ze sprzętem, o których facet krępuje się powiedzieć. Niewykluczone, że chodzi właśnie o Wasze wcześniejsze szaleństwa i jego wyczerpanie. Mężczyzna nigdy nie przyzna Ci się, że czasami po prostu nie daje rady. Jeżeli zauważyłaś powtarzalność, że on odmawia następnego dnia po miłosnych igraszkach, prawdopodobnie przyczyną jest jego brak siły i nie masz się czym martwić.

on nie chce seksu

Fot. iStock

Straciłaś na atrakcyjności

Spójrz w lustro i oceń obiektywnie, czy się nie zaniedbałaś. Dodatkowe kilogramy, rozciągnięte ubrania, niechlujność? Nie dziw się, że go nie pociągasz. Zwróć także uwagę na bieliznę i piżamę. Dbaj o to, aby wyglądać atrakcyjnie w każdej możliwej sytuacji, a zwłaszcza w łóżku.

on nie chce seksu

Fot. Thinkstock

Problemy osobiste

Poważne problemy osobiste mogą przekładać się na chęć do miłosnych zbliżeń. I nie tylko te osobiste. Zwróć uwagę, czy coś go nie dręczy, a najlepiej porozmawiaj, czy nie ma żadnych kłopotów. Dzięki temu staniesz się spokojniejsza, a jednocześnie będziesz mogła mu pomóc rozwiązać problemy.

Zobacz także: Jak problemy w łóżku tak naprawdę wpływają na związek?

Polecane wideo

Komentarze (13)

Ocena: 4.69 / 5
eda (Ocena: 5) 25.10.2016 11:05
Dlaczego skladasz wine na kobiety ze my to jestesmy zagonione i my jestesmy tym problemem jesli chodzi o sex. A guzik prawda ja obecnie jestem z mezem 12 lat i sex od poczatku to jest poraszka i trwa20sekund i tak zawsze bylo bo o n ma wytrsk dwa razy puknie i zalatwione.szkoda pisac i napewno mnustwo jest takich przypadkow jak ja mam. I to wiecznie zwami jest problem dziwota ze musimy kupywac wibratory zeby sex byl udany. Ja kupilam i powiem wam teraz wiem co to znaczy sex
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 07.10.2016 08:43
najpierw ostry seks,bo to tak bardzo zbliża,a póżniej do trybunału sprawiedliwości,też zbliża ,;A najbardziej w dni posuchy;''na bezrybiu i rak ryba''
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 06.10.2016 17:47
Myślałam, że będą tu przykłady kobiet, które zaproponowały współżycie (mniej lub bardziej dosłownie) i zostały wyśmiane. To byłoby ciekawe. Sama waham się od kilku miesięcy z zasygnalizowaniem jednemu mężczyźnie, że jestem zainteresowana, ale się boję po prostu. Mówiąc zainteresowana, mam na myśli tylko seks. Nigdy takich propozycji i sugestii nie rzucałam, ale dłuuuuuuuga posucha mnie męczy, a poznałam ostatnio idealnego kandydata do rozładowania napięcia.
zobacz odpowiedzi (7)
najczęściej (Ocena: 5) 06.10.2016 10:15
właśnie najczęściej jest to prosta fizjonomia i dziwi mnie że tak mało osób próbuje temu przeciwdziałać, jakby siąść przed komputerem i zamówić iqman to było nie wiem czasochłonne czy wstydliwe. a sex przecież zbliża ludzi, powinno się go uprawiać jak najczęśćiej :)
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie