SOS

Jak powinien wyglądać pierwszy raz?

Inicjacja seksualna bez tajemnic. I rozczarowań!
Jak powinien wyglądać pierwszy raz?
Fot. Thinkstock
18.08.2016

Inicjacja seksualna to moment przełomowy. Wymaga dojrzałości z obu stron, choć czasami emocje górują nad zdrowym rozsądkiem. Prawdziwe życie to nie film, w którym wszystko jest proste, łatwe i przyjemne. Aby uniknąć rozczarowań i traumy na resztę życia, trzeba się do tego przygotować. Nie tylko technicznie (z kim, gdzie i jak), ale przede wszystkim mentalnie. Bez pośpiechu i podejmowania nieprzemyślanych decyzji.

Jeśli uważasz, że tego chcesz, a partner jest godzien zaufania - zrób to. Ale wcześniej pomyśl, jak powinno to wyglądać. W czasie pierwszego razu pójście na żywioł i totalna improwizacja wcale nie są mile widziane. Jeden nieostrożny ruch może rzutować na radość z seksu w przyszłości. A nawet zniechęcić do podejmowania kolejnych prób.

O tych kwestiach powinnaś pamiętać, żeby pierwszy bliski kontakt z mężczyzną wspominać z przyjemnością…

Zobacz również: Jaka pozycja na pierwszy raz?

pierwszy raz

fot. Thinkstock

Mój pierwszy raz - jak to zrobić?

Bądź pewna partnera - to nie może być byle kto. Żaden kolega, który chciałby spróbować, ani tym bardziej znajomy z klubu. Choć brzmi to banalnie, seks z miłości naprawdę daje największą satysfakcję. I daje Ci pewność, że na jednym razie się nie skończy, a delikwent nie opowie o tym niepowołanym osobom.

Zastanów się, czy tego chcesz - odrzuć presję chłopaka i znajomych. Przeanalizuj punkt po punkcie co Cię do tego skłania. Jeśli sama nie jesteś przekonana i tak naprawdę chciałabyś zaczekać - odłóż tę decyzję na przyszłość. Widocznie nie jesteś na to gotowa.

Zadbaj o okoliczności - zapomnij o szybkim numerku w brudnej toalecie. To wygląda dobrze tylko na filmach. Pierwszy raz wymaga intymnej atmosfery i sprzyjających warunków. Ma być czysto, pachnąco, cicho i bezpiecznie. Bez ryzyka, że za chwilę ktoś Was przyłapie.

pierwszy raz

fot. Thinkstock

Porozmawiaj z kimś zaufanym - jeśli się wstydzisz, nie musisz poruszać tego tematu w rozmowie z mamą. Warto jednak, by był to ktoś dojrzały i doświadczony. Ktoś, komu ufasz i z kogo zdaniem się liczysz. Wszelkie sugestie koleżanek, które twierdzą, że „musisz to wreszcie zrobić” po prostu zignoruj.

Zabezpiecz się - antykoncepcję wymyślono po to, żeby ją stosować. Warto byś przed inicjacją seksualną odwiedziła ginekologa. Specjalista dokładnie Cię zbada i zaproponuje najbardziej odpowiednią metodę zapobiegania ciąży. Nie zgadzaj się na seks bez zabezpieczenia i nie wierz plotkom, że w czasie pierwszego razu nie może dojść do zapłodnienia.

Rozluźnij się - seks potrafi być przyjemny, ale jeśli faktycznie masz na niego ochotę. Jeśli zdecydujesz się na ten ważny krok, nie myśl o najgorszym. Strach przed bólem, krwią i niechcianą ciążą potrafi sparaliżować i odebrać całą radość. Jeśli odpowiednio się przygotowałaś, nie powinno być tak źle.

Zobacz również: Pierwszy raz w wieku 12 lat

pierwszy raz

fot. Thinkstock

Zadbaj o higienę - i tego samego wymagaj od partnera. Od pierwszego razu zależy to, w jaki sposób będziesz spoglądała na mężczyzn w przyszłości i z czym będzie kojarzył Ci się seks. Najlepszym rozwiązaniem jest kąpiel lub prysznic tuż przed. Możesz także skropić się ulubionymi perfumami.

Znajdź własne tempo - kiedy przyjdzie już co do czego, wsłuchaj się w rytm swojego ciała. Informuj partnera, co sprawia Ci przyjemność, a co ewentualnie ból. Seks to nie zawody na czas, więc nigdzie Wam się nie spieszy. Filmy pornograficzne nie są najlepszym przykładem do naśladowania.

Nie bądź rozczarowana - może się okazać, że niewiele poczułaś, chłopak nie za bardzo się spisał i dojdziesz do wniosku, że seks jest przereklamowany. To całkiem normalna reakcja. Pamiętaj, że praktyka czyni mistrza. Z każdym kolejnym razem Wasze doznania będą coraz bardziej intensywne.

pierwszy raz

fot. Thinkstock

Obserwuj swoje ciało - nawet jeśli się zabezpieczyłaś, w seksie nie ma rozwiązań 100-procentowych. Obserwuj swój cykl, wygląd narządów rodnych i wszelkie odstępstwa od normy. Jeśli czujesz, że powinnaś - wykonaj test ciążowy i udaj się do ginekologa.

Zachowaj to dla siebie - pierwszy raz to jedno z najbardziej intymnych przeżyć w naszym życiu. Nie warto rozpowiadać o nim przypadkowym osobom. Nikt nie musi wiedzieć, że to zrobiliście i jak było. Uważaj na wścibskie koleżanki, które będą próbowały wyciągnąć z Ciebie nawet najbardziej wstydliwe szczegóły.

Spróbuj jeszcze raz - nie zrażaj się, jeśli pierwszy stosunek nie przypominał sceny z filmu dla dorosłych. Nie wstydź się niczego i nie wmawiaj sobie, że w jakikolwiek sposób zawiodłaś. Każdy kiedyś zaczynał. Po latach wspomnisz to wydarzenie z uśmiechem.

pierwszy raz

fot. Thinkstock

Jakie prezerwatywy na pierwszy raz?

Dokładnie takie same, jak na drugi, trzeci i pięćdziesiąty. Nie istnieją kondomy przeznaczone specjalnie na moment inicjacji seksualnej. Niedoświadczeni kochankowie powinni jednak pamiętać o kilku kwestiach.

1. Prezerwatywy są w różnych rozmiarach - najczęściej spotykane są te uniwersalne, ale istnieją także wersje mniejsze lub większe.
2. Kondom powinien być dopasowany, a nie luźny.
3. Prezerwatywy należy kupować w aptekach lub sprawdzonych drogeriach.
4. Kondom powinien być rozwinięty do końca, a na czubku musi znaleźć się odrobina miejsca na nasienie.
5. Unikaj prezerwatyw aromatyzowanych i smakowych, bo mogą uczulać.
6. Obserwujcie swoje ciała, bo może się okazać, że któreś z Was jest uczulone na lateks.
7. Zwróć uwagę na datę ważności!
8. Kupuj prezerwatywy znanych marek i z atestem.
9. Substancje nawilżające stosuj na kondoma, a nie pod niego, bo inaczej może się zsunąć lub przedziurawić.
10. Nie daj sobie wmówić, że nie potrzebujesz prezerwatywy.

Zobacz również: Jakie błędy przy stosowaniu prezerwatyw najczęściej popełniają faceci?

 

Polecane wideo

Komentarze (2)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 18.08.2016 17:45
Dziewczyny, które tego jeszcze nie robiły nie śpieszcie się, bo możecie pomyśleć, że to ten jedyny, a później okazuje się co innego. I nie bójcie się! Diabeł nie taki straszny jak go piszą! Jeżeli chłopak będzie delikatny i atmosfera będzie dla was idealna będziecie się czuć bezpiecznie i dobrze.
odpowiedz
Kataryna (Ocena: 5) 18.08.2016 15:24
Ja nie zapomnę sytuacji u mojego już ex który opowiadał że przed pierwszym razem kupił sobie tabsy iQman, żeby nie skończyć za szybko albo żeby np mu nie opadł w trakcie kilkusekundowej akcji. Szczycił się że dzięki temu się nei wydało że jest prawiczkiem :P głupota, bo to przecież wszystkich dotyczy. Tabsy są dla ludzi, ale wstydzić sie tego czy się już bzykało czy nie....dziwne.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie