SOS

7 przykazań idealnej kochanki

Właśnie tego oczekują od faceci. Wiedziałaś, że to takie proste?
7 przykazań idealnej kochanki
fot. Thinkstock
22.07.2016

Jeśli coś robić, to na 100 procent. Ta zasada powinna przyświecać nam we wszystkim. Także, jeśli chodzi o życie intymne. Satysfakcjonujący seks nie może opierać się na rutynie, poczuciu obowiązku i braku jakiejkolwiek inicjatywy. Prędzej czy później partner może uznać, że robisz to z przymusu i raczej nic dobrego z tego nie wyniknie. Czas zmienić nastawienie i stać się kochanką idealną.

Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić? Tracey Cox, publicystka portalu „Daily Mail” przekonuje, że wystarczy odrobina chęci. Dziennikarka pisząca o związkach i erotycznych aspektach życia razem zdradza 7 prostych kroków do wzajemnego spełnienia. Nie musisz rezygnować ze swoich potrzeb, ani podporządkowywać się mężczyźnie. Wystarczy, że zaczniesz traktować go po partnersku.

Warto wziąć sobie te rady do serca. Są w stanie wzmocnić, a nawet uratować związek, w którym zapanowała seksualna nuda.

Zobacz również: Czego NIGDY nie powinnaś mówić w trakcie seksu? (10 zakazanych zdań)

 

idealna kochanka

fot. Thinkstock

SŁUCHAJ I UCZ SIĘ

Brzmi jak banał, ale często o tym zapominamy. Seks to zabawa w parach. Nie może być tak, że realizujesz wyłącznie własne potrzeby i próbujesz podporządkować sobie partnera. W dojrzałej relacji nikt nie może czuć się niczyim niewolnikiem. Bierz pod uwagę to, co w czasie igraszek mówi lub w inny sposób sugeruje mężczyzna. Próbuj nowych rzeczy i nie zakładaj z góry, że Ci się nie spodobają.

idealna kochanka

fot. Thinkstock

NIE TYLKO TEORIA, ALE TAKŻE PRAKTYKA

Niektórym z nas wydaje się, że jesteśmy bardzo zaawansowanymi kochankami, bo przeczytałyśmy mnóstwo poradników. Znamy naukowe formułki, a męską anatomię mamy w małym palcu. Seks to jednak coś więcej - emocje i potrzeby. Z żadnej książki nie wyczytasz, co najbardziej kręci konkretnego faceta i jak sprawić mu przyjemność. Dopiero praktyka uczyni z Ciebie prawdziwą mistrzynię.

idealna kochanka

fot. Thinkstock

RÓB TO JAK NAJCZĘŚCIEJ

Kolejny dowód na to, że zamiast czytać i myśleć, lepiej przejść do konkretów. Ekspertka cytuje wyniki badań, które przeprowadzono kilka lat temu na grupie 6 tysięcy młodych kobiet. Okazało się, że jakoś życia seksualnego i częstotliwość orgazmów zwiększa się wraz z wiekiem, a więc doświadczeniem. Im więcej upojnych nocy mamy za sobą, tym lepiej bawimy się w łóżku. Pamiętaj o tym, zanim znowu mu odmówisz.

Zobacz również: Mężczyźni ostro o swoich kiepskich kochankach: „Szczerze nienawidziłem, gdy ona podczas seksu...”

idealna kochanka

fot. Thinkstock

NIE OSĄDZAJ

Niektóre fantazje seksualne mogą wydawać się dziwne, ale o ile nie są niezgodne z prawem - są dopuszczalne. Skoro od tego momentu masz zacząć słuchać partnera, zainteresuj się także tym, co naprawdę go kręci. A kiedy już się otworzy i wypowie na głos najbardziej skrywane sekrety - nie śmiej się, nie krytykuj i nie zarzucaj mu, że jest nienormalny. Warto znaleźć wspólną płaszczyznę porozumienia i zacząć realizować marzenia.

idealna kochanka

fot. Thinkstock

BĄDŹ OTWARTA NA NOWE DOZNANIA

W sypialni jedno słowo jest całkowicie zakazane - rutyna. Ta prowadzi do znudzenia, a jak wykazują badania, w efekcie także do rozpadu związku. Ekspertka poleca, żeby zamiast krytykować zachcianki partnera, lepiej odpowiedzieć „czemu nie?”. Nie wstydź się, próbuj i działaj. Pokaż, że jego potrzeby są dla Ciebie ważne. Zazwyczaj kończy się to tym, że choć byłaś sceptycznie nastawiona, doznajesz czegoś niezwykłego.

idealna kochanka

fot. Thinkstock

ROZMAWIAJ O SEKSIE

Niektórym wciąż trzeba o tym przypominać. W łóżku idziemy na żywioł i nic nie planujemy. Kończy się to mechanicznymi ruchami, które za każdym razem wyglądają tak samo. To ogromny błąd. Dojrzałe pary potrafią rozmawiać na ten temat na długo przed położeniem się na łóżku. I robią to bez skrępowania. Wstyd jest najgorszym doradcą, bo uniemożliwia pełną swobodę i wyznanie swoich pragnień.

idealna kochanka

fot. Thinkstock

NIE BĄDŹ SAMOLUBNA

Lubimy być adorowane, także poprzez dotyk, ale często zapominamy o partnerze. Tymczasem, panowie także są spragnieni komplementów i poświęceń. Nie może być tak, że on myśli tylko o Tobie, a własne potrzeby odkłada gdzieś na bok. Dosyć tego! Zajmij się wreszcie swoim facetem, zanim zrobi to ktoś inny. Możesz być pewna, że odwdzięczy się tym samym, bo wbrew pozorom, panowie wcale nie są tacy samolubni.

Zobacz również: Ciekawe pozycje seksualne, które powinnaś wypróbować chociaż raz w życiu!

Komentarze (4)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 22.07.2016 15:05
a ja z moim parterem jednogloscie stwierdzilismy,ze jestesmy ostro popieprzeni jesli chodzi o nasza sfere erotyczna.Ja nigdy nie moglam znalesc faceta ktory zgodzilby sie na moje perwersje, a on odpowiedniej dziewczyny
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 22.07.2016 11:30
Czy tylko mnie irytuje zdjecie z pierwszej strony? Za kazdym razem....
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo