SOS

7 dziwnych sposobów na utratę dziewictwa (bez seksu!)

Wiesz, że możesz stracić cnotę bez zbliżenia? Jeśli chcesz ją zachować dla partnera - w tych sytuacjach powinnaś uważać.
7 dziwnych sposobów na utratę dziewictwa (bez seksu!)
Fot. Thinkstock
28.06.2016

Przez wieki utrata cnoty była traktowana jako przełomowy moment w życiu każdej kobiety. Obecność błony dziewiczej miała być namacalną granicą między dzieciństwem i dorosłością. Kiedy się jej pozbywasz - przestajesz być niewinną i delikatną dziewczynką. Od tej pory całe Twoje życie będzie się dzieliło na czas przed i po pierwszym razie. Nawet jeśli zachowałaś czyste sumienie i… z nikim tego nie robiłaś!

Jak to możliwe? Przebicie błony, czy tego chcemy, czy nie, nie jest zarezerwowane wyłącznie dla pierwszego seksualnego partnera. Cnotę można stracić zupełnie przypadkiem i w mało wdzięcznych okolicznościach. Dla niektórych z nas to ogromny dramat, bo kiedy przyjdzie co do czego - kochanek może zwątpić w naszą niewinność. Nie ma oporu, ani krwawienia - nie było dziewictwa.

Jeśli zależy Ci na tym, by dotrwać do pierwszej wspólnej nocy, w tych sytuacjach powinnaś szczególnie na siebie uważać.

Zobacz również: 7 niebezpieczeństw związanych ze zbyt późną utratą dziewictwa

 

utrata dziewictwa

fot. Thinkstock

Badanie ginekologiczne

Kto jak kto, ale ginekolog powinien wiedzieć, że jesteś dziewicą, zanim przystąpi do badania. Jeśli nie chcesz przypadkiem stracić cnoty, lepiej poinformuj go zanim się rozbierzesz. W czasie rutynowych czynności można naruszyć błonę dziewiczą przy pomocy narzędzi ułatwiających wgląd do wnętrza Twojego ciała. Świadomy ryzyka lekarz zbada Cię w taki sposób, aby całkowicie wyeliminować to niebezpieczeństwo.

utrata dziewictwa

fot. Thinkstock

Jazda na rowerze

Zdania w tej kwestii są mocno podzielone. Jedni twierdzą, że to tylko mit, inni niczego nie wykluczają. Faktem jest, że siodełko rozpędzonego roweru pokonującego wyboistą trasę może w jakimś stopniu wpłynąć na trwałość błony dziewiczej. Nie wspominając o najgorszym, czyli niefortunnym upadku. Nawet jeśli uznać rowerowe wycieczki za ryzykowne, na pewno nie dzieje się to często. Musiałabyś mieć strasznego pecha, by stracić cnotę właśnie w ten sposób.

 

utrata dziewictwa

fot. Thinkstock

Petting

W tym przypadku ryzyko nie jest już takie symboliczne. Wiele młodych par, które nie są gotowe na klasyczny stosunek, decyduje się na innego typu czułości. Najczęściej chodzi o pieszczenie ciała partnera dłońmi. Czasami akt jest połączony z masturbacją. Nieostrożny partner jest w stanie wsunąć palce na tyle głęboko, że faktycznie dojdzie do naruszenia błony dziewiczej. Fora internetowe pełne są tego typu historii, więc ryzyko można uznać za duże.

 

utrata dziewictwa

fot. Thinkstock

Tampon

Wszystko zależy od indywidualnej budowy ciała, ale przerwanie błony dziewiczej w ten sposób wcale nie jest niemożliwe. Wręcz przeciwnie - przy nieodpowiednim stosowaniu ryzyko jest całkiem spore. Aby tampon spełniał swoją rolę, należy go umieścić dość głęboko. Niektórzy ginekolodzy wręcz odradzają dziewicom stosowanie tego typu produktów na rzecz wkładek i podpasek, które nie ingerują bezpośrednio w nasze ciało.

utrata dziewictwa

fot. Thinkstock

Ćwiczenia

Sport to zdrowie, ale czasami towarzyszy mu ryzyko kontuzji. Nie zdarza się to zbyt często, ale za takową można uznać także przypadkowe przerwanie błony dziewiczej. Czasami wystarczy jeden nieostrożny ruch, szpagat, kopnięcie czy upadek, żeby pozbyć się fizycznego dowodu naszej cnoty. Jeśli obawiasz się, że mogło do tego dojść - powinnaś zgłosić się do lekarza, by sprawdzić, czy obrażenia nie są poważniejsze.

utrata dziewictwa

fot. Thinkstock

Masturbacja

Skoro przerwanie błony dziewiczej jest możliwe w czasie pettingu, to w czasie masturbacji tym bardziej. Pieszczoty przy pomocy własnej dłoni lub wibratora mogą doprowadzić do jej uszkodzenia. Nawet jeśli bardzo uważasz, nie zawsze da się tego uniknąć. Wbrew pozorom, błona wcale nie jest taka gruba i mocna. Bywa i tak, że w ogóle tego nie poczujesz i o jej braku dowiesz się długo po fakcie.

utrata dziewictwa

fot. Thinkstock

Genetyka

Nie jest to powszechne, ale może się zdarzyć i tak, że urodzisz się bez błony dziewiczej. To niczyja wina, więc naprawdę nie masz się czym smucić. Dziewictwo/cnota/niewinność czy jakkolwiek tego nie nazwiesz, tkwi przede wszystkim w Twojej głowie. Kawałek skóry lub jej brak niczego tutaj nie zmienia.

Zobacz również: Od czego zależy wiek, w którym straciłaś dziewictwo?

Polecane wideo

Komentarze (5)

Ocena: 4.2 / 5
gość (Ocena: 5) 02.08.2018 22:15
Sposób z masturbacja działa ! Polecam kega Oli
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 22.07.2016 22:59
Kurde ciekawszych tematów nie ma tylko takie... Coś nie wiem co powiedzieć bo głupie to za mało,a inne słowa też tego nie oddają.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 28.06.2016 17:12
Podpowiadajcie dalej te głupoty, więcej małolatek będzie na rowerze bez siodełka jeździło, co za bzdury
odpowiedz
aa (Ocena: 5) 28.06.2016 12:14
Ale bzdury... kto to pisał. Niektóre kobiety rodzą się bez błony. I co? Od urodzenia nie są dziewicami? Dziewictwo nie zależy od posiadania błony ale od tego czy dziewczyna odbyła PEŁNY stosunek z facetem. Nie róbcie młodym dziewczynom wody z mózgu że dziewictwo można tracić z tamponem czy na rowerze.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie