SOS

6 czynników, przez które seks staje się szczególnie SŁABY

To grzechy, które zniszczą każde życie erotyczne. Sprawdź, czy ich nie popełniasz.
6 czynników, przez które seks staje się szczególnie SŁABY
Fot. Thinkstock
30.05.2016

Życie seksualne to ważny aspekt w każdym związku. Udany i regularny seks pogłębia relacje i na odwrót. Niesatysfakcjonujące zbliżenia ochładzają stosunki pomiędzy ludźmi, wprowadzają niepokój, a po jakimś czasie mogą stawiać pod znakiem zapytania zaufanie do partnera.

Nie wiń jednak faceta, jeżeli coś jest nie tak. Najpierw przyjrzyj się sobie. Jak zachowujesz się w łóżku? Inicjujesz czasami stosunek? Dbasz o swój wygląd przed pójściem spać? Jak rozmawiasz z partnerem? Ciągle go osaczasz, masz pretensje i narzekasz? Nie dziw się, że Wasze życie seksualne nie jest na najwyższym poziomie. 

Być może winny jest jednak partner. W takim przypadku najlepsza będzie szczera rozmowa, podczas której delikatnie przedyskutujesz z nim problem. Bardzo często przyczyna leży jednak w szczegółach, na które nie zwracamy uwagi… Przekonaj się, czy nie popełniasz tych błędów. 

Zobacz także: 7 rzeczy, które kręcą facetów w dziewicach

 

 

 

słaby seks

Fot. Thinkstock

Brak wieczornego prysznicu

Na kilku forach, które odwiedziłyśmy w poszukiwaniu odpowiedzi na ten temat, powielił się wątek dotyczący braku wieczornego prysznicu. To prawda, że późnym popołudniem czujemy się bardzo zmęczone i nie zawsze mamy ochotę na dłuższą wizytę w łazience. Niestety cierpi na tym życie seksualne. Po całym dniu jesteśmy brudne i spocone, a to z pewnością nie zachęca partnera. Nieświeżość sprawia również, że Ty sama czujesz się niezbyt komfortowo. Jeżeli nie masz w zwyczaju wieczornego prysznicu albo przejawiasz tendencję do odkładania czynności na rano, postaraj się zmienić nawyk.

słaby seks

Fot. Thinkstock

Wszechobecność elektroniki

Dudniący telewizor, muzyka wydobywająca się z głośników, odgłosy z filmu na tablecie oraz Facebook włączony w telefonie to zdecydowanie zbyt wiele bodźców. Specjaliści coraz częściej podkreślają negatywne skutki obecności urządzeń elektronicznych, a zwłaszcza telefonów i tabletów na ludzkie relacje. Coraz częściej zastępują kontakt z rzeczywistością i drugim człowiekiem. Kiedy idziecie do łóżka wszystko musi być wyłączone, a tablety i telefony wynieście na jakiś czas do drugiego pomieszczenia. Zapomnijcie o wszystkim i nacieszcie się sobą.

słaby seks

Fot. Thinkstock

Strój nocny

Wygląd jest ważny w związku, nieważne jak długo ze sobą jesteście. Jeżeli myślisz, że po pięciu latach bycia razem on nie zauważy, iż coraz częściej stawiasz na wygodę i kładziesz się do łóżka w aseksualnych spodniach i ciepłych skarpetkach, jesteś w błędzie. Pamiętaj również, że seksowna koszulka, którą kupiłaś trzy lata temu, może już nie być seksowna, a sprana i zniszczona. Dbaj nie tylko o to, czy piżama pobudza wyobraźnię. Co jakiś czas spraw sobie coś nowego.  A może dla odmiany zaczniesz sypiać zupełnie naga?

Zobacz także: 7 powodów, żeby… nie nosić bielizny!

słaby seks

Fot. Thinkstock

Uprawianie seksu w tym samym miejscu

Ciągle uprawiacie miłość na tym samym łóżku, w tym samym pokoju? Otoczenie jest bardzo ważne i również może stać się przyczyną rutyny w związku. Nawet jeżeli macie ciasne mieszkanie, możliwości jest mnóstwo. Raz na jakiś czas wynajmijcie pokój hotelu lub przenieście się do samochodu. Odważnym proponujemy miłość na łonie natury. Oczywiście w środku dnia. Zobaczycie, jak bardzo zmienią się Wasze odczucia i jakość seksualnego życia.

Zobacz także: Exclusive: Jak kochają się puszyści?

 

słaby seks

Fot. Thinkstock

Obecność dzieci w mieszkaniu

Świadomość tego, że w drugim pokoju śpią dzieci i w każdej chwili mogą coś usłyszeć, skutecznie zniechęca do miłosnych igraszek.  Jeżeli macie taką możliwość, podrzućcie je raz w tygodniu do dziadków czy znajomych. Brak presji, że pociecha może się obudzić i przerwać upojną noc, odpręży Was i pozwoli skupić na przyjemniejszych czynnościach. Raz na jakiś czas róbcie także weekendowy wypad sam na sam, podczas którego przypomnicie sobie, jak ważni dla siebie jesteście.

słaby seks

Fot. Thinkstock

Przejadanie się przed snem

Przejadanie się powoduje senność, brak energii, ociężałość. Na pewno nie sprzyja gimnastycznym wyczynom w łóżku podczas namiętnej nocy.  Poza tym po posiłku nasz brzuch nie wygląda zbyt apetycznie i nawet kobiety o ładnie wyrzeźbionych ćwiczeniami częściach ciała to przyznają. Świadomość, że nie prezentujemy się najlepiej nie zachęca do uprawiania miłości. Dlatego pamiętaj, że masz dodatkowy powód, aby nie jeść dużo przed snem. Przesadzić możesz jedynie z afrodyzjakami.

Komentarze (17)

Ocena: 4.88 / 5
iva (Ocena: 5) 15.06.2016 19:37
słaby jest wtedy jak jest za krótki po prostu. żadna kobieta nie powie że 2 minuty to jest czas na zaspokojenie nas.. lepiej wrzucić do diety jakieś iqmany i wydłużyć czas stosunku niż potem szukać nowej kobiety :P
odpowiedz
kmt (Ocena: 5) 30.05.2016 16:30
śmieszy mnie ten artykuł:D Sex da się uprawiać, kiedy dzieci są w domu, ba! nawet kiedy śpią w kołysce w naszej sypialni. Jeżeli ludzie są na siebie napaleni, będa uprawiać sex i bez PRYSZNICU. A łóżko to jednak wygodna miejscówka, co nie oznacza, że zmusza nas do wykonywania tej samej pozycji, wręcz przeciwnie, stwarza wiele możliwości! Zgodzę się jedynie z jedzeniem, może dla mojego męża to nie przeszkoda, ale ja nie objadam się na noc;)
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 30.05.2016 16:12
Padłam: ,,Brak wieczornego prysznicu" po jakiemu to?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.05.2016 13:49
matko same zołzy w komentarzach :) same gorzkie zale tu sa wylewane. Pozostaje Wam tylko wspołczuc, w sumie Waszym partnerom tez :D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.05.2016 12:22
Ja sie wykapie wieczorem i co.a on nie.to nawet nie chce mi sie robic mu .bo mnie to wtedy obrzydza.tylko laska ma pachniec.a chlop to nie
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo