SOS

Jaka pozycja na pierwszy raz?

Inicjacja seksualna bez rozczarowań. Porady dla niedoświadczonych.
Jaka pozycja na pierwszy raz?
Fot. Thinkstock
28.03.2016

Inicjacja seksualna to przełomowy moment w życiu każdego człowieka. Znaczenie tego wydarzenia jest nie do przecenienia - seksuolodzy są zgodni, że pierwszy raz może rzutować na kolejne kontakty intymne. Zwłaszcza, jeśli coś poszło nie tak. Znane są przypadki, kiedy rozczarowanie związane z pierwszym stosunkiem odbiera ochotę na koleje próby. I to przez dłuższy czas.

Zanim się na to zdecydujesz, musisz być pewna, że rozumiesz, czym tak naprawdę jest seks. Nie chodzi o definicję naukową, ani aspekty czysto biologiczne. Bliskość fizyczna smakuje najlepiej wtedy, kiedy towarzyszy jej porozumienie emocjonalne. Nie od dziś wiadomo, że technika to tylko połowa sukcesu. Druga to uczucia.

Jeśli uważasz, że jesteś na to gotowa i ufasz swojemu partnerowi, sprawdź jaka pozycja sprawdzi się za pierwszym razem.

Zobacz również: Pierwszy raz - FAKTY / MITY (Przejrzysty poradnik dla niedoświadczonych dziewczyn)

 

pozycja na pierwszy raz

fot. Thinkstock

Pierwszy stosunek - rady

 

1. Nigdy nie zgadzaj się na seks, jeśli nie jesteś na to gotowa psychicznie.

2Nie róbcie tego w pośpiechu i w miejscu, które nie gwarantuje intymnej atmosfery i bezpieczeństwa.

3. Postawcie na pozycję klasyczną.

4. Jeśli to konieczne, zastosujcie lubrykant, który ułatwi zbliżenie i wyeliminuje ból.

5. Przed pierwszym razem niezalecana jest długa gra wstępna, która prowadzi do przekrwienia pochwy i może wywołać zwiększony dyskomfort oraz krwawienie.

 

pozycja na pierwszy raz

fot. Thinkstock

6. Jeśli krwawienie jest bardzo obfite i trwa przez długi czas po stosunku - zgłoś się do lekarza.

7. Pamiętajcie o antykoncepcji, w tym o prezerwatywach, które chronią nie tylko przed ciążą, ale także chorobami przenoszonymi drogą płciową.

8. Nie zrażaj się, jeśli w trakcie dojdziesz do wniosku, że nie jesteś jeszcze na to gotowa - masz do tego pełne prawo.

9. Przed inicjacją odwiedź ginekologa, który nie tylko cię zbada, ale odpowie także na nurtujące pytania.

10. Pamiętaj, że to dopiero początek przygody z seksem i z każdym kolejnym razem będzie tylko lepiej.

Powodzenia!

Zobacz również: 5 ciekawostek na temat błony dziewiczej

 

pozycja na pierwszy raz

fot. Thinkstock

Jak odbyć pierwszy stosunek?

 

Masz na to ochotę i jesteś przekonana, że chcesz to zrobić właśnie z nim - to już połowa sukcesu. Pamiętaj jednak o tym, by inicjacja seksualna nie polegała na szybkim stosunku w niesprzyjających okolicznościach. Zadbajcie o odpowiednie miejsce, które da wam poczucie bezpieczeństwa. Pośpiech jest zarezerwowany dla bardziej doświadczonych kochanków.

Zadbajcie o zabezpieczenie. Nie chodzi jedynie o jego rolę antykoncepcyjną, ale także ochronę przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Warto przygotować lubrykant, który zmniejszy tarcie i umożliwi bezbolesne zbliżenie. Zadbajcie również o higienę osobistą.

Nigdy nie sugeruj się tym, co być może widziałaś w filmach dla dorosłych. Pierwszy raz to nie jest odpowiedni moment na testowanie Kamasutry na sobie.

pozycja na pierwszy raz

fot. Thinkstock

Pozycja klasyczna na pierwszy raz

 

Nazywana także misjonarską, to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie na początek przygody z seksem. Kobieta leży swobodnie na plecach, a partner jest zwrócony do niej twarzą. Dzięki takiemu ułożeniu penetracja jest zdecydowanie najłatwiejsza, a przebiciu błony dziewiczej zazwyczaj nie towarzyszy ból. Warto podłożyć poduszkę pod biodra, co ułatwi penetrację partnerowi.

Inicjacja seksualna powinna odbywać się bez pośpiechu. Nic na siłę! Instruuj partnera, na jak dużo może sobie pozwolić. Wybij mu także z głowy wszelkie pomysły mówiące o tym, by spróbować innej pozycji. Na to przyjdzie czas, kiedy oboje nabierzecie wprawy.

Niemal wszyscy kochankowie zaczynają od pozycji misjonarskiej. Jej zaletą jest także bezpośredni kontakt wzrokowy, który ułatwia porozumienie w sypialni.

Zobacz również: O czym myśli facet, kiedy pierwszy raz widzi Cię nagą? 7 FAKTÓW

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo