SOS

Walentynki 2016: erotyczny masaż od A do Z

Zmysłowy masaż może być znakomitym prezentem dla partnera z okazji walentynek. Sprawdź, jak się do niego zabrać i na co zwrócić uwagę.
Walentynki 2016: erotyczny masaż od A do Z
Fot. Thinkstock
13.02.2016

Niejedna kobieta ma niemały ból głowy, gdy zaczyna szukać walentynkowego prezentu. Chcemy, żeby upominek był wyjątkowy i sprawił ukochanemu przyjemność. Często się jednak okazuje, że nie jesteśmy w stanie upolować niczego godnego uwagi – a walentynki tuż-tuż! Co wtedy? Spokojnie. Możesz podarować ukochanemu wyjątkowy prezent, który zapamięta na długo. Na przykład intymny masaż. Lista jego zalet jest długa – rozluźnia i relaksuje, poprawia samopoczucie, wprowadza w swobodny nastrój, może być interesującym wstępem do upojnej nocy.

„Opanowanie technik dotykania w celach seksualnych, jak również niezwiązanych z seksem, jest moim zdaniem ogromnie ważne dla uzyskania zadowolenia ze związku dwojga ludzi. U partnerów, których pożycie płciowe układa się dobrze, masaż może wzmóc przyjemne doznania, współżycie zaś większości par potrafi znacznie ulepszyć” – zauważa dr Miriam Stoppard. Autorka poradnika „Magia i czar seksu”, w którym pisze o masażu erotycznym, zwraca uwagę, że masaż nie tylko działa odprężająco i pozwala rozkoszować się wrażeniami dotykowymi, ale pozwala też skoncentrować się na reakcjach naszego organizmu, co wyraźnie podnosi libido. Podczas masażu można nawet odkryć strefy, których nigdy wcześniej nie uważało się za erogenne.

Od czego zacząć?

Skoro intymny masaż ma być prezentem na walentynki, trzeba się do niego zabrać jak należy i poświęcić mu sporo czasu. Dr Miriam Stoppard radzi, by wybrać porę, gdy nikt wam nie przeszkodzi. Wyłączcie telefony. Pomieszczenie, w którym będziesz masować partnera, powinno być ciepłe i przyjemne, z właściwym klimatem. Nie powinno być jednak duszne, dlatego zanim zabierzesz się do dzieła, porządnie je wywietrz, a następnie podgrzej. Dobre pomysły to przyćmione oświetlenie, cicha muzyka, świece, kadzidła (jeśli je lubicie). Masaż można przeprowadzić na łóżku albo na podłodze, np. na dużej ilości poduszek.

masaż erotyczny

Fot. Thinkstock

Kilka wskazówek od autorki poradnika „Magia i czar seksu”:

- Kciuki umieść po obu stronach kręgosłupa; dłonie skierowane są palcami w stronę głowy partnera.

- Głaszcz naprzemiennie, stosując mocny uścisk – jedna ręka powinna przesuwać się w górę pleców, natomiast druga w dół.

- Teraz przesuwaj dłonie w górę pleców partnera, wykonując silne ruchy głaskania rozluźnionymi dłońmi.

- Obejmij dłońmi boczne powierzchnie pleców partnera i uciskaj mięśnie po obu stronach.

Jaka technika?

Technika masażu jest bardzo ważna – warto wypróbować każdą i sprawdzić, która sprawia partnerowi najwięcej przyjemności. Do wyboru masz:

- Ugniatanie – efekty zależą od tego, czy ugniatamy ciało powoli i głęboko, czy też szybko i powierzchownie. Technika jest bardzo przydatna podczas masowania okolic mięśniowych. Jedną dłonią unieś i ściśnij ciało ukochanego, ugniatając je pomiędzy kciukiem a pozostałymi palcami w kierunku drugiej dłoni.

masaż erotyczny

Fot. Thinkstock

- Masaż kostkami rąk – niezbyt mocno zaciśnij pięści; środkowymi stawami palców uciskaj ciało partnera i wykonuj drobne ruchy okrężne. Kostkami rąk najlepiej masować ramiona, dłonie, klatkę piersiową i podeszwy stóp.

- Masaż końcami palców – dr Stoppard wyjaśnia, że szybkie, lekkie ruchy działają pobudzająco i odświeżająco na skórę. Lekko uderzając, głaszcz skórę partnera raz jedną, raz drugą dłonią. Końce wszystkich palców powinny stykać się ze sobą.

- Uderzanie – dłonie niezbyt mocno zaciśnij w pięści i sprężyście uderzaj masowaną skórę ich zewnętrzną powierzchnią. Energiczne uderzenia sprawdzą się przy masażu okolic dobrze umięśnionych. Technikę zastosuj na zakończenie.

„Poza delikatnym głaskaniem i pieszczeniem dłońmi zmysłowy masaż powinien też obejmować inne metody pobudzania, jak pocałunki, pieszczoty językiem, lekkie dmuchanie i głaskanie ciała partnera piersiami lub włosami” – podpowiada dr Stoppard.

masaż erotyczny

Fot. Thinkstock

„By skorzystać jak najwięcej, oboje partnerzy powinni zająć wygodne pozycie i rozebrać się. Ręce osoby wykonującej masaż powinny być rozgrzane; najlepiej będzie wetrzeć w nie nieco olejku. Będąc partnerem czynnym, należy skoncentrować się na tym, co robimy, i na reakcjach drugiej osoby. Jeśli następnie przyjmujemy rolę bierną, po prostu ułóżmy się wygodnie i rozkoszujmy każdą chwilą” – radzi dr Stoppard. Możesz podkręcić atmosferę, zakładając seksowną bieliznę albo delikatną koszulkę. Ważne, żebyś czuła się dobrze – wtedy twój pozytywny nastrój udzieli się partnerowi.

Masaż: start

Masaż należy zacząć od delikatnych ruchów, jakbyś badała ciało ukochanego – ale, co ważne, omijając przy tym okolicę płciową. Dzięki temu masowanie będzie dla niego przyjemniejsze, a zmysłowych doznań – będzie jeszcze więcej. „Masaż polega na wywieraniu rytmicznego ucisku na ciało partnera dłońmi, kciukami i pozostałymi palcami. Istnieje wiele technik masaży; powinniśmy stosować ich jak najwięcej, by zwiększyć przyjemne doznania. Sprawą najważniejszą jest utrzymanie powolnego rytmu i dostatecznej siły ucisku. Nasze dłonie powinny gładko poruszać się po ciele partnera” – tłumaczy dr Miriam Stoppard.

masaż erotyczny

Fot. Thinkstock

„Możesz siedzieć lub klęczeć obok partnera albo na nim; w ten sposób będzie on odczuwał ciepło wewnętrznych powierzchni twoich ud, co spowoduje wzmożoną reakcję. Przy masażu możesz posługiwać się całymi dłońmi, końcami placów, samymi tylko kciukami lub nasadą dłoni”.

Dodatkowe rekwizyty

Podczas masażu erotycznego warto skorzystać z rekwizytów pomocniczych. Mogą być to piórka, miękkie tkaniny czy inne delikatne materiały. Warto również zrobić rozeznanie wśród olejków – oferta jest niezwykle bogata, a ich unikatowy zapach z pewnością zwiększy zmysłowe doznania. Niewielką ilość produktu wylej sobie na dłonie, potrzyj je (żeby wydzieliło się ciepło) i przenieś olejek na masowaną powierzchnię skórę. Jeśli twój partner ma wrażliwą skórę, wybierz olejek z mniejszą liczbą składników, np. hipoalergiczny.

RAF

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo