SOS

Ile kalorii spala się w trakcie stosunku?

Nie ma przyjemniejszego sposobu na odchudzanie. Sprawdź, ile spalisz kalorii w czasie rozbierania, striptizu czy pocałunku.
Ile kalorii spala się w trakcie stosunku?
Fot. Thinkstock
10.02.2016

Noworoczne postanowienia mają to do siebie, że znikają równie szybko, co się pojawiają. Jeśli obiecałaś sobie, że zrzucisz kilka kilogramów, najprawdopodobniej niewiele z tego wyszło. Trudno zmieniać swoje życie na zawołanie. Co nie oznacza, że jesteś z góry skazana na porażkę i już nigdy nie wrócisz do dawnej formy. Możesz chudnąć bez specjalnego przygotowania, planów treningowych i rygorystycznej diety. Potrzebujesz do tego wyłącznie pomocnika płci męskiej.

I wcale nie mówimy o trenerze personalnym, chociaż możesz go tak traktować. To Twój partner może okazać się najlepszą motywacją do przemiany. A także środkiem ku temu. Mniejsza oponka na brzuchu, szczuplejsze uda i jędrniejsze pośladki wypracujesz nie tylko na siłowni, ale również w sypialni. Miłosne zabawy we dwoje są bowiem nie tylko przyjemne, ale także bardzo korzystne dla naszego zdrowia.

Sprawdź, ile kalorii spalisz w jego ramionach. Nie spoczywaj na laurach i trenuj codziennie, a na pewno zauważysz efekty.

 

kalorie seks

fot. Thinkstock

Ile kalorii ma sperma?

 

Warto zdawać sobie również sprawę z tego, że męskie nasienie wcale nie jest aż tak kaloryczne, jak zwykło się uważać. To średnio 5 kcal na łyżeczkę objętości.

 

Jak zrzucić 1 kilogram?

 

Powinnaś całować się przez ponad 100 godzin.

Uprawiać seks przez ok. 35 godzin.

Masturbować się niemal 50 razy.

70 razy przeżywać orgazm.

kalorie seks

fot. Thinkstock

Ile kalorii spala się podczas pocałunku?

 

Teoretycznie niewiele, ale jeśli lubicie tę formę bliskości, warto robić to dłużej, niż zwykle. Średnio to od 70 do 90 kcal na godzinę.

 

Ile kalorii spala się podczas rozbierania?

 

Jeśli ograniczysz ten proces do zrzucenia z siebie ubrań, będzie to maksymalnie 10 kcal na godzinę. Ale jeśli będziesz robiła to powoli, przy okazji wykonasz striptiz i ściągniesz partnerowi spodnie zębami – to już nawet 80 kcal.

 

Ile kalorii spala się w czasie masażu?

 

To bardzo przyjemna forma gry wstępnej, zwłaszcza dla osoby masowanej. Ale i masujący ma z tego wymierne korzyści, bo masując spalasz nawet do 80 kcal na godzinę.

kalorie seks

fot. Thinkstock

Ile kalorii spala się w czasie striptizu?

 

Jeśli jeszcze tego nie robiłaś, powinnaś wziąć to pod uwagę. Striptiz nie tylko rozgrzeje do czerwoności kochanka, ale zadziała korzystnie także na Twoją sylwetkę. Rozbieranie się w rytm muzyki spala nawet 70 kcal w 10 minut.

 

Ile kalorii spala się podczas seksu oralnego?

 

Trening znacznie mniej wydajny, niż klasyczny stosunek seksualny, ale także ma swoich fanów. Osoba aktywna w czasie seksu oralnego spala ok. 30 kcal w 15 minut.

 

Ile kalorii spala się w czasie orgazmu?

 

Nie licząc samego stosunku, sporym wysiłkiem dla organizmu jest także szczytowanie. Eksperci twierdzą, że osiągając pełną rozkosz spalamy od kilkudziesięciu do nawet 100 kalorii.

 

kalorie seks

fot. Thinkstock

Ile kalorii spala się w trakcie stosunku?

 

Stosunek seksualny to znacznie bardziej wydajna forma treningu. Eksperci szacują, że w ten sposób spalasz 3-4 kcal, ale na minutę. Warto więc, aby zabawa trwała jak najdłużej.

 

Ile kalorii spala się w czasie masturbacji?

 

Czasami to element gry wstępnej albo przyjemność na własną rękę. Niezależnie od motywów, autoerotyzm pomoże spalić nawet 150-200 kcal.

 

Ile kalorii spala się podczas rozpinania biustonosza?

 

Kolejny powód, dlaczego panowie lubią naszą seksowną bieliznę. Nie bez znaczenia jest jednak technika jego ściągania. Jeśli robi to dwiema rękami, spali zaledwie ok. 8 kcal, jedną – 18 kcal, a ustami – aż 80!

 

Polecane wideo

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie