SOS

Fakty i mity o męskości: Duży może więcej? Częsty seks poprawia jakość nasienia?

Czy rozmiar ma znaczenie? Czy mężczyzna powinien sam się badać? Jak poprawić jakość nasienia?
Fakty i mity o męskości: Duży może więcej? Częsty seks poprawia jakość nasienia?
Fot. Thinkstock
17.01.2016

Czy rozmiar ma znaczenie? Czy mężczyzna powinien sam się badać? Jak poprawić jakość nasienia? Weryfikujemy popularne fakty i mity dotyczące męskości.

Duży może więcej

Mit. Między zadowoleniem partnerki a wielkością penisa istnieje w rzeczywistości niewielka zależność. Pochwa, dzięki swojej elastyczności, dopiero po wprowadzeniu do niej członka, rozszerza się i dostosowuje do aktualnych potrzeb. Co więcej, najwrażliwsze punkty kobiecego narządu znajdują się do 4 cm od jej wejścia. Dużo ważniejszą rolę w usatysfakcjonowaniu partnerki odegrają umiejętności, a także czułość i zadbanie o odpowiednią atmosferę.

ciekawostki o seksie

Fot. Thinkstock

Zaburzenia erekcji = spadek męskości

Mit. Zaburzenia erekcji dotyczą coraz większej liczby mężczyzn. Często nie są problemem samym w sobie, a symptomem poważnej choroby. Mogą świadczyć m.in. o cukrzycy, stwardnieniu rozsianym, niewydolności nerek czy chorobach  układu krążenia. W żadnym wypadku nie należy problemu lekceważyć, ani się go wstydzić. Przy nawracających epizodach zaburzeń erekcji należy zgłosić się do urologa, który po wykonaniu niezbędnych badań, będzie w stanie postawić diagnozę oraz zalecić odpowiednią terapię.

ciekawostki o seksie

Fot. Thinkstock

Samobadanie? To damska sprawa!

Mit. Wiele mówi się na temat konieczności samobadania przez kobiety, natomiast niewiele na jej temat u mężczyzn. Tymczasem panowie regularnie – raz w miesiącu – powinni kontrolować stan swoich jąder. Samobadanie najlepiej wykonywać podczas ciepłego prysznica albo kąpieli, kiedy skóra moszny jest miękka. W przypadku wyczucia guzka czy zgrubienia lub gdy jedno jądro wyraźnie zmieniło swoją wielkość, należy zgłosić się do lekarza urologa.

ciekawostki o seksie

Fot. Thinkstock

Testosteron hormonem męskości

Fakt. W ciele mężczyzny znajduje się 10-20 razy więcej testosteronu niż u kobiety.  Hormon ten odpowiada u panów za owłosienie, muskulaturę, a także potrzebę współzawodnictwa i dominacji. Wspomaga popęd seksualny i produkcję plemników. Norma testosteronu dla mężczyzn wynosi od 3 do 11 ng/ml. Jego zbyt niski poziom może prowadzić do spadku libido i płodności, wahań nastroju oraz przyrostu tkanki tłuszczowej.

ciekawostki o seksie

Fot. Thinkstock

Częste wytryski poprawiają jakość spermy

Fakt. Regularny seks pomaga utrzymać plemniki w dobrej kondycji. Abstynencja dłuższa niż trzy dni sprawia, że plemniki się starzeją, zniekształcają i tracą ruchliwość. Dodatkowo, by zwiększyć jakość spermy warto zwiększyć aktywność fizyczną, a także wzbogacić dietę w cynk, selen, kwas foliowy oraz witaminy E i C.

Polecane wideo

Komentarze (5)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 13.02.2016 23:16
Zdecydowanie preferuje wiekszy rozmiar to i wieksza rozkosz.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.01.2016 13:49
DLa mnie też rozmiar ma znaczenie.Może i w srodku jesteśmy elastyczne, ale da się odczuć czy coś na tam łaskocze czy prawie rozpycha, co oczywiście daje więcej przyjemności
odpowiedz
Ktoś (Ocena: 5) 17.01.2016 13:13
Mit to jest, że rozmiar nie ma znaczenia! Też w to kiedyś wierzyłam i teraz już wien, że ma znaczenie i to bardzo duże!
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie