SOS

Pierwszy raz z nowym partnerem: 7 rad, dzięki którym unikniesz katastrofy

Bo kto powiedział, że pierwszy raz przeżywa się tylko raz?
Pierwszy raz z nowym partnerem: 7 rad, dzięki którym unikniesz katastrofy
fot. Thinkstock
07.01.2016

Pierwszy raz, jak sama nazwa wskazuje, jest pierwszy i jedyny. Co nie oznacza, że nie można go powtórzyć, bo w rzeczywistości każde zbliżenie z nowym partnerem można porównać do ponownej inicjacji. Za każdym razem wygląda to zupełnie inaczej, bo seks to nie tylko fizyczny akt, ale suma emocji i indywidualnych cech kochanków. Spora część kobiet przeżywa pierwszą wspólną noc tak, jakby chodziło o pierwszy raz w ogóle. Wmawiamy sobie, że od tego wszystko zależy.

Fakt, jeśli nie zaiskrzy, a bliskość okaże się utrapieniem, z danej relacji raczej nic nie wyjdzie. To jednak nie powód, by zupełnie tracić głowę i przesadnie się starać. Zdrowy dystans zawsze sprawdza się lepiej, niż uleganie presji i porównywanie aktualnego chłopaka z poprzednim. Stresu i niepewności nie da się zupełnie pozbyć, ale grunt to nie zwariować. Seks ma być w końcu przyjemnością, a nie wyzwaniem porównywalnym do matury.

Co zrobić, żeby tak właśnie było? Wystarczy wziąć sobie do serca tych kilka rad!

 

seks z nowym partnerem

fot. Thinkstock

6. UWAŻAJ Z ALKOHOLEM

 

Bywa i tak, że dla odwagi pozwalamy sobie na odrobinę napojów wyskokowych. Nikt nie twierdzi, że bliskość jest jedynie dla abstynentów, ale czym innym jest delikatne szumienie w głowie, a zupełnie czym innym stan upojenia. Nigdy nie rozpoczynaj intymnej relacji w ten sposób, bo niewiele zapamiętasz, a co gorsze – fizycznemu kacowi następnego dnia będzie towarzyszył kac moralny. Nie wspominając o lekkomyślnych decyzjach, którym alkohol sprzyja.

seks z nowym partnerem

fot. Thinkstock

1. OBNIŻ SWOJE OCZEKIWANIA

 

Koniec z myśleniem typu „pokażę mu, jaka jestem w tym dobra” albo „oby był lepszy od mojego byłego”. Każda nowa relacja, także w intymnym znaczeniu, to podróż w nieznane. Podróż, a nie wycieczka all inclusive, kiedy masz wszystko podane na tacy. Nigdy nie oczekuj zbyt wiele, ani na nic się nie nastawiaj. Po prostu działaj i przekonaj się, do czego to doprowadzi. Na recenzje przyjdzie czas później.

 

seks z nowym partnerem

fot. Thinkstock

2. CIESZ SIĘ CHWILĄ, ZAMIAST MYŚLEĆ O PRZYSZŁOŚCI

 

Czy to, że pójdziemy ze sobą do łóżka, oznacza, że jesteśmy już oficjalnie razem? Czy na następnej randce mogę spodziewać się pierścionka zaręczynowego? Ile będziemy mieć dzieci? Spokojnie, seks jest ważny i nie należy podchodzić do niego lekkomyślnie, ale są pewne granice. Zdecydowanie lepiej postawić na pełną spontaniczność i czekać na rozwój wydarzeń, niż planować wszystko z góry. Zazwyczaj wychodzi na odwrót.

 

seks z nowym partnerem

fot. Thinkstock

3. NIE PORÓWNUJ GO Z INNYMI

 

To nie będzie proste, bo z każdym dotychczasowym partnerem wiążą się konkretne wspomnienia. Ten był czuły i delikatny, tematem potrafił to robić zawsze i wszędzie, jeszcze inny zupełnie mnie nie zadowalał. Mamy tendencję do tworzenia w głowie rankingu kochanków, co do niczego dobrego nie prowadzi. Chyba, że szukasz najsprawniejszego faceta w łóżku, a nie partnera z prawdziwego zdarzenia. Czasami warto przymknąć oko na niedoskonałości.

 

seks z nowym partnerem

fot. Thinkstock

4. NIE PRÓBUJ PORÓWNYWAĆ SIEBIE Z JEGO BYŁYMI

 

On na pewno miał ich kilka. Czy było mu z nimi dobrze? Na co mu pozwalały? Co on tak naprawdę lubi? A jeśli okażę się tą najgorszą? Jeśli myślisz w ten sposób, to lepiej już teraz sobie odpuść. W ten sposób potęgujesz jedynie napięcie, strach i nierealne oczekiwania, co faktycznie może doprowadzić do katastrofy. Pamiętaj o jednym – jeśli jest teraz z Tobą, to znaczy, że z poprzedniczkami było coś nie tak. Może były mistrzyniami Kamasutry, ale najwyraźniej w pozostałych kwestiach nie dawały rady.

seks z nowym partnerem

fot. Thinkstock

5. NICZEGO NIE UDAWAJ

 

Z kłamstwem w łóżku jest tak samo jak z kłamstwem w życiu. Wystarczy raz minąć się z prawdą, by później długo cierpieć i żyć w fałszu. Nie przytakuj, kiedy proponuje Ci coś, na co tak naprawdę nie masz ochoty. Nie baw się w aktorkę, która wzdycha przy nawet najdelikatniejszym jego dotyku. Nie udawaj euforii, kiedy jest Ci do niej daleko. Partner powinien dokładnie wiedzieć, jakie towarzyszą Ci emocje, aby za każdym razem był coraz lepszy. Inaczej spocznie na laurach, a Ty będziesz nieszczęśliwa.

 

seks z nowym partnerem

fot. Thinkstock

7. KOMUNIKUJ SIĘ Z NIM

 

Seks nie jest dla dzieci, więc nie zachowuj się jak mała dziewczynka. Jesteś dorosła, wiesz czego chcesz, masz swoje zdanie, potrafisz je wyrazić, więc nie bój się odezwać. Mów o swoich pragnieniach, ale także o wątpliwościach. Zachęć do tego także jego. Tak postępują dojrzali ludzie i to im najczęściej udaje się połączyć fascynację fizyczną z głębszym uczuciem.

 

Komentarze (2)

Ocena: 5 / 5
Upokorzona Kobieta (Ocena: 5) 10.01.2016 19:54
No właśnie komunikacja. A mój były nie wiedział co to znaczy. Obrażał się o byle co. Właściwie to on chyba woli facetów bo czasem mówił, że chciałby jakiemuś przystojniakowi ...hm... wiadomo co zrobić. Ja z początku nie brałam tych słów na poważnie ale podczas naszych spotkań i naszych relacji dotarło do mnie. Wiec, kolejny punkt panowie, jak wolicie facetów, to nie szukajcie kobitek dla kamuflażu, bo my mamy też swoje emocje.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 07.01.2016 21:42
O nie ma komentarza, to ja skomentuje
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo