SOS

Czy seks oralny to w ogóle seks? Polki nie są zgodne!

Nawet 60 procent z nas nie uważa miłości francuskiej za stosunek. Jak to tłumaczymy?
Czy seks oralny to w ogóle seks? Polki nie są zgodne!
fot. Thinkstock
28.11.2015

Życie intymne wcale nie musi być nudne, jak podręcznik do wychowania seksualnego. Czasami bardziej przypomina „Kamasutrę”. Bliskość damsko-męska wyrażana jest na wiele różnych sposobów i nie zawsze chodzi o klasyczny stosunek. Nie bez znaczenia jest gra wstępna, odpowiednia atmosfera, dotyk, zapach, czułe słówka i odrobina odwagi. Miłość francuska także zyskuje nowych fanów.

I chociaż oficjalna jej nazwa to seks oralny, niektórzy wciąż mają wątpliwości, czy rzeczywiście można określić ją mianem seksu. Dla wielu fellatio nie może się równać z pełnym zbliżeniem. To bardziej zabawa, niż stosunek. Szczególnie liberalni w tym względzie są ludzie młodzi i to właśnie ich poprosiliśmy o rozwianie wątpliwości.

Czy dla nich seks oralny to faktycznie seks? A może coś zupełnie innego?

seks oralny

fot. Thinkstock

CHODZI DOKŁADNIE O TO SAMO

 

Seks oralny to seks, a jak ktoś myśli inaczej, to niech mi to wytłumaczy. Ja nie widzę żadnej różnicy między jednym i drugim otworem, że tak powiem. W każdym przypadku przyrodzenie zostaje wprowadzone do wnętrza kobiety i tak samo należy to traktować. Warto o tym przypominać zwłaszcza młodym dziewczynom, bo wielu z nich się wydaje, że to nic takiego. I jeszcze potem uważają się za czyste i niewinne, bo one tylko zrobiły „loda”, a to się nie liczy. Nasłuchałam się podobnych mądrości od koleżanek i czasami naprawdę ręce opadają – tłumaczy nam 20-letnia Renata.

seks oralny

fot. Thinkstock

TAK NIE STRACISZ DZIEWICTWA

 

Nie uważam, żeby fellatio można było nazwać takim samym seksem, jak normalne zbliżenie. Różnice są oczywiste, bo w pierwszym przypadku chodzi tylko o przyjemność, a w drugim można zajść w ciążę. A o ile wiem prawdziwy seks służy nie tylko przyjemności, ale też prokreacji. Seks oralny to taki sam seks jak całowanie po uchu albo dotykania partnera. Można to potraktować jako grę wstępną, ale raczej nic więcej. Nie uważam, żeby dziewica, która robi coś takiego z chłopakiem przestawała być dziewicą. Mentalnie może tak, ale tu chodzi przecież o sprawy czysto fizyczne – to opinia 24-letniej Patrycji.

seks oralny

fot. Thinkstock

BEZ ZAPŁODNIENIA SIĘ NIE LICZY?

 

Seks oralny w ogóle nie istnieje. Tak przynajmniej wynika z podręcznika do przedmiotu o nazwie wychowanie do życia w rodzinie. Tam w ogóle nie ma o czymś takim mowy, bo jak nie może dojść do zapłodnienia, to seksu nie ma. Efekt jest taki, że młode dziewczyny bojąc się ciąży zaczynają w ten sposób sprawiać przyjemność chłopakom. Twierdzą nawet, że to bezpieczne i nic im nie grozi. Może matkami nie zostaną, ale o zarażenie się jakimś paskudztwem naprawdę łatwo. Dla mnie nie ma różnicy między jednym i drugim, bo wymaga takiej samej bliskości i przełamania wstydu. Warto byłoby o tym młodzieży przypomnieć – twierdzi Aleksandra, która jest pełnoletnia od kilkunastu lat.

seks oralny

fot. Thinkstock

GRZESZNE USTA

 

Dla mnie jedno i drugie to to samo, ale chyba warto przytoczyć opinię, jaką kiedyś wyczytałam na forum internetowym. Dziewczyna pisała o tym, że idzie do spowiedzi i zupełnie nie wie, z czego ma się wyspowiadać. W końcu grzechem jest seks przed ślubem, a jak można tak nazwać branie do ust czegokolwiek. Dla niej to nie było nic takiego. Traktowała seks oralny jak przyjacielską przysługę i nawet nie chcę myśleć ilu kolegów tak uszczęśliwiła. Dla młodzieży fellatio to zabawa i sposób na udowadnianie sobie uczucia, kiedy jeszcze na prawdziwy seks jest za wcześnie. Ale co się dziwić. Jaka edukacja seksualna, taka wiedza najmłodszych – nie kryje zaniepokojenia 19-letnia Małgorzata.

seks oralny

fot. Thinkstock

W UBRANIU SIĘ NIE LICZY

 

Kiedyś widziałam jakieś badania na ten temat i większość nawet dorosłych ludzi nie uważało seksu oralnego za seks. Chyba tylko 40 procent było przeciwnego zdania. Sama się nad tym zastanawiałam i nie wiem. Bliżej mi do opinii, że tego typu zabawa nie jest stosunkiem seksualnym ani współżyciem. Może bardziej grą wstępną i to przystępniejszą dla kobiety, bo nie wymaga z naszej strony obnażania się. Dla faceta to coś więcej, ale skoro ja mogę to zrobić w pełnym ubraniu, to co to za seks. Zresztą, nie widzę potrzeby, aby to w ten sposób kategoryzować. Czy nasze odczucia zmienią się, jeśli stworzymy do tego jakąś formułkę? Raczej nie – przekonuje Joanna.

A jakie jest Twoje zdanie w tej kwestii?

Polecane wideo

Komentarze (13)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 23.12.2015 09:01
Oczywiście, że seks oralny to SEKS. Jest to forma pieszczot, która może doprowadzić do orgazmu(w bardzo przyjemny sposób). Do tego idealna w sytuacjach, kiedy nie możemy/nie chcemy uprawiać tradycyjnego seksu. Ja tą formę pieszczot uwielbiam, wolę wręcz dawać niż brać. Tak więc dla mających wątpliwości - TO JEST SEKS.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim1989 (Ocena: 5) 16.12.2015 08:59
Seks oralny mnie strasznie kręci czego niestety nie moge powiedzieć o mojej dziewczynie. Z przymusu zrobi mi "loda" ale jest to rzadkość. Czy do tego trzeba "dorosnąć"? Czy może czegoś Wy Drogie Panie się boicie? Macie jakieś obawy dając tą rozkosz swemu Partnerowi?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.11.2015 14:19
Mam koleżankę, która jest och ach wielka katoliczka i seksu do ślubu uprawiać nie będzie. OK, myślę sobie, jej wybór. Ale później okazało się, że seks wg. niej to tylko i wyłącznie penetracja, a wszelkie pieszczoty, seks oralny, doprowadzanie do orgazmu siebie nawzajem to nie jest seks i można to robić przed ślubem. AHA. Sorry ale wg. mnie to jest naginanie zasad. Rozumiem, gdyby nawet wierzyła, i uprawiała seks to ok, jej sprawa i jej wybór, ale wtedy nie powinna moralizować innych i uważać się za świętą dziewicę. A teraz tak właśnie jest, krytykuje innych, że mieszkają bez ślubu, że są tacy a nie inni a sama jest taka czysta bo "nie uprawia seksu" chociaż cholera uprawia go tylko w inny sposób.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.11.2015 11:17
Na pewno nie pozostają prawiczkami i dziewicami .Seks to seks .Maja do tego odpowiedni sprzet ,typu wibrator itp.
odpowiedz
D. (Ocena: 5) 28.11.2015 10:44
Czyli lesbijki i geje pozostają dziewicami/prawiczkami?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie