SOS

Gorący temat: Przewodnik po świecie prezerwatyw! (Odpowiedzi na najbardziej krępujące pytania)

Łamiemy antykoncepcyjne tabu. Dla Twojego zdrowia i bezpieczeństwa.
Gorący temat: Przewodnik po świecie prezerwatyw! (Odpowiedzi na najbardziej krępujące pytania)
19.07.2015

Mimo olbrzymiej różnorodności metod antykoncepcyjnych, to właśnie prezerwatywy wybieramy najczęściej. Ich zaletą jest przede wszystkim powszechna dostępność oraz możliwość natychmiastowego użycia bez skomplikowanych zabiegów. Wiele osób docenia również fakt, że środek ten nie ingeruje w nasze zdrowie.

Z uwagi na tak dużą popularność kondomów, wydawałoby się, że wiemy już o nich wszystko, a wszelkie kwestie związane z kupowaniem i użyciem prezerwatywy nie stanowią dla nas żadnego problemu. Okazuje się jednak, że nie do końca tak jest. Świat kondomów wciąż budzi spore kontrowersje. Pełno tu zaganień, o które boimy się zapytać, tematów wymagających szerszego przedyskutowania.

Pora wreszcie rozwiać wszystkie wątpliwości...

Czy kobietom wypada kupować gumki?

Po gumki najchętniej wysyłamy swoich facetów. Wydaje nam się, że jeżeli ktoś w sklepie zobaczy nas z paczką prezerwatyw to z pewnością pomyśli sobie o nas coś złego. Pamiętajmy jednak, że takie przekonanie rodzi się wyłącznie w naszej głowie. Kupowanie kondomów to przecież zupełnie normalna sprawa!

 

prezerwatywa

Czy razem z gumką można używać lubrykantów?

Nie ma tutaj większych przeciwwskazań. Jeżeli jednak zdecydujesz się na takie rozwiązanie, zwróć uwagę, czy lubrykant, który wybrałaś, został stworzony na bazie wody. Środki nawilżające zawierające tłuszcz mogą bowiem rozpuścić lateks.

prezerwatywa

Czy prezerwatywy mogą się przeterminować?

Oczywiście! Tak jak i inne produkty, tak również i gumki mają swoją datę przydatności. Warto zwracać na to uwagę. Przede wszystkim nie należy używać gumek, które są wyschnięte i przebarwione. Przeterminowane prezerwatywy mogą bowiem nie spełniać już swoich podstawowych funkcji.

 

prezerwatywa

Jak poznać, że prezerwatywa jest przedziurawiona?

Niestety, o tym, że mieliśmy do czynienia z wadliwą gumką zwykle dowiadujemy się już po stosunku, gdy jest zdecydowanie za późno. Jedynym sposobem na uniknięcie takiej sytuacji jest kupowanie kondomów wyłącznie w sprawdzonych miejscach, najlepiej w aptece. Warto również zwracać uwagę na to, czy opakowanie gumek jest dokładnie ofoliowane. Tylko wtedy możemy być pewni, że nie padniemy ofiarą żartownisia, który dla zabawy ponakłuwał kondomy szpilką.

prezerwatywa

W którym momencie najlepiej zakładać kondom?

Prezerwatywę należy założyć na pewien czas przed zbliżeniem. Już bowiem w płynie wydostającym się z penisa podczas wzwodu (jeszcze przed ejakulacją) często znajdują się plemniki. Zakładanie gumki nie może jednak odbyć się za wcześnie, ponieważ członek musi znajdować się w pełnej gotowości. Postaw na swoją intuicję, a na pewno wszystko się uda.

prezerwatywa

Jak zapytać się faceta, czy ma przy sobie prezerwatywę?

Dobrze byłoby zrobić to wprost. Jeżeli jednak jesteśmy nieco onieśmielone nowym kochankiem, warto wybrać bardziej okrężną drogę. Gdy między Wami zrobi się naprawdę gorąco, możesz na przykład dwuznacznie uśmiechnąć się do ukochanego i zapytać go, czy przypadkiem nie powinniście iść „po coś” do apteki?

Co zrobić, gdy nasz ukochany odmawia założenia kondomu?

Niektórzy mężczyźni za wszelką cenę bronią się przed gumką. Często namawiają przy tym kobietę, aby zaczęła stosować antykoncepcję hormonalną, tylko po to, aby oni mogli czerpać z seksu większą przyjemność. Jeżeli kompletnie nie odpowiada ci takie rozwiązanie – wyłóż kawę na ławę, postaw mężczyźnie ultimatum. Jeśli naprawdę mu na tobie zależy, z pewnością podejmie próbę zaprzyjaźnienia się z lateksowym kapturkiem. Wybór gumek jest naprawdę ogromny. Możecie przecież zdecydować się na te supercienkie.

 

prezerwatywa

Zakładanie dwóch gumek naraz – czy to dobre rozwiązanie?

Wiele par, które panicznie boją się wpadki z pewnością wypróbowało tę metodę. Nie jest to jednak dobre rozwiązanie. Podwójna gumka zamiast chronić ze zdwojoną siłą, może znacznie łatwiej się zsunąć lub nawet pęknąć. Jeżeli bardzo boimy się niechcianej ciąży, lepiej zainwestować w prezerwatywy typu „extra safe” bądź też pomyśleć o innej, bardziej skutecznej metodzie zapobiegania ciąży.

Komentarze (1)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 19.07.2015 21:45
My uzywalismy gumek i niby wszystko było ok, a tu się okazało ze jestem w ciąży, w ogóle nie ufam tej metodzie.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo