SOS

6 największych rozczarowań związanych z utratą dziewictwa

Może jednak nie ma się do czego spieszyć? To może być traumatyczne przeżycie.
6 największych rozczarowań związanych z utratą dziewictwa
13.07.2015

Inicjacja seksualna nie jest jednym z wielu kolejnych doświadczeń. Niektórzy twierdzą, że to punkt zwrotny w naszym życiu, kiedy żegnamy się z dzieciństwem i witamy dorosłość. Pierwszy raz to wydarzenie przełomowe i zazwyczaj bardzo oczekiwane. A jak wiadomo, im mocniej nie możesz się czegoś doczekać, tym większe rozczarowanie może Cię spotkać. W tym przypadku naprawdę o to nie trudno.

Pierwszy bliski kontakt fizyczny to połączenie ekscytacji, strachu, wyobrażeń, a wreszcie także – zderzenie z twardą rzeczywistością. Nagle może się okazać, że wcale nie było się do czego spieszyć, a wszystko co do tej pory słyszałaś o seksie nie ma zbyt wiele wspólnego z tym, co właśnie przeżyłaś.

Na co najczęściej narzekamy w związku z pierwszym razem, a w efekcie wcale nie spieszno nam do kolejnego? Oto kilka największych rozczarowań, które mogą Cię spotkać tuż po utracie dziewictwa...

pierwszy raz

KRÓTKO TRWAŁO

Tyle się słyszy o wielogodzinnej grze wstępnej i samym akcie, który potrafi trwać całą noc... W rzeczywistości wygląda to trochę inaczej. Okazuje się, że samo zbliżenie to zazwyczaj kwestia zaledwie kilku minut. Nie można się więc dziwić, że zdecydowana większość początkujących kochanków odczuwa rozczarowanie i dochodzi do wniosku, że seks jest przereklamowany. Wciąż tli się nadzieja, że kiedyś będzie inaczej, przyjemniej i dłużej, ale coraz bardziej w to wątpisz.

pierwszy raz

NIE BYŁO TAK PRZYJEMNIE

Poradniki dotyczące pożycia intymnego zawsze skupiają się na ogromnej ekstazie, jaka powinna towarzyszyć każdemu zbliżeniu. Przeżyłaś to na własnej skórze i dochodzisz do wniosku, że jest w tym sporo przesady. Nawet jeśli dobrze wspominasz ten moment, do pełnego rozluźnienia i cieszenia się z bliskości ukochanego jest jeszcze daleko. Pierwsze doświadczenia w tej kwestii to raczej mechaniczne ruchy, zamiast sztuki kochania. Często także dyskomfort, a nawet ból.

pierwszy raz

NIE WIESZ, JAK SIĘ ZACHOWAĆ

Wydaje się, że zbliżenie to żadna większa filozofia. Nawet dziecko wie, na czym to polega. Z technicznego punktu widzenia być może to prawda, ale wcześniej nie brałaś pod uwagi wielu innych kwestii. W sypialni znaczenie ma także temperament kochanków, ich upodobania, charakter. Trzeba się zabezpieczyć, sięgnąć po specyfiki ułatwiające zbliżenie, odnaleźć swoje miejsce, zdecydować jak długo powinna trwać gra wstępna. To skomplikowany proces, który może doprowadzić do zakłopotania i zagubienia.

pierwszy raz

EFEKTY UBOCZNE

Pierwszy raz jest nieprzewidywalny także z innych powodów. Płeć przeciwna ma ułatwione zadanie i zazwyczaj nie ma na co narzekać. Dla Ciebie zasadniczą kwestią są Twoje odczucia – wstyd przed pokazaniem się nago, towarzyszące zbliżeniu krwawienie, dyskomfort, a nawet ból. Sporo dowiesz się także o swoim partnerze, który może zadbać przede wszystkim o Twój komfort i zadowolenie, ale równie dobrze może zupełnie zignorować Twoje potrzeby. Nie wspominając o strachu związanym z zabezpieczeniem i jego skutecznością.

pierwszy raz

NADAL NIE WIESZ, CO TO ORGAZM

Na filmach zawsze wygląda to dobrze – kochankowie szczytują w tym samym momencie i zasypiają wtuleni w siebie, w poczuciu spełnienia i absolutnej ekstazy. Ekran przyjmie wszystko, a Ty przekonałaś się na własnej skórze, że prawdziwe życie to nie bajka. Jeśli ktoś osiągnął tutaj orgazm, to raczej nie Ty, ale Twój partner. Męski organizm jest zdecydowanie prostszy w użyciu i albo się z tym pogodzisz, albo przez kolejne lata postarasz mu się dorównać. Za pierwszym razem to niemal nieosiągalne.

pierwszy raz

NAGOŚĆ CIĘ PRZERAŻA

Skoro się na to zdecydowaliście, najprawdopodobniej jesteście lub przynajmniej uważacie się za ludzi dorosłych. Zdążyliście już poznać ludzką anatomię, ale raczej tylko w teorii. Widok chłopaka, który stoi przed Tobą tak, jak Bóg go stworzył, może być traumatycznym przeżyciem. Nagle okazuje się, że męskość niejedno ma imię i każdy wygląda nieco inaczej, niż na kartach książki do biologii, a tym bardziej w filmie dla dorosłych. Nie za bardzo potrafisz się odnaleźć w tej sytuacji, a poczucie zażenowania potęguje fakt, że sama stoisz przed nim nago.

Komentarze (34)

Ocena: 4.94 / 5
jkil (Ocena: 5) 18.07.2015 20:00
Ja swój pierwszy raz przeżyłam dokładnie tydzień temu. Jestem z chłopakiem 4 miesiące w sumie, wcześniej były tylko pieszczoty, podczas których uszkodził moją błonę dziewiczą palcami. Miałam wtedy kilka plam z krwi i trochę szczypało w środku. Ale za to pierwszy raz był bez krwi, bólu. To była mieszanka podniecenia, i takiego uczucia, że jest to dla mnie coś nowego. Było jakby tak "dziwnie", bo pierwszy raz poczułam mężczyznę. Orgazm miałam mały, pomieszany trochę ze strachem, ale myślę, że im dalej, tym będzie lepiej. W każdym razie chemia między nami jest od samego początku, do niczego mnie nie zmuszał, jeżeli czegoś nie chciałam, to tego nie robił :). Zrobiliśmy to w jego sypialni, na wielkim wygodnym łóżku, a potem zasnęliśmy. Prawie jak w filmie :D.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 14.07.2015 18:29
a swój pierwszy raz przezyłam w wieku 23 lat, nie chciałam tego zrobić z pierwszym lepszym i warto było czekać. Na początku był oczywiście strach i ciekawość ale póniej było cudownie mój chłopak był czuły i delikatny i nadal jesteśmy razem i teraz uwielbiam się z nim kochać:)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.07.2015 17:08
U mnie zero krwi, zero bólu. W gruncie rzeczy nie poczułam niczego i nadal nie czuję. Orgazm miewam dość często, ale to raczej nie o to chodzi w seksie. Jestem totalnie rozczarowana, seks jest nudny i przereklamowany.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 13.07.2015 22:55
ja myślałam, że pierwszy raz przeżyłam z mega facetem. był dla mnie zawsze delikatny. bardzo mnie bolało, trochę krwawiłam. po wszystkim powiedział mi, że chodziło tylko o seks. wkręcał mi, że mnie Kocha.
zobacz odpowiedzi (1)
Dziewica (Ocena: 5) 13.07.2015 20:50
A ja mam 33 lata i jeszcze tego nie przeżyłam i cały czas mam wrażenie, że to się nigdy nie zmieni.
zobacz odpowiedzi (4)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo