SOS

Opanuj sztukę uwodzenia...

Jak skutecznie uwodzić, by obie strony miały z tego satysfakcję? Oto garść przydatnych porad.
Opanuj sztukę uwodzenia...
22.05.2015

Jak to jest, że niektóre kobiety, wcale nie najatrakcyjniejsze, mają mężczyzn u stóp? Flirtują i spotykają się z tymi najprzystojniejszymi, rozsiewają wokół siebie czar, a ty tylko im się przyglądasz z zazdrością. Urodziły się z tym? Być może. Albo nauczyły się uwodzić. „Istnieje wiele sposobów, aby zwabić i uwieść drugą osobę, tak aby doszło między wami do zbliżenia seksualnego. Większość z nich polega na tym, aby w jakiś sposób przekonać ukochaną osobę, że zamierzasz zrobić wszystko, aby czuła się wspaniale, cokolwiek by to było” – tłumaczy dr Amy Cooper z Instytutu Badań nad Seksualnością w San Francisco w książce „Orgazm. Wyzwól i rozwiń swoją seksualność” (Helion 2011).

Uwodzić można spojrzeniem, gestem, słowem, ruchem czy określonym zachowaniem. Niezbędna jest do tego pewność siebie. Ważne, byś dobrze czuła się w swojej skórze, inaczej z uwodzenia mogą wyjść nici. Całej reszty możesz się nauczyć. Niech nie zniechęci cię brak doświadczenia. Jakoś je w końcu musisz zdobyć, prawda?

Flirtowanie

„Flirtować to znaczy zachowywać się uwodzicielsko. Można w ten sposób wyrażać seksualne zainteresowanie kimś konkretnym albo sam fakt, że jesteś osobą seksualnie ożywioną” – wyjaśnia dr Cooper. Może i brzmi to zabawnie, musisz jednak zdawać sobie sprawę, że mężczyźni odbierają bodźce, jakie wysyłasz podczas flirtu. A przecież o to chodzi, prawda? „Flirtować można strojem, nawiązywaniem kontaktu wzrokowego, sposobem mówienia czy mową ciała. Można nawet flirtować, wcale o tym nie wiedząc – czasem zainteresowanie seksualne drzemie tuż pod powierzchnią świadomości” – uważa autorka poradnika o seksualności.

Najprościej zacząć flirt od kontaktu wzrokowego. To zdecydowanie najlepszy i najprostszy wstęp do uwiedzenia. W ten sposób wyrażasz swoje zainteresowanie mężczyzną. Zdaniem dr Amy Cooper, kiedy pozwalasz wybranej osobie, aby przyłapała cię na tym, że się jej przyglądasz, możesz stworzyć między wami całkiem spore napięcie. To prawda, że dla niektórych podtrzymywanie kontaktu wzrokowego może być niezręczne, ale jest to umiejętność, którą możesz w sobie wykształcić. „Spokojny i bezpośredni kontakt wzrokowy może wyrażać pewność siebie, zainteresowanie i dostępność” – uważa dr Cooper.

uwodzenie

Jeśli natomiast jesteś nieśmiała i względem mężczyzn zachowujesz się zachowawczo, mam dla ciebie dobrą wiadomość: takie zachowanie również może być uwodzicielskie. Na przykład odwracanie wzroku pod wpływem zawstydzenia bywa dla mężczyzn bardzo pociągające. W ten sposób możesz bowiem dać mężczyźnie do zrozumienia, że cię pociąga – szczególnie jeśli połączysz to z subtelnym uśmiechem.

Twój strój

Zanim zaczniesz rozmawiać z mężczyzną, którego sobie upatrzyłaś, warto poświęcić chwilę strojowi. „To, jak się ubierasz, może eksponować określone części ciała albo pewne aspekty twojej osobowości, na przykład wyczucie stylu albo koloru, wygodę czy poczucie humoru. Możesz być delikatna albo wyzywająca. Twoje ubranie nie musi manifestować pragnienia natychmiast chodź ze mną do łóżka! No, chyba że tego właśnie chcesz” – pisze dr Amy Cooper w swojej książce. To zresztą zrozumiałe: ty też zwracasz uwagę na to, jak inni są ubrani, prawda? A gdy widzisz kogoś po raz pierwszy w życiu, strój ma niebagatelne znaczenie.

uwodzenie

Nie chodzi więc o to, byś była wyzywająco ubrana, ale musisz pamiętać, że mężczyźni są wzrokowcami. Strój powinien podkreślać twoje atuty, a ukrywać niedoskonałości. By zwrócić uwagę na określone części ciała, możesz założyć biżuterię albo inny dodatek. Pamiętaj jednak, że najbardziej zalotny jest strój, w którym możesz wyrazić siebie i w którym po prostu dobrze się czujesz. Nie udawaj kogoś, kim nie jesteś.

Rozmowa

Kiedy już zwrócisz uwagę mężczyzny, który cię interesuje, czas na uwodzicielską rozmowę. Nie da się inaczej, w końcu chodzi o to, by zrobić kolejny krok. „Flirtowanie wymaga zwykle jakiegoś rodzaju swawolnej albo sugestywnej konwersacji. Tu każdy ma swój własny, wypracowany styl, ale ogólnie mówiąc, zalotna rozmowa jest lekka, zabawna, szybka i sexy” – wyjaśnia dr Cooper.

uwodzenie

Podczas rozmowy powinnaś się zaprezentować, ale wyraź również zainteresowanie swoim partnerem. Słuchaj go i pytaj – mężczyźni lubią o sobie opowiadać, twój wybranek będzie więc zadowolony, że interesuje cię jego życie. Niektórzy w uwiedzeniu idą o krok dalej, na przykład udając osobę trudną do zdobycia. To też jest dobry kierunek. Możesz również prawić mężczyźnie komplementy albo prowadzić radosną, ożywioną rozmowę, żartobliwie się przekomarzając, żartując albo… robiąc erotyczne aluzje.

Twoje ciało

Duże znaczenie podczas uwodzicielskiej rozmowy ma mowa ciała. Dr Amy Cooper wyjaśnia: „Bez względu na to, czy robisz to świadomie, czy nie, twoje ciało może wysyłać sygnały mówiące, że ktoś wzbudził twoje zainteresowanie seksualne. Wiedząc, jaka mowa ciała wyraża seksualne zainteresowanie, będziesz mogła wykorzystać tę wiedzę do flirtowania i podgrzewania temperatury w sobie i/lub pomiędzy tobą a kimś drugim” – zaznacza dr Cooper. Specjalistka dodaje, że świadomość mowy ciała może również zapobiec wysyłaniu sygnałów do osób, którymi wcale nie jesteś zainteresowana.

uwodzenie

Jest jeszcze kilka aspektów, o których musisz pamiętać. Kluczem do uwiedzenia mężczyzny jest zbudowanie seksualnego napięcia, które wynika zwykle z interakcji między dwojgiem ludzi – najsilniejsze jest wtedy, gdy obie strony się pociągają. „Im więcej nagromadzi się napięcia seksualnego, tym wspanialsze i bardziej ekscytujące będzie jego rozładowanie. Naucz się, jak kontrolować napięcie seksualne, wprowadzając odrobinę lęku lub niepewności, kiedy uznasz, że właśnie tego między wami brakuje” – podpowiada dr Cooper.

Uwiedzenia możesz się nauczyć, warto jednak wzbogacić tę umiejętność w oparciu o własne doświadczenia. Być może jest coś, co – jak zaobserwowałaś – działa praktycznie na wszystkich mężczyzn. Warto wykorzystać to podczas flirtu, by podsycić atmosferę pożądania.

Ewa Podsiadły-Natorska

Polecane wideo

Komentarze (5)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 18.07.2015 11:44
A ja nie miałam w ogole powodzenia u facetów, pomogły mi dopiero feromony ( zamawiałam z pherowin.pl) teraz w końcu moje Zycie seksualne wygląda tak jak zawsze chciałam.
odpowiedz
yhm (Ocena: 5) 22.05.2015 19:10
a wam to nic babeczki nie pasuje, ale przyznajcie hihi
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.05.2015 14:10
Niby jakieś rady są, ale brak tu konkretów.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.05.2015 10:15
rady radami, ale jak się nie ma pewności siebie to na nic się zdają.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie