SOS

7 absurdalnych wymówek facetów, którzy chcą się kochać bez zabezpieczenia

Autor takich słów nie nadaje się do niczego. Zwłaszcza do łóżka.
7 absurdalnych wymówek facetów, którzy chcą się kochać bez zabezpieczenia
20.04.2015

Z prezerwatywą jest jak z demokracją – nie jest idealna, ale do tej pory nie wymyślono niczego lepszego. Kondomy mają przewagę nad wieloma innymi formami antykoncepcji, bo stosuje się je dopiero w trakcie zbliżenia (nie jest wymagana regularność, jak w przypadku pigułek), zabezpieczają przed niechcianą ciążą, a na dodatek chronią przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Nie są w 100 procentach skuteczne, ale nic innego też nie.

Wydaje się, że nie ma tematu – stosunek seksualny, zwłaszcza z nowym partnerem, zawsze powinien się odbywać z zabezpieczeniem. Tymczasem wielu mężczyzn ma co do tego wątpliwości. Twierdzą, że kondom zmniejsza ich doznania, a nawet... jest oznaką braku zaufania. Wielu namawia swoje partnerki, by zgodziły się na zbliżenie bez. Efekt? Niechciane ciąże i poważne choroby.

Poznaj kilka najpopularniejszych argumentów, które mają przemawiać przeciwko prezerwatywom. Mają jednak niewiele wspólnego z faktami, a bardziej z szantażem moralnym...

seks bez zabezpieczenia

W NASZYM WIEKU NIKT NIE UŻYWA PREZERWATYW

Niektórym panom po trzydziestce wydaje się, że najgorsze mają już za sobą. Statecznemu mężczyźnie nie zdarzają się przecież choroby, ani tym bardziej wpadki. Wcześniej warto się zabezpieczać, bo młodzi ludzie są nieodpowiedzialni, ale teraz – po co? Skoro przez tyle lat nikogo niczym nie zaraził, ani nie zapłodnił żadnej kobiety, to ryzyko już dawno minęło. Komuś takiemu także przydałaby się dodatkowa lekcja biologii poświęcona przedłużaniu gatunku i chorobom przenoszonym drogą płciową.

seks bez zabezpieczenia

NIE UFASZ MI?

Tak, to prawda, że w wieloletnich związkach niektórzy rezygnują ze środków antykoncepcyjnych. Są siebie pewni i nie obawiają się ewentualnych konsekwencji. Ten krok wymaga jednak absolutnej pewności, a o to trudno w przypadku świeżego związku, a tym bardziej znajomości na jedną noc. To granie na uczuciach kobiety, która może poczuć się wręcz winna, że tak naciska na zabezpieczenie. Rodzice zawsze mówili, że ludziom trzeba ufać! Nie warto jednak ulegać takim prostym emocjom i należy przemyśleć sprawę. Wtedy na pewno się na to nie zdecydujesz.

seks bez zabezpieczenia

ŻADNA INNA TEGO ODE MNIE NIE WYMAGAŁA

Rozsądnej kobiecie po takim wyznaniu powinna zaświecić się czerwona lampka, ale... w chwilach uniesienia niektórym z nas przestaje działać mózg. Swoją niechęć do prezerwatywy tłumaczy tym, że inne jego partnerki tego od niego nie wymagały. Ty upierasz się przy kondomie, więc jesteś gorsza od nich. Brzmi absurdalnie, ale czasami działa. Efekty można sobie tylko wyobrazić, bo skoro jest tak aktywny i kocha się bez zabezpieczenia z kim popadnie, to na pewno nie jest okazem zdrowia.

seks bez zabezpieczenia

JESTEM ŻONATY/MAM DZIECI

Pomijając fakt, że spotykasz się z żonatym facetem, to kolejny absurdalny argument. Mężczyzna przekonuje Cię, że na pewno jest zdrowy, bo od lat ma tę samą partnerkę, a na dodatek spłodził prawidłowo rozwinięte dzieci. Kto powiedział, że w międzyczasie nie szukał szczęścia gdzieś na boku? Skoro decyduje się na bliskość z Tobą, to całkiem możliwe, że robi to regularnie z innymi przypadkowymi partnerkami. Jeśli każdą z nich namawia na seks bez prezerwatywy, to dalszy ciąg tej historii możesz już sobie wyobrazić. Takim ludziom nie można ufać. Zwłaszcza, jeśli karmią nas takimi bzdurnymi i szkodliwymi przesłankami.

seks bez zabezpieczenia

NA PEWNO NIC SIĘ NIE STANIE

Czyżbyś umawiała się z wróżbitą potrafiącym spoglądać w przyszłość? W akcie desperacji, czyli wielkiej ochoty na zbliżenie na własnych warunkach, faceci są w stanie wmówić nam wszystko. Trudno nazwać to nawet argumentem. To zaklęcie, dzięki któremu wszyscy mają żyć długo i szczęśliwie. Kłamstwo powtarzane wielokrotnie wreszcie może do Ciebie trafić, więc nie słuchaj tego więcej i natychmiast zaprotestuj. Zanim zdąży Cię „omotać” i skrzywdzić.

seks bez zabezpieczenia

KOCHAM CIĘ

Nie musimy się zabezpieczać, bo miłość nas ochroni. Mężczyzna wypowiadający te słowa ma na celu jedno – zmiękczyć nas. Skoro pozwala sobie na takie wyznanie, to przecież nie będę od niego wymagała prezerwatywy. Jeśli kocha, to na pewno jest wierny, a nawet jeśli przydarzy się wpadka, to na pewno weźmie za to odpowiedzialność. Wiele kobiet dało się na to nabrać, a dzisiaj plują sobie w brodę. Jako samotne matki albo pacjentki klinik zajmujących się zakażonymi HIV.

seks bez zabezpieczenia

PRZECIEŻ JESTEM ZDROWY

Na pierwszy rzut oka ma rację – wygląda całkiem normalnie, regularnie ćwiczy, dobrze się odżywia, ma sporo siły. To niemożliwe, żeby coś mu dolegało. Jeśli on pozwala sobie na takie argumenty, a Ty dajesz się przekonać – oboje powinniście zajrzeć do książek. Większości chorób wenerycznych, a także tych poważniejszych, przez dłuższy czas nie sposób zauważyć. Mężczyzna może prezentować się jak młody Bóg, a i tak rozsiewać zarazki.

Polecane wideo

Komentarze (7)
Ocena: 4.71 / 5
Anonim (Ocena: 5) 22.04.2015 10:34
kurde no śmieszne te wasze wymówki panowie ;D myślę, ż to tylko z waszego braku doświadczenia ! trzeba się doedukować i bedzie dobrze poczytac cos itd wstyd się przyznać ale ja sama czytuję opowiadania erotyczne są takie pikantne blogi erotyczne jak "mysli-bez-cenzury" który cenie za naturalność i prawdziwość i stamtąd można wyniesć całkiem fajne rzeczy ;D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.04.2015 21:21
Ja z kolei usłyszałam, że za pierwszym razem nie można zajść w ciążę, więc żadne zabezpieczenie nie jest potrzebne, a gumka to i tak na pewno pęknie, więc po co ją zakładać.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.04.2015 18:01
'Nie musimy się zabezpieczać, bo miłość nas ochroni' Padlam :D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.04.2015 18:01
"Nie musimy się zabezpieczać, bo miłość nas ochroni" padlam :D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 3) 20.04.2015 02:38
A gdzie argument że nie, bo nie będzie czuć przyjemności?
zobacz odpowiedzi (4)

Polecane dla Ciebie