SOS

Co odbiera kobietom ochotę na seks? Obowiązkowa lektura dla każdego faceta!

Poznaj 7 zabójców libido!
Co odbiera kobietom ochotę na seks? Obowiązkowa lektura dla każdego faceta!
25.01.2015

Zauważyłaś, że ostatnio masz mniejszą ochotę na seks? Powodów takiego stanu może być mnóstwo. Warto poznać te z nich, które występują najczęściej, aby móc pozbyć się problemu związanego ze spadkiem libido i na nowo cieszyć z seksu!

1. Zbyt dużo alkoholu

Wielu mężczyzn po wypiciu zbyt dużej ilości alkoholu ma problemy z erekcją. Jak się okazuje, kobietom także to nie służy. O ile jeden drink może podkręcić atomsferę w sypialni, cała butelka wina przyniesie raczej odwrotny skutek. Ponadto, alkohol jest depresantem, przez co wpływa negatywnie nie tylko na nasze fizyczne samopoczucie, ale także na kondycję psychiczną.  

 

para

6. Niska samoocena

Niskie poczucie własnej wartości może wpływać w znaczący sposób na twoje pożycie. To, co myślimy jest w bardzo dużym stopniu powiązane z naszymi pragnieniami czy obawami. W efekcie, niska samoocena może znacznie obniżyć twoje libido. Musisz więc uwierzyć w siebie i zrozumieć, jak cudowna jesteś, aby móc na nowo cieszyć się z seksu. 

łóżko

7. Napięty harmonogram

Stres, nawał obowiązków czy nawet częste imprezy sprawiają, że nasza ochota na seks maleje. Nie wysypiamy się i myślami jesteśmy wciąż gdzieś indziej przez co takie przyjemności, jak intymne chwile z ukochanym lądują na samym końcu listy priorytetów. Jedynym rozwiązaniem jest relaks i próba znalezienia czasu na to, aby bez pośpiechu pobyć sam na sam. 

para

4. Za mało snu

Na pewno wiesz, że niewystarczająca ilość snu niesie za sobą mnóstwo konsekwencji, takich jak choćby przybieranie na wadze. Jeśli się nie wysypiasz, możesz także stracić ochotę na seks, ponieważ twój organizm nie funkcjonuje do końca prawidłowo, a ty sama nie jesteś w stanie dawać z siebie stu procent.  

para

2. Antydepresanty

Badania wykazały, że wiele osób przyjmujących leki antydepresyjne, odczuwa spadek libido, problemy z erekcją i z osiągnięciem pełnej satysfakcji. W takich sytuacjach warto skonsultować się ze swoim lekarzem. 

para

3. Inne leki

Antydepresanty to nie jedyne leki, które mogą obniżyć libido. Takie skutki uboczne można zauważyć także podczas przyjmowania antykoncepcji, leków hormonalnych czy tych na ciśnienie. 

para

5. Zbyt wysoka waga

Zbyt duża ilość zbędnych kilogramów wpływa negatywnie nie tylko na samoocenę, ale także na libido. Otyłość i związany z nią wysoki poziom cholesterolu może być przyczyną oziębłości. 

Polecane wideo

Komentarze (13)
Ocena: 4.38 / 5
Anonim (Ocena: 5) 21.03.2015 13:34
Zawsze ciężko było mi być samej. Dlatego kiedy zostałam porzucona długo nie mogłam się pozbierać. Dzięki rytuałowi miłosnemu z urokmilosny24.pl odzyskałam ukochaną osobę. Wiem że wielu może to skrytykowac, ale gdyby nie to nie wiem czy bym przezyła.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.02.2015 01:23
jak widac zrodel spadku lidibo moze byc wiele, ja znalamam tez ciekawy artykul na ten temat: kobiecosc.info/libido-na-urlopie-gdy-zainteresowanie-wspolzyciem-zanika/ sama te zmialam kiedys z tym problem,na szczescie dluzsze wakacje, globulki nawilzajace pochwe i nowe pomysly w lozku pomogly :)
odpowiedz
mmm (Ocena: 5) 26.01.2015 14:56
cudowne jest to zdjęcie przy numerze 4
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.01.2015 14:17
To co mam zrobić, jeśli przyjmuję leki hormonalne i mam mega niskie libido? Mam 20 lat i chce korzystać z życia :/
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 25.01.2015 13:25
Czemu nie napisaliście o tym że kobita zapier...a na 2 etaty jeden w pracy drugi w domu a facet po robocie ma labę. Nic nie robi, prośby nic nie dają. Kobieta coraz bardziej wkurzona, ma żal do partnera/męża, narasta frustracja, pretensje. Staje się zrzędliwa bo mąż ma ją w du... w ciągu dnia a wieczorem domaga się ,,wypełnienia małżeńskich obowiązków". A potem taki mężuś narzeka że zona nie daje, że zrzędzi, że czepia się o wszystko bo przecież on nic nie zrobił. No właśnie nic. Ja pogoniłam takiego lenia, na co mi takie nic?
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie