SOS

Kiedy powinnaś zachować seksualną wstrzemięźliwość? 4 bezwarunkowe sytuacje

Poznaj powody i sytuacje, dla których powinnaś na jakiś czas zrobić sobie przerwę w seksie.
Kiedy powinnaś zachować seksualną wstrzemięźliwość? 4 bezwarunkowe sytuacje
04.01.2015

Seks jaki jest, każda z nas wie. To najpiękniejsza forma zbliżenia, do jakiej dochodzi między dwojgiem ludzi. Jest tym przyjemniejszy, intensywniejszy i ważniejszy w naszym życiu, gdy uprawiamy go z ukochaną osobą. Dla wielu ludzi współżycie wciąż stanowi absolutną podstawę związku. Uważają, że nie można stworzyć trwałego układu partnerskiego, gdy nie jest on podparty fizycznością i ogromną namiętnością, którym nie sposób się oprzeć, gdy partnerzy za sobą szaleją. Ujmując krótko – nadal pokutuje przekonanie, że prawdziwa miłość to przyjaźń plus pożądanie, więc co za tym idzie, seks jest między dwojgiem zakochanych ludzi niezbędnym elementem, dopełniających to, co ich połączyło. 

Pomimo faktu, że seks jest wszędzie i każdy z nas w jakimś stopniu – mniejszym bądź większym – mu ulega, są związki, które celowo nie decydują się na współżycie. Robią to z różnych powodów. Najczęściej jednak ich aseksualność wynika z oziębłości erotycznej, która sprawia, że seks jest dla partnerów przykrym obowiązkiem, a jakakolwiek forma zbliżenia wydaje im się największą karą. Specjaliści uważają, że tacy ludzie są reprezentantami zupełnie odmiennej orientacji seksualnej, bo czym innym jest celowy celibat, a czym innym alergia na zbliżenie.  

Większość z nas zazwyczaj jednak traktuje seks jak naturalny etap w związku i miłości. Jedni kochają się bardzo często, inni rzadziej. Ale niezależnie od tego, jak bardzo szalejemy za łóżkowymi igraszkami, są sytuacje, w których lepiej wstrzymać się od seksu, choćbyś bardzo go potrzebowała. Żółte, a nawet czerwone światło powinno bezwzględnie włączyć ci się, gdy... 

Anja Rubik

Każda z nas mogłaby przedstawić jeszcze co najmniej kilka sytuacji, w których lepiej jest zapomnieć o słowie „seks”. Bo współżycie sprawia przyjemność tak naprawdę wtedy, gdy możemy czerpać z niego frajdę. Inaczej nie jest już tak dobrze.

Dlatego żeby twoje życie erotyczne było udane, czasem po prostu zaciśnij zęby i nie uprawiaj seksu ze swoim ukochanym. Choćby miał być to tylko dzień.

Napiszcie w komentarzach, ile czasu udało Wam się wytrzymać bez seksu (celowo lub nie). Jesteśmy ciekawe Waszych opinii!

Anja Rubik

Niedługo urodzisz dziecko

Kobiety na ciążę reagują różnie. Większość z nich odkrywa w sobie pokłady seksualności, o których istnieniu nie miały dotąd pojęcia. Mają nieodpartą ochotę na igraszki i najchętniej nie wychodziłyby z łóżka ze swoim ukochanym. Seks, zwłaszcza w drugim trymestrze ciąży, jest wspaniały.

Kobieta nie cierpi już na dolegliwości typowe dla początku ciąży – mijają nudności, problemy z pęcherzem, huśtawki nastrojów, nietolerancja zapachów. Jest tylko błoga rozkosz. Ale im bliżej rozwiązania, tym coraz bardziej trzeba uważać ze współżyciem.

Lekarze radzą uważać zwłaszcza na trzeci trymestr, czyli ostatnie trzy miesiące w stanie błogosławionym. Seks nie jest wskazany już na kilkanaście dni przed rozwiązaniem, o kilku nawet nie wspominając. Może bowiem doprowadzić do porodu.

Anja Rubik

Masz grzybicę  pochwy

Nie ukrywajmy – ta dolegliwość jest naprawdę bardzo częsta i wcale nie zdarza się tylko osobom, które często zmieniają partnerów, uprawiają seks w podejrzanych miejscach i nie dbają o higienę osobistą. Grzybicę pochwy możesz złapać podczas brania antybiotyków czy przez zbyt obcisłą albo wykonaną ze sztucznych materiałów bieliznę. Gdy bierzesz antybiotyki, szwankuje ci odporność, a to wystarczy, żeby w twojej pochwie rozwinęła się grzybica. Co gorsza, ta choroba ma tendencję do powracania, zwłaszcza że środowisko kobiecych miejsc intymnych jest dla niej idealne. O stan zapalny naprawdę nietrudno. 

O tym, że w twojej pochwie rozwinął się stan zapalny, przekonasz się, gdy poczujesz pieczenie i swędzenie. Pojawią się też upławy i charakterystyczny zapach drożdży. Już pierwsze symptomy choroby powinny zmusić cię do całkowitego zrezygnowania z seksu do czasu aż się wyleczysz! Idź do lekarza, ten zapisze ci lek dopochwowy, który przywróci równowagę w twoich miejscach intymnych. Jeśli stan nie jest jeszcze bardzo poważny, możesz kupić w aptece jakiś lek dostępny bez recepty, np. Lactovaginal. Nawet, gdy objawy grzybicy ustąpią, to nie znaczy, że jeszcze nie zarażasz. Poczekaj aż skończysz kurację. Grzybica u mężczyzn może być bowiem niebezpieczna, zwłaszcza gdy powraca. Jeśli w tym czasie nie wstrzymacie się od współżycia, będziecie bez końca wzajemnie się zarażać.

Anja Rubik

Jedno z was jest po chorobie wenerycznej

Przykre, ale prawdziwe – choroby weneryczne wciąż mają  się bardzo dobrze. Nie jest prawdą,  że na kiłę już nikt nie zapada przy dzisiejszych możliwościach zabezpieczenia czy wysokiej świadomości seksualnej. Czasem możemy nawet nie wiedzieć, że nasz partner na coś choruje, zwłaszcza że w początkowej fazie niemal każda tego typu dolegliwość przebiega bezobjawowo. Gdy jedno z partnerów cierpi na chorobę weneryczną, wstrzemięźliwość jest wtedy oczywista. Najczęściej lekarz zapisuje takie leki, które obniżają popęd seksualny i niszczą gotowość seksualną.

Odczuwają to głównie mężczyźni. Mają wtedy problem z utrzymaniem erekcji, więc o seksie nie ma po prostu mowy. Ale celibat powinna zachować również para, gdy jeden z partnerów jest tuż po chorobie wenerycznej. To, że znikną objawy, nie oznacza, że kiła lub rzeżączka pozostały jedynie przykrym wspomnieniem. Tylko lekarz może powiedzieć, czy można już powoli z powrotem wprowadzać igraszki do waszego życia. Inaczej można zaszkodzić przede wszystkim partnerowi. Poza tym powrót do pełnej formy seksualnej jak przed chorobą może potrwać od kilku tygodni do kilku miesięcy.

Anja Rubik

Nie jesteście jeszcze na to gotowi

Po prostu. Być może wszyscy wokół mówią ci, że nie warto czekać z inicjacją albo że tylko brzydkie dziewczyny nie uprawiają seksu, bo nie ma mężczyzn, którzy chcieliby to z nimi zrobić. Włóż to między bajki. Bez względu na to, czy już masz za sobą pierwszy raz, czy dopiero czekasz na ten moment – jeśli nie jesteś gotowa, żeby na dobre rozpocząć współżycie, nie zaczynaj.

I to samo dotyczy twojego partnera. Choć może trudno w to uwierzyć, są faceci, którzy nie traktują seksu jak sportu i czasem po prostu nie chcą go uprawiać. Jeśli oboje dojdziecie do wniosku, że warto jeszcze trochę zaczekać, nie spinajcie się. Jest przecież tyle form bliskości między kobietą a mężczyzną, że na pewno nie będziecie narzekać na nudę i rutynę w łóżku. A poza tym wyczekany, upragniony seks jest potem zwieńczeniem waszej cierpliwości.

Polecane wideo

Komentarze (26)

Ocena: 4.85 / 5
Anonim (Ocena: 5) 17.02.2015 12:45
Podczas leczenia grzybicy pochwy (mój partner leczył się razem ze mną) ginekolog polecił przez tydzień, czyli w okresie stosowani globulek dopochwowych wstrzymać się od seksu. Po tym okresie stosowałam dopochwowo invag w celu odbudowy mikroflory w pochwie i już się nie ograniczaliśmy. Po stosunku podmywałam się lactacydem i zakładałam probiotyk.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 02.02.2015 11:59
Współżyć można do ostatniego dnia porodu, wiadomo jest mało wygodnie ale jest to możliwe:):) Moja znajoma była już po terminie i według niej współżycie przyśpieszyło poród, zaraz po seksie dostała skurczów. Ja niestety w ciąży miałam grzybicę i dlatego współżycie było bardzo ograniczone, leczyłam się nystatyną oraz lactovaginalem który wzmacnia mikroflorę. Później już bardzo uważałam na higienę a probiotyk stosowałam profilaktycznie już do rozwiązania.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.01.2015 13:49
seks nie jest wskazany na kilkanaście dni przed porodem??? a kto wam to papilocie powiedział? jestem w 34 tyg ciąży, drugiej muszę zaznaczyć. rozmawiałam z lekarzem w pierwszej i teraz (chodziłam do innego lekarza z synem) i oboje zgodnie twierdzili, że jeśli ciąża przebiega prawidłowo można się kochać do dnia porodu. mój aktualny ginekolog nawet stwierdził ostatnio że niejednej kobiecie pieszczoty i przytulanie ( nie mówię o pełnym stosunku tylko o mizianiu) pomogły by się rozluźnić przy pierwszych skurczach jak jeszcze jest w domu tak samo jak kąpiel lub przysznic
odpowiedz
Anonim (Ocena: 2) 04.01.2015 21:28
a ja się kochałam z moim mężem do dnia porodu, nie przyspieszyło to porodu... urodziłam w dniu terminu... więc nie zawsze jest tak jak piszecie...
odpowiedz
reddress (Ocena: 5) 04.01.2015 19:35
Może będziecie w stanie mi pomóc... Jestem w związku od roku, bardzo się kochamy, ale nie uprawiamy seksu. Znaczy sie jest sex, ale tylko oralny, ale normalny stosunek nie. Ja nie jestem dziewicą, mój facet też nie jest prawiczkiem, ale ze mną nie chce się kochać. Zawsze jak coś zaczyna się dziać to kończy się tylko na oralu, bo na nic więcej nie ma ochoty. Twierdzi, że mu sie podobam, że mnie bardzo kocha, ale nie chce ze mną sypiać. Nie rozumie o co mu chodzi... jakieś pomysły drogie papilotki. Dodam że mam 22 lata, a mój facet 26 i praktycznie razem mieszkamy...
zobacz odpowiedzi (5)

Polecane dla Ciebie