SOS

10 prawd o utracie dziewictwa

Na ten temat krąży wiele mitów. Pora z nimi skończyć!
10 prawd o utracie dziewictwa
23.11.2014

Utrata dziewictwa to ważny moment w życiu każdego młodego człowieka. Psychologowie podkreślają, że okoliczności, w jakich dochodzi do pierwszego zbliżenia oraz wybór odpowiedniego partnera, są niezwykle istotne. Z pewnością jest w tym sporo prawdy.

Nie da się jednak ukryć, że na temat utraty dziewictwa krąży też sporo mitów. W co wierzyć, a w co nie? Przed Wami lista 10 uniwersalnych faktów!

futbolista

1. To nie jest romantyczne przeżycie.

Na filmach wygląda to niesamowicie: świece, jedwabna pościel, piękne ciała kochanków. W rzeczywistości nie będzie tak idealnie. Podczas pierwszego razu będziesz zastanawiała się głównie nad tym, jak bardzo boli przerywanie błony dziewiczej. Będziesz się również wstydzić waszej wzajemnej nagości. To zupełnie normalne.

2. Pierwszy raz nie będzie miał wpływu na twoje dalsze życie seksualne.

Być może wyda ci się to niewiarygodne, ale za parę lat jedyne, co będziesz pamiętać z tamtej nocy, to imię swojego pierwszego kochanka (a niewykluczone, że i o tym zapomnisz). Absolutnie nie wyciśnie to natomiast piętna na twoich kolejnych zbliżeniach.

futbolista

3. Nie licz na orgazm.

Podczas utraty dziewictwa orgazm prawie nigdy się nie zdarza. Zbyt skupiamy się wówczas na tym, jak prezentujemy się bez ubrania i czy ubrudzimy krwią prześcieradło. Na orgazmy przyjdzie jeszcze czas.

4. Seks nie uczyni z ciebie dojrzałej kobiety.

Po pierwszym razie nie przeobrazisz się w magiczny sposób w dojrzałą kobietę. Nadal będziesz tą samą osobą, tyle że bogatszą o nowe doświadczenia.

futbolista

9. Pochwa po seksie może wydawać dziwne odgłosy.

Bardzo często po seksie z pochwy wydostaje się powietrze. Nieraz przypomina to odgłos puszczania gazów. Przygotuj się na to, że ciebie być może również czeka ta krępująca sytuacja.

10. Z każdym kolejnym zbliżeniem seks będzie coraz lepszy.

Nikt nie rodzi się mistrzem seksu. Stopniowo będziesz zdobywać doświadczenie i umiejętności łóżkowe. Nie przejmuj się więc, jeśli podczas pierwszego razu będziesz leżała prawie bez ruchu. Z czasem nabierzesz pewności siebie.

futbolista

5. Mówienie znajomym o tym, że pierwszy raz masz już za sobą, jest lepszym pomysłem, niż decydowanie się na seks.

Jeśli czujesz się ostatnią dziewicą w towarzystwie, lepiej zmyśl znajomym, że pierwszy raz masz już za sobą. Decydowanie się na inicjację tylko po to, by nie odstawać od reszty, jest najgorszą rzeczą, jaką możesz zrobić. Zaczekaj z tym na właściwego faceta, a póki go nie znajdziesz, pozwól żyć znajomym w przekonaniu, że jesteś tak samo doświadczona, jak oni.

6. Każdego obchodzi głównie on sam.

Nie łudź się, że twoi znajomi będą przeżywać to, że nie jesteś już dziewicą. Każdy skupia się głównie na sobie i własnych doświadczeniach.

futbolista

7. Nie zawsze pierwszy raz boli.

Niektóre kobiety w ogóle nie odczuwają bólu podczas inicjacji. Wszystko zależy od budowy i grubości błony dziewiczej. Warto jednak wiedzieć, że długie pieszczoty, które poprzedzają stosunek, powodują przekrwienie pochwy. Zwiększa to wrażliwość na ból, a także możliwość krwawienia.

8. Masturbacja nauczy cię więcej niż pierwszy seks.

Jeżeli chcesz przekonać się, co cię kręci i podnieca, jak reagujesz na różne bodźce oraz co zupełnie nie sprawia ci przyjemności, masturbuj się regularnie. Samodzielne zaspokajanie się nauczy cię na twój temat dużo więcej niż pierwszy seks.

Komentarze (25)

Ocena: 4.92 / 5
M8965 (Ocena: 5) 29.05.2015 13:22
Nie zgodzę się. Ja straciłam dziewictwo z moim obecnym chłopakiem, wcześniej przez pół roku uprawialiśmy petting. Było więc bez wstydu, skupiłam się na namiętności i było super. Szybko, ale super, bez bólu i krwi (owszem, da się tak).
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.11.2014 09:50
Dla mnie punkt nr 5 jest absurdalny, po co bym miała ściemniać historie swojego pierwszego razu gdybym była dziewicą? żeby się przypodobać znajomym? Co za debilstwo
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.11.2014 22:14
A ja dostaję orgazmu poprzez... całowanie uszu.
zobacz odpowiedzi (2)
Aśka (Ocena: 5) 23.11.2014 18:55
Ja osobiście nie oceniam tego, kim te osoby są w życiu prywatnym, jakie poglądy mają i co robią. Widzę reklamę, osoby które w niej występują i oceniam tylko i wyłącznie jej bezpośredni przekaz. Dopóki nikt mnie w niej nie obraża nie mam z tym problemu i nie zamierzam z takich powodów nikogo bojkotować.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.11.2014 18:43
Nikt nie będzie za tobą tęsknił Karla xD
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo