SOS

Reportaż: Kiedy straciłaś dziewictwo?

Trzy Czytelniczki zgodziły się opowiedzieć, kiedy przeżyły swój pierwszy raz.
Reportaż: Kiedy straciłaś dziewictwo?
09.07.2014

Seks zdominował dzisiejsze czasy – jest wszędzie. Uprawiają go już uczniowie gimnazjów czy nawet podstawówek. Jeszcze kilka lat temu taka sytuacja była nie do pomyślenia. Nasi rodzice czy dziadkowie pierwszy raz przeżywali w przeciętnym, najczęściej pełnoletnim wieku, nie panowała również wśród nich obłędna moda na miłosne podboje, oznaczające wielu partnerów seksualnych.

Jednak mimo swobody seksualnej i ogromnej tolerancji, jaka zapanowała na świecie (czy też pod pewnym względem zwykłego rozpasania obyczajów), wciąż nie brakuje osób, które z utratą dziewictwa zwlekają przez wiele lat. Niektórzy z pierwszym razem czekają chociażby do ślubu.

A jak to było w przypadku naszych rozmówczyń? W jakim wieku zdecydowały się stracić dziewictwo?Oto ich (bardzo różne) historie!

zakochana para

Klaudia - straciła dziewictwo w wieku 14 lat

- Nie lubię wracać wspomnieniami do tamtych czasów. Choć teraz jestem już dorosłą kobietą, wciąż czuję niesmak na myśl o moim pierwszym razie. Byłam wtedy strasznie głupia – twierdzi Klaudia (imię na prośbę bohaterki zostało zmienione).

- W podstawówce byłam jedną z najlepszych uczennic. Świadectwo z czerwonym paskiem, zero wagarów, zero negatywnych uwag od nauczycieli. Wszystko zmieniło się w gimnazjum. Zakolegowałam się wtedy z Izą, która nie lubiła się uczyć. Lubiła za to ostro imprezować. Miała wielu starszych znajomych, co mnie, szarej myszce, bardzo wtedy imponowało – kontynuuje swoją opowieść nasza rozmówczyni.

- No i zaczęło się. Najpierw pierwsze wspólne piwko wypite w szkolnej toalecie, potem coraz dłuższe wieczorne wyjścia. Rodziców okłamywałam, że albo idę się do Izy pouczyć, albo szkoła organizuje jakąś dyskotekę dla uczniów. Wierzyli mi, bo stopnie nadal miałam zadowalające.

zakochana para

- Na jednej z imprez, zorganizowanej przez znajomych Izy, poznałam Darka. Ja miałam wtedy 14 lat, on 28. Był żonaty i miał małe dziecko, ale nie przeszkadzało mu to, żeby mnie podrywać. Przegadaliśmy całą imprezę, zwierzał mi się oczywiście, że nie układa mu się z żoną, a ja mu głupia wierzyłam. Kiedy zapytał mnie, ile mam lat, okłamałam go, że 17. Wyglądałam wtedy dość poważnie, w dodatku miałam na sobie ostry makijaż, więc brzmiało to wiarygodnie. Wymieniliśmy się numerami telefonu i obiecał mi, że wkrótce zadzwoni. Dotrzymał słowa. SMS-owaliśmy i gadaliśmy przez komórkę codziennie. Od czasu do czasu spotykaliśmy się też sam na sam. Przyjeżdżał pod umówione miejsce samochodem i jeździliśmy sobie po mieście lub parkowaliśmy na jakimś pustym parkingu. W tym aucie się całowaliśmy i pieściliśmy. Przy każdym spotkaniu coraz odważniej. W końcu poszliśmy na całość – wspomina Klaudia.

-  Nie wiem, co sobie wtedy myślałam. Chyba byłam w nim naprawdę zakochana. Po wszystkim rozpłakałam się jednak, bo czułam, że zrobiłam coś, czego już nie będę mogła cofnąć. To było nasze ostatnie spotkanie z Darkiem. On zresztą miesiąc później przeprowadził się do Warszawy, więc już nigdy się nie widzieliśmy.

zakochana para

Judyta – straciła dziewictwo w wieku 18 lat

- Kiedy rozpoczęłam naukę w liceum, większość moich koleżanek swój pierwszy raz miała już za sobą. Początkowo w ogóle mi to nie przeszkadzało, ale kiedy z miesiąca na miesiąc coraz częściej w szatni przed WF-em dziewczyny wymieniały się swoimi doświadczeniami w sprawach łóżkowych, czułam się nieswojo. Miałam nawet wrażenie, że śmieją się za moimi plecami i po kryjomu nazywają mnie ostatnią dziewicą w klasie  – wspomina 20-letnia Judyta.

– Spotykałam się wtedy z Michałem. Michał był moim rówieśnikiem i mieszkał w sąsiedniej klatce. Uczył się jednak w innej szkole niż ja. Od dziecka się kumplowaliśmy, ale zaiskrzyło między nami dopiero wtedy, gdy oboje poszliśmy do liceum. Wielokrotnie mieliśmy okazję do tego, by się ze sobą przespać, ale Michał był na szczęście porządnym chłopakiem. Nigdy nie naciskał mnie na seks – dodaje Judyta.

zakochana para

- Kilkukrotnie przeszło mi przez myśl, żeby stracić dziewictwo z Michałem jak najszybciej, ale górę brał wtedy zdrowy rozsądek. Postanowiłam sobie, że swój pierwszy raz przeżyję dopiero wtedy, jak będę pełnoletnia. Koleżanki z klasy niech sobie to robią z kim popadnie, ja zaczekam. Kiedy powiedziałam to Michałowi, jak najbardziej mnie w tym poparł. On również nie uprawiał z nikim nigdy seksu i czekał na właściwy moment – mówi Judyta.

- Okazja nadarzyła się w wakacje po naszych 18-tych urodzinach. Wyjechaliśmy razem na kilka dni nad morze i tam to się stało. Sam seks nie był może najprzyjemniejszy, ale cała otoczka była naprawdę magiczna. Cieszyłam się, że to właśnie z Michałem przeżyłam swój pierwszy raz, bo byliśmy wtedy w sobie bardzo zakochani. Teraz nadal jesteśmy w przyjacielskich relacjach, choć każde z nas ma obecnie innego partnera – twierdzi Judyta.

zakochana para

Ola – straciła dziewictwo w wieku 24 lat

- Pierwszy raz uprawiałam seks dopiero po studiach. Wiem, że to nietypowe, ale wcześniej jakoś się nie składało – zaczyna swoją opowieść Ola. – Pochodzę z bardzo małego miasta, gdzie wszyscy wszystko o sobie wiedzą, więc w liceum bardzo dbałam o swoją reputację. Moi rodzice zresztą też bardzo mnie pilnowali, żebym nie zadawała się z podejrzanymi chłopakami i nie chodziła na imprezy, gdzie wiadomo co się dzieje: alkohol, narkotyki i seks.

- Część koleżanek z klasy eksperymentowała z seksem, ale okolica zaraz brała je na języki i wszyscy wiedzieli, z kim to robiły, gdzie i ile razy. Wolałam nie ryzykować i dziewicą być do końca liceum.

zakochana para

- Na studia poszłam do Warszawy. Wybrałam polonistykę, bo zawsze chciałam uczyć dzieci w szkole. A na studiach humanistycznych, wiadomo, facetów jak na lekarstwo. Na moim roku było zaledwie trzech chłopaków, z czego dwóch kompletnie niewyględnych, a trzeci zajęty. Nie chodziłam też na żadne imprezy, bo na polonistyce jest bardzo dużo nauki. Trzeba czytać dużo książek i ciągle pisać jakieś prace. I tak mijał rok za rokiem… – opowiada Ola.

- Pół roku przed końcem studiów poznałam przypadkiem Jarka. Pracował w księgarni, do której zaszłam po jeden z podręczników. Porozmawialiśmy kilkanaście minut i Jarek zaproponował wspólną kawę. Pomyślałam sobie: „Czemu nie! Może to moja ostatnia szansa na to, by poznać jakiegoś faceta?”. Zgodziłam się więc i to była najlepsza decyzja w moim życiu. Jarek okazał się cudownym, czułym, dobrym facetem. Jakoś tak zaiskrzyło między nami od razu. Od tej pierwszej kawy spotykaliśmy się potem już regularnie. Pamiętam, że jak powiedziałam Jarkowi o swoim dziewictwie, to był nie tyle zdziwiony, co ucieszony – wspomina Ola.

zakochana para

- Chodziliśmy ze sobą 6 miesięcy, zanim TO się stało. Dla nas obojga to było niesamowite przeżycie, bo ja nigdy wcześniej nie uprawiałam seksu, a Jarek nigdy wcześniej nie robił tego z dziewicą. Ten pierwszy raz zbliżył nas do siebie jeszcze mocniej. Po kolejnych 4 miesiącach mój ukochany poprosił mnie o rękę, a ja powiedziałam oczywiście tak. W grudniu tego roku miną już 3 lata odkąd jesteśmy małżeństwem. Cieszę się, że cnotę oddałam właśnie mojemu mężowi, choć stało się to jeszcze przed naszym ślubem – śmieje się Ola.

A Wy w jakim wieku przeżyłyście swój pierwszy raz, dziewczyny?

Komentarze (156)

Ocena: 4.92 / 5
ania (Ocena: 5) 11.09.2015 09:27
ja miałam prawpe 18 mario 22 bez zabezpieczenia w samochodzie z finałem we mnie było super nie jesteśmy razem
odpowiedz
szczęśliwa (Ocena: 4) 17.09.2014 14:46
ja miałam 20 lat a on 23 był to nasz wpólny pierwszy raz, po 3,5 roku związku.
odpowiedz
Patrycja (Ocena: 5) 04.09.2014 00:16
Ja miałam 13...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.08.2014 07:07
ja stracilam dziewictwo w wieku 19 lat moj mial 21 moja pierwsza wileka milosc, ja jestem jego nie 'pierwsza ' ale miloscia jedyna zdecydowanie. jestesmy juz ze soba rok i od 8 miesiecy mieszkamy razem najlepsza decyzja w moim zyciu i wielkie szczescie ze mam wspanialego przystojniaka :) czuje ze juz na zawsze
odpowiedz
Paulina (Ocena: 5) 25.08.2014 02:15
Ja 14, on miał 16. Zrobiłam to po 2 Msc związku, prosił mnie, zgodziłam się i żałuje ://///
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo