SOS

5 dewiacji seksualnych, które mogą być dla Ciebie dobre. Spróbujesz?

Nauka potwierdziła ich zbawienny wpływ na nasz organizm i psychikę!
5 dewiacji seksualnych, które mogą być dla Ciebie dobre. Spróbujesz?
06.07.2014

Podobno amerykańscy naukowcy potrafią udowodnić wszystko, nawet jeśli ich wnioski wzajemnie się wykluczają. Tym razem, choć wyniki tych badań mogą się wydać szokujące, trudno będzie obalić ich słuszność. Niektóre z tych zjawisk doczekały się solidnych naukowych opracowań nawet kilku zespołów badawczych. Wszystko wskazuje więc na to, że czas pozbyć się wstydu i zapomnieć o tym, że czegoś nam nie wypada. Nawet zachowania opisywane dotąd jako dewiacyjne, mogą bardzo pozytywnie wpływać na nasze zdrowie.

Wciąż wielu ludzi uważa za normalny seks wyłącznie w małżeństwie i jednej tradycyjnej pozycji. Mają do tego pełne prawo. Wielu decyduje się na drobne eksperymenty, które mają podnieść temperaturę w sypialni i nieco uatrakcyjnić pożycie. W ekstremalnych przypadkach sięgamy po rozwiązania, które często uznawane są za wulgarne, zboczone, czy wręcz nienormalne. Nie oznacza to jednak, że są złe. Nawet sadomasochizm czy utrzymywanie kontaktów seksualnych z kilkoma osobami równocześnie mogą nam przynieść wymierne korzyści.

Dzięki publikacji serwisu Cracked.com dowiadujemy się, że istnieją zachowania seksualne, które przez większość społeczeństwa uznawane są za dewiacyjne, ale nauka potwierdziła ich pozytywny wpływ na nasze zdrowie, a nawet na... gospodarkę. Czego wciąż się boimy i wstydzimy, a nie powinnyśmy?

dewiacje seksualne

BDSM

O co chodzi?

To praktyka seksualna, której nazwa pochodzi od słów dominacja, uległość, sadyzm i masochizm. Przez niektórych naukowców uważana za zaburzenie, a przez innych za niegroźny fetysz.

Dlaczego powinnaś tego spróbować?

Badania potwierdziły, że osoby gustujące w tego typu praktykach są z reguły zdrowsi psychicznie od pozostałych. Dzięki BDSM nabieramy pewności siebie i nie boimy się żadnych nowych wyzwań. Osoby lubiące bliskość tego typu, w życiu codziennym są zazwyczaj spokojniejsze i nie ulegają paranojom. Czują się także bezpieczniej w swoich związkach.

dewiacje seksualne

POLIAMORIA

O co chodzi?

Zjawisko to polega na pełnej akceptacji dla zaangażowania w związek o podłożu miłosnym i seksualnym z więcej niż jedną osobą w tym samym czasie. Co ciekawe, za zgodą i wiedzą wszystkich obecnych w tej relacji osób.

Dlaczego powinnaś tego spróbować?

Osoby utrzymujące bliskie kontakty z kilkoma innymi ludźmi równocześnie do perfekcji opanowują sztukę komunikacji, która jest niezbędna w codziennym życiu. Czują się także niezwykle spełnione, bo kiedy mają ochotę na bliskość – nie spotkają się z odmową (większy wybór potencjalnych partnerów), a kiedy jej nie mają – pozostałe osoby w związku zajmują się sobą.

dewiacje seksualne

PRZYGODNY SEKS

O co chodzi?

Zjawisko charakterystyczne dla osób, które potrafią oddzielić uczucia od własnej seksualności. Bardzo często rozładowują swoje napięcie poprzez kontakty z zupełnie przypadkowymi ludźmi. Potrafią często zmieniać partnerów i czerpią z tego ogromną satysfakcję.

Dlaczego powinnaś tego spróbować?

Nie każdy przypadkowy akt seksualny jest dla Ciebie dobry. Jeśli jednak wiesz, po co to robisz, nie ma w tym nic złego. Naukowcy udowodnili pozytywny wpływ takich relacji na osoby, które oczekują jedynie spełnienia o charakterze seksualnym. Niedopuszczalna jest jednak sytuacja, kiedy w ten sposób próbujemy zagłuszyć brak poczucia własnej wartości.

dewiacje seksualne

SEKS W CZASIE OKRESU

O co chodzi?

Dla większości kobiet jest to sytuacja niedopuszczalna. Po pierwsze – menstruacji towarzyszy krwawienie i ból, które uniemożliwiają czerpanie z tego przyjemności. Po drugie – uważamy to za niehigieniczne i nienormalne. Mimo wszystko, dla sporej grupy mężczyzn to spełnienie marzeń.

Dlaczego powinnaś tego spróbować?

Badania udowodniły, że zbliżenie w takim momencie może być dla Ciebie wybawieniem. Bliski kontakt z mężczyzną uspokaja, a stosunek stanowi „kojący masaż wewnętrzny”, który uśmierza ból. Podobno lepiej, niż tabletki.

dewiacje seksualne

MASTURBACJA W PRACY

O co chodzi?

Jak czytamy w Wikipedii, masturbacja to pobudzanie własnych narządów płciowych w celu wywołania u siebie rozkoszy seksualnej. Odbywa się bez udziału partnera lub przy jego wyłącznie biernym udziale. Wiadomo, o co chodzi. Nawet jeśli chodzi o autoerotyzm w miejscu pracy.

Dlaczego powinnaś tego spróbować?

Okazuje się, że osoby masturbujące się, zachowują lepsze zdrowie, niż te, które unikają przyjemności na własną rękę. Dlaczego robić to w pracy? Masturbacja działa niczym najlepszy lek uspokajający. Poprawia nastrój i zwiększa efektywność. Niestety, naukowcy nie sprawdzili reakcji pracodawców, którzy przyłapują na tym swoich pracowników.

Komentarze (35)

Ocena: 3.51 / 5
Bruno (Ocena: 1) 12.07.2014 23:51
Niski poziom merytoryczny tekstu. Np.: 1. POLIAMORIA nie jest dewiacją seksualną - parafilią! 2.Nie zawsze występuje w niej aspekt seksualny! 3.Co do bliskości i zaspokajania tej potrzeby - poliamoria nie jest dla niej gwarantem. Podobnie jak związki monogamiczne nie są bliskości i możliwości jej zaspokajania pozbawione - a taki wniosek można wysnuć po lekturze tego tekstu.
odpowiedz
musk (Ocena: 1) 12.07.2014 10:52
POYEBAŁO WAS.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 2) 10.07.2014 10:37
seks podczas okresu hmm jestem za ! bo sama praktykuję i już nie mam bólów menstruacyjnych :) ale reszta 'porad' jest wyciągnięta nie wiem skąd....
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.07.2014 10:47
co za idiotyczna strona. juz nie wiedzą, o czym pisać i wymyślają bezsensowne artykuły, mające się nijak do rzeczywistości, później nastolatki wyczytają takie mądrości i zaczynają się tak zachowywać. przygodny seks albo związek z kilkoma osobami naraz? ktoś kto to pisał, ma naprawdę nasrane w głowie....
odpowiedz
Podpis... (Ocena: 5) 08.07.2014 07:55
Napisz komentarz...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo