SOS

Co mówi o Tobie liczba facetów, z którymi spałaś? (Przedział od 0 do ponad 8)

Sprawdź, jak to świadczy o Twojej reputacji.
Co mówi o Tobie liczba facetów, z którymi spałaś? (Przedział od 0 do ponad 8)
10.04.2014

Kobiety bardzo niechętnie ujawniają liczbę swoich partnerów seksualnych. Wstydzimy się rozmawiać o tym nawet z własnym ginekologiem. Co innego mężczyźni, którzy potrafią godzinami chwalić się kumplom i opowiadać o swoich seksualnych osiągnięciach.

To charakterystyczne zjawisko wynika z naszej mentalności i głęboko zakorzenionych stereotypów. Dlatego właśnie bardziej jesteśmy skłonni zaakceptować i zrozumieć mężczyznę, który miał w swoim życiu wiele kochanek. Świadczy to przecież o jego atrakcyjności i doświadczeniu. Co innego kobieta, rozwiązłość seksualna nie mówi o niej najlepiej.

Czy w przekonaniach tych jest trochę prawdy? A może wręcz przeciwnie, nijak mają się one do rzeczywistości?

Sprawdź, co mówi o Tobie liczba mężczyzn, z którymi spałaś!

 

kochankowie

od 4 do 7

Kontakty seksualne z większą liczbą mężczyzn deklaruje co dwunasta Polka. Większa liczba partnerów seksualnych zwykle odnosi się do kobiet, które nie boją się w życiu nowych wyzwań. Są pewne siebie, aktywne, pełne energii. Takie osoby nie potrafią długo przesiadywać w domu. Uwielbiają spędzać czas wśród ludzi. Ich żywiołem są zabawy do białego rana, dalekie podróże, życie pełne fascynujących przygód. Kolejne związki, zarówno przypadkowe, jaki i te długotrwałe traktują jako pewien rodzaj doświadczenia. Seks to dla nich bardzo fascynujące zajęcie. W łóżku nie boją się więc eksperymentować.

Warto jednak zaznaczyć, że posiadanie tak dużej liczby parterów seksualnych wcale nie jest równoznaczne z życiowym spełnieniem i poczuciem szczęścia. Osoby mające za sobą wiele związków, to często ludzie, którzy nie potrafią określić swoich życiowych celów. Posiadając wciąż innych parterów, w pewnym momencie nie mogą zdecydować się, czego tak naprawdę chcą. Nie potrafią wytrwać w długoletniej relacji. Trudno jest im dogadać się z drugą osobą, pójść na kompromis. Gdy mija okres fascynacji, zaczynają więc rozglądać się za kolejnym obiektem pożądania...

kochankowie

8 i więcej...

Niespełna 5% kobiet może pochwalić się liczbą parterów przekraczającą osiem. Podryw, szybki numerek, nieangażowanie się w stałe związki to ich życiowa dewiza. Często wyznają również pogląd, że życie jest zbyt krótkie by marnować je z jedną osobą.

Uważają, że są młodzi i mają swoje prawa. To zwykle ludzie bardzo rozchwiani emocjonalnie. Nie potrafiąc znaleźć sensu w swoim życiu, seks traktują jako lekarstwo na wszystkie problemy. Zwykle są to również osoby bardzo odważne, które świetnie znają własne ciało i odpowiednio umieją wykorzystać wszystkie jego atrybuty.

kochankowie

Niestety, takim ludziom bardzo trudno jest się ustatkować. Jak pokazują bowiem najnowsze badania, im więcej parterów seksualnych miała kobieta, tym ma ona mniejsze szanse na małżeństwo.

I nie chodzi tu wcale o określoną reputację jaką uzyskuje ona pośród znajomych (chociaż i to nie jest bez znaczenia). Rozwiązłe życie sprawia, że trudno jej wytrwać później w długoletnim związku, taka relacja wymaga przecież wielu wyrzeczeń...

- Dwa lata temu spotykałem się z dziewczyną, którą bardzo kochałem. Chciałem się z nią nawet ożenić. Po oświadczynach dowiedziałem się jednak, że zdradziła mnie cztery razy. Niczego się nie wypierała, nie było jej nawet z tego powodu głupio. Tłumaczyła mi, że trudno jej wytrwać tylko z jednym kochankiem. To po co w takim razie zgodziła się za mnie wyjść? - pyta gorzko Maciek z Warszawy.

kochankowie

Koleje losu są bardzo różne, a nasze życie nie zawsze przebiega tak, jakbyśmy tego chcieli. Trafienie na odpowiedniego mężczyznę, często poprzedzone jest latami prób i błędów, trwaniem w związkach, które prędzej czy później kończą się rozstaniem.

Mając za sobą dużą liczbę partnerów, siłą rzeczy nabieramy pewnego doświadczenia, a z czasem liczba kochanków niebezpiecznie wzrasta. Nie ma w tym jednak nic szokującego ani dziwnego. Nie można również generalizować ludzi. Sytuacja każdego z nas jest przecież na swój sposób wyjątkowa i niepowtarzalna. Najważniejsze więc, aby zawsze postępować w zgodzie ze sobą oraz swoimi przekonaniami.

A Wy z iloma facetami spałyście, dziewczyny?

kochankowie

od 0 do 3

Jak wynika z raportu firmy Durex, na świecie przeciętnie dorosły człowiek miał w życiu około 10 partnerów seksualnych. Statystyki te zupełnie nie odzwierciedlają jednak sytuacji obecnej w Polsce. W naszym kraju, zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn najczęściej wskazywaną odpowiedzią są liczby od 1 do 3. Bardzo prawdopodobne więc, że również i Ty znajdujesz się w tym przedziale. O czym to świadczy?

Czasem w życiu bywa tak, że bardzo trudno jest znaleźć nam odpowiedniego dla nas mężczyznę. Nieraz wynika to z naszej natury. Gdy jesteśmy nieśmiałe i trudno nam jest nawiązywać kontakty międzyludzkie, siłą rzeczy zawężają się również nasze szanse poznania fajnego faceta. Czasem jednak po prostu nie chcemy wiązać się z nikim przypadkowym. Mijają lata, a my wciąż poszukujemy odpowiedniego mężczyzny, zupełnie nie godząc się przy tym na jakiekolwiek niezobowiązujące seksualne relacje. Zdarza się również i tak, że jeszcze w bardzo młodym wieku poznajemy osobę, z którą chcemy spędzić resztę życia. Tkwiąc w długoletnim związku, jesteśmy niejako skazani na jednego partnera seksualnego.

 

kochankowie

Mała liczba kochanków w życiu kobiety świadczy o tym, że ma ona pewne zasady. Seks traktuje wyłącznie jako wyraz miłości. Szanuje przy tym siebie i swoje ciało.

Co więcej, nie lubi w życiu za bardzo eksperymentować. Woli raczej pewne i sprawdzone sytuacje. Dąży do ustabilizowania swojej sytuacji życiowej. Boi się wszelkich zmian.

Często również, bardziej niż udane życie seksualne ceni sobie bezpieczeństwo i stabilizację w związku.

 

 

 

Polecane wideo

Komentarze (164)
Ocena: 4.98 / 5
gość (Ocena: 5) 30.03.2017 18:04
Mam 21 lat i miałam ponad 40 facetów . Nie czuję się gorsza z tego powodu ;))
zobacz odpowiedzi (2)
Podpis... (Ocena: 5) 18.01.2016 12:20
Napisz komentarz...ja mialam 4 partnerow sexualnych ostatniego miesiac temu pozdrawiam kamila 24 lata
odpowiedz
Zagubiona (Ocena: 4) 07.06.2014 01:40
Dwa miesiące przed 19 urodzinami zaszłam w ciąże z moim chłopakiem (był to wtedy jedyny facet z którym spałam). Wyszłam za niego za mąż. Ale w szkole do której jeszcze chodziłam (zmieniałam szkołe - nie z powodu ciąży) poznałam chłopaka w którym się zakochałam. Po ślubie i porodzie gdy wróciłam do szkoły ów chłopak wyjawił mi że również się we mnie zakochał. Nie mówiąc o swoich uczuciach wyjawiłam wszystko mężowi. Był zazdrosny jednak wyjechał do Niemczech w poszukiwaniu pracy, a ja uległam chwili i przespałam się z chłopakiem z klasy. Nie żałuje tego. Utrzymujemy stały kontakt i szczerze rozmawiamy między sobą o uczuciach które nas łączą. Nie pisze tego by się chwalić i szczycić. Chciała bym poznać waszą opinię na ten temat ponieważ od dłuższego czasu nie układa mi się w związku małżeńskim i rozważam rozwód. Bardzo prosze o rade. Jestem świadoma że wiele z was może być oburzone brakiem wierności, i nie będę się przed tym bronić, zawaliłam. Jednak mimo wszystko prosze o pomoc.
zobacz odpowiedzi (3)
anonim (Ocena: 3) 03.06.2014 12:26
Mam 23 lata i "na koncie" 3 partnerów - chętnie zwiększyłabym tę liczbę, ale od ponad 4 lat jestem w stałym związku (jestem wierna)- kobiety, bawcie się póki możecie, to czy miałyście 2 partnerów, 5 czy 10 nie świadczy o tym, że jesteście łatwe! Warto korzystać z życia, nadejdzie czas na małżeństwo, dzieci.. Wkurza mnie, że jak facet miał 20 kobiet to jest kozak, a jak kobieta lubi niezobowiązujący seks, to od razu dzi*ka.
zobacz odpowiedzi (1)
Anomim . (Ocena: 5) 10.05.2014 15:06
przejmujecie sie liczba facetow z ktorymi spalyscie ja nie , bo to nie liczba sie liczy tylko kazdy facet moze nauczyc cie czegos nowego w ten sposob mozesz sparwdzic co tak naprawde ci sie podoba w lozku liczy sie twoje doswiadczenie, bo w ten sposob go nabierasz, a I tak liczy sie tylko ten ostatni mezczyzna z ktorym zostaniesz juz do konca . :)
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie