SOS

Kiedy się kochać: rano czy wieczorem? (Którą porę wolą faceci?)

Warto to wiedzieć!
Kiedy się kochać: rano czy wieczorem? (Którą porę wolą faceci?)
19.01.2014

W zasadzie pora dnia, gdy uprawiamy seks, nie powinna mieć znaczenia – ważne, żeby kobieta i mężczyzna mieli na to ochotę i radość ze zbliżenia czerpali pełnymi garściami. Racja. Z badań wynika jednak, że pora, którą wybieramy na igraszki, wpływa na nasze zdrowie, samopoczucie, kondycję psychiczną i fizyczną. Kiedy zatem najlepiej wskakiwać do łóżka?

Seks z rana na zdrowie

Wśród większości specjalistów panuje zgoda co do tego, że seks o świcie nie ma sobie równych. Zbliżenie zaraz po przebudzeniu to doskonały sposób na rozpoczęcie dnia. Sprzyja zwłaszcza mężczyznom – u nich właśnie nad ranem poziom testosteronu jest bardzo wysoki, więc nawet panowie w starszym wieku nie powinni mieć o tej porze problemów z osiągnięciem erekcji. To dlatego twój partner nie może oderwać od ciebie rąk, podczas gdy ty masz ochotę jeszcze chwilę pospać.

O porannym seksie opowiada Dominika. „Przeczytałam gdzieś, że mężczyźni wolą kochać się rano i całkowicie się z tym zgadzam. Mój obecny chłopak wieczorami zazwyczaj najchętniej poszedłby spać, za to rano, gdy tylko się obudzi, zaczyna się do mnie kleić i od razu ma ochotę na coś więcej. Zresztą tak samo było z moim eks – on też najbardziej lubił robić to nad ranem, najlepiej zaraz po przebudzeniu”.

Badania dowodzą, że do porannego seksu warto się przekonać. Igraszki o tak wczesnej porze dotleniają i pobudzają organizm, podkręcają tempo przemiany materii, które po nocy jest spowolnione, działają lepiej niż mocna kawa, zwiększają odporność organizmu na bakterie i wirusy (!), mogą też z powodzeniem zastąpić gimnastykę – skuteczniej niż podskoki czy przysiady.

Na tym jednak zalety seksu o świcie się nie kończą. Nie do przecenienia jest rola hormonów wydzielanych podczas zbliżenia i orgazmu – wśród nich przeważają endorfiny, tzw. hormony szczęścia, które wprawiają nas w dobry nastrój na cały dzień. Dzięki temu wykonywanie obowiązków przychodzi nam potem łatwiej, nie mamy trudności z koncentracją, łatwiej radzimy sobie ze stresem, jesteśmy opanowani i nasz mózg pracuje na większych obrotach. Mało tego – z badań wynika nawet, że dzięki porannym czułościom mężczyźni stają się potem lepszymi i bezpieczniejszymi kierowcami (ale, niestety, tylko na kilka godzin).

Badacze z amerykańskiego Uniwersytetu w Bridgeport odkryli natomiast, że nie tylko mężczyźni po seksie od razu zasypiają – również kobietom po zbliżeniu ciężko jest opanować senność, szczególne jeśli igraszki mają miejsce w godzinach wieczornych – po godz. 22 i udanym seksie zasypia ok. 60 proc. pań. Jeśli więc masz trudności z zasypianiem, może warto jak najczęściej kochać się o tej porze dnia?

Z badań wynika, że Polacy najchętniej kochają się między godz. 22 a pierwszą w nocy.

związek

„Ja nie lubię seksu z rana, bo jestem wtedy nieprzytomna, czuję się nieświeżo i w ogóle… Wieczorem jest zupełnie inaczej. Gdy już wezmę kąpiel i zrelaksuję się po całym dniu, z zupełnie innym nastawieniem wskakuję do łóżka. Mój partner też nie myśli wtedy o tym, że się spóźni do pracy, więc mamy cały wieczór, a nawet noc dla siebie. W seksie nie lubię się śpieszyć i denerwować, dlatego seks o późnej porze odpowiada mi najbardziej” – zdradza Agnieszka.

Buzowanie hormonów

Jeszcze jedna ciekawostka płynąca z badań – jeśli chcesz zajść w ciążę, kochajcie się po południu. To właśnie o tej porze dnia mężczyzna jest najbardziej płodny. Udowodniono, że około godz. 17 ponownie wzrasta poziom miłosnych hormonów, może zatem nie warto czekać z igraszkami do późnego wieczora?

Jak znaleźć czas na seks o każdej porze? Oto kilka wskazówek:

- Jeśli twój partner lubi kochać się rano, spróbujcie budzić się nieco wcześniej, by w czasie zbliżenia nie myśleć o tym, czy przypadkiem nie jesteście już spóźnieni;

- Nie czekajcie z wieczornym seksem do ostatniej chwili – szczególnie jeśli oglądacie telewizję w łóżku albo czytacie. Większe jest prawdopodobieństwo, że wcześniej uśniecie niż to, że nagle zechcecie się ze sobą kochać;

- Bądźcie spontaniczni. Seks można przecież uprawiać w każdej chwili. Jeśli macie na to ochotę (i czas) po śniadaniu albo w czasie lunchu, nie ma na co czekać;

- Wyjdźcie poza sypialnię. Kochać możecie się w łazience, kuchni, a także poza domem. Może dzięki temu nagle się okaże, że macie całkiem sporo czasu na seks?

- Zależy wam na megadoznaniach? Kochajcie się w czwartek – udowodniono, że to najlepszy dzień na seks, a najlepszą porą roku jest, co ciekawe, zima.

EPN

związek

Romantyczne wieczory

Nie da się jednak ukryć, że seks na dobry początek dnia nie każdemu odpowiada – zwłaszcza gdy śpieszymy się do pracy. Większość z nas myśli wtedy tylko o tym, by wziąć prysznic, umyć się i zdążyć na autobus albo pociąg, często nie mając nawet czasu na śniadanie. A co tu dopiero mówić o seksie… Na igraszki zostaje więc wieczór. I ten również ma sporo zalet.

Okazuje się, że właśnie wieczorem kobiety zazwyczaj mają największą ochotę na seks. Odpowiadają za to hormony. O tej porze dnia nie musimy się śpieszyć, kobiety będą więc usatysfakcjonowane dłuższą grą wstępną. Wieczory są romantyczne, zwykle mamy też wtedy więcej czasu na przygotowanie sprzyjającej scenerii – długą kąpiel we dwoje, zapalenie świeczek czy włączenie nastrojowej muzyki. Poza tym pamiętajmy, że w czasie seksu można spalić nawet kilkaset kalorii, więc taka forma aktywności po całym dniu zastąpi trening.

Komentarze (23)

Ocena: 5 / 5
Minona (Ocena: 5) 08.07.2017 20:00
Nan, naj przyjemniej robić to wieczorem tuż przed snem. Każdą inna porę też akceptuję ale jako pomocniczą. Najmniej przyjemną jest ta wychwalona, czyli poranna i to odemonie nie zależny, pomimo dobrej i twardej erekcji.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.03.2014 15:48
Polecam produkty z intymniej.pl. Naprawdę działają!
odpowiedz
Gosia (Ocena: 5) 26.02.2014 15:11
morał z tego taki? uprawiajmy seks 3 razy w ciągu dnia ! jeeeeeee :D
odpowiedz
Krzys (Ocena: 5) 17.02.2014 02:44
Proponuje rano i wieczorem zeby rozwiac watpliwosci .Czesto zalezy to od trybu naszego zycia ,checi sa zawsze lecz nie zawsze jest siła
odpowiedz
ew. (Ocena: 5) 20.01.2014 00:57
endorfiny to nie hormon,tylko neurotransmiter..
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo