SOS

Co każdemu mężczyźnie odbiera ochotę na seks? (Nie uwierzysz...)

Możesz potraktować to całkiem serio albo z przymrużeniem oka – oto, co odstrasza prawie każdego mężczyznę i zabija jego podniecenie.
Co każdemu mężczyźnie odbiera ochotę na seks? (Nie uwierzysz...)
13.12.2013

Podobno mężczyźni o seksie myślą co siedem sekund. Tak twierdzą naukowcy, choć nie do końca wiadomo, czy to prawda. Wiadomo jednak prawie na pewno, że istnieją słowa, sytuacje, rzeczy i… kobiety, które nawet najbardziej chętnemu mężczyźnie mogą odebrać ochotę na igraszki. Wymienia je specjalistka ds. związków dr Barbara De Angelis w książce „Sekrety mężczyzn”. I nazywa bardzo sympatycznie: „wyłącznikami”. Lista powstała na podstawie setek wywiadów i rozmów, które dr De Angelis przeprowadziła z mężczyznami przez kilka lat.

Kobieta zachowująca się, jakby nie lubiła seksu

Zasada jest prosta: mężczyźni lubią kobiety, które lubią seks. Od tych, które wskakują do łóżka z musu i z wyraźną niechęcią, wolą trzymać się z daleka. Jeśli nawet najbardziej gorąca dziewczyna w sypialni będzie przypominała kłodę, każdy facet straci ochotę na seks. „Wyłącznikiem” są też kobiety, które wygłaszają negatywne opinie na temat zbliżeń, wstydzą się rozmawiać o sprawach intymnych, nie chcą się często kochać i do tych spraw mają podejście typu: miejmy to już z głowy.

Gdy kobieta zachowuje się w ten sposób, mężczyzna może przypisywać sobie winę, myśleć, że coś jest z nim nie tak, że jest nieprzyzwoity, pozbawiony hamulców. Może nawet pomyśleć, że nie sprawdza się jako mężczyzna. Rozwiązanie? Zapomnij o micie, który zakłada, że kobiecie nie wypada okazywać zainteresowania seksem. Cieszcie się nim we dwoje.

Kobieta kompletnie bierna

Oto kolejny „wyłącznik”, który każdemu mężczyźnie odbiera ochotę na kontynuowanie gry wstępnej. „Mężczyzn nie pociągają kobiety, które nigdy nie przejawiają żadnej inicjatywy. Czują się wtedy ograniczani i manipulowani, a to prowadzi do rozdrażnienia i złości. Dlatego to odstręcza mężczyzn” – tłumaczy dr Barbara De Angelis. Jeżeli mężczyzna za każdym razem inicjuje seks i prowadzi po swojemu grę wstępną, bierze na siebie całe ryzyko i odpowiada za to, czy to, co robi, spodoba się kobiecie.

Kobieta zbyt poważna

Seks ma być zabawą, dawać radość i frajdę. Nie udawajmy, że jest inaczej. Mężczyźni uwielbiają w nas poczucie humoru – szczególnie gdy pokazujemy, że umiemy śmiać się z samych siebie. „U mężczyzny poczucie humoru to znacząca strona jego psychologicznej sylwetki. Jak widziałyśmy, mężczyźni tak wiele od siebie wymagają, żyją pod tak ustawiczną presją sukcesu, odpowiedzialności, że potrzebują śmiechu jako sposobu na relaks. Mężczyzna żartuje i wygłupia się po to, by rozładować psychiczne napięcie. Jeśli kobieta nie potrafi w tym uczestniczyć, mężczyźni przestają się nią interesować” – uważa dr Barbara De Angelis.

Nie ma dla mężczyzny nic gorszego niż kobieta, która nie reaguje na jego żarty, gdy on próbuje ją rozbawić. A już najgorsze dla mężczyzny jest poczucie, że zrobił coś nie tak, popełnił błąd. Zamknie się wtedy jak żółw w swojej skorupie i straci ochotę na miłość. Dr De Angelis radzi: rozluźnij się! Naucz się śmiać sama z siebie, nie tylko w łóżku. Pozwól, żeby dziewczynka, która jest w tobie, mogła czasem podokazywać. Ty będziesz miała więcej przyjemności, a twój partner będzie bardziej podniecony.

EPN

bed

„Jeśli zwykle nie ty robisz pierwszy krok, twój partner czuje się odpowiedzialny za wasze seksualne pożycie. A musisz pamiętać, że mężczyźni i tak są przekonani o własnej odpowiedzialności. Jeżeli nie dzielisz z nim ciężaru ryzyka w waszym pożyciu, on czuje się zdradzony, a wtedy odzywa się nasz drugi wyłącznik” – ostrzega specjalistka.

Kobieta-gaduła, której w łóżku buzia się nie zamyka

Są kobiety, które w sypialni mówią dużo. Bardzo dużo. Owszem, czułe albo pikantne słówka rzucane od czasu do czasu nie zaszkodzą. Ale co za dużo, to niezdrowo. Takie zachowanie odstręcza mężczyzn, ponieważ paplanina ich rozprasza. Dr Barbara De Angelis tłumaczy: mężczyźnie nie jest łatwo konwersować podczas stosunku, ponieważ do każdej z tych czynności używa innej półkuli mózgowej. Kiedy w czasie zbliżenia słyszy, że do niego coś mówisz, jego mózg zaczyna pracować, żeby zrozumieć sens słów. Im więcej mówisz, tym intensywniej pracuje jego mózg, aż z odczuwania całkiem przerzuca się na myślenie.

Poza tym, jeśli w łóżku mówisz dużo, on może czuć się zobowiązany, żeby ci… odpowiedzieć. A nie każdy facet ma na to ochotę. Być może w ten sposób próbujesz zamaskować swój gniew, ale uwierz, to naprawdę jeden z najgorszych sposobów. Spróbuj doświadczać przyjemności zamiast ją opisywać.

bed

Kobieta, która o siebie nie dba

A teraz bolesna prawa – „wyłącznikiem” praktycznie dla każdego mężczyzny jest kobieta zaniedbana, która zachowuje się, jakby własny wygląd miała w nosie. Nie, nie chodzi o to, że mężczyźni szukają jedynie zjawiskowych piękności o wyglądzie modelek, bo to nieprawda. Ale z analiz dr Barbary De Angelis wynika, że mężczyźni tracą ochotę na seks, gdy kobieta: nieprzyjemnie pachnie, nie depiluje się, nosi byle jaką bieliznę i takie same ubrania, ma bezkształtną figurę albo jest otyła, ma brzydką cerę, tłuste włosy, popękany lakier na paznokciach…

„Muszę niestety zmartwić wszystkie panie: mężczyźni reagują na nasz niechlujny wygląd w podobny sposób jak kobiety, kiedy mają do czynienia z niezadbanym mężczyzną – odbiera im to ochotę na seks. Nie powiedzą nam oczywiście o tym, mogą nawet gorąco zaprzeczać, ale możecie mi wierzyć, tak jest w istocie” – przestrzega autorka „Sekretów mężczyzn”. Mężczyzna szybciej podnieci się tym, co widzi i jednocześnie to, co widzi, może wywołać reakcję przeciwną.

Kobieta, która nie lubi swojego ciała

Dr Barbara De Angelis na podstawie wielu rozmów z mężczyznami doszła do wniosku, że panów odstręcza przesadny samokrytycyzm kobiet. Jeśli będziesz wiecznie narzekała na swój wyląd, chowała się pod kołdrą i nie pozwolisz partnerowi cieszyć się twoim ciałem, możesz być pewna, że on bardzo szybko straci ochotę na seks. Stanie się tak, ponieważ mężczyźni bardzo łatwo ulegają kobiecym sugestiom. Jeśli wciąż będziesz przeprowadzała samokrytykę i wyliczała wszystkie swoje niedociągnięcia, wcześniej czy później mężczyzna zacznie ci przyznawać rację.

Mężczyzna podniecają kobiety pewne siebie – jest to związane z procesem wychowania: dla chłopców i mężczyzn pewność siebie to coś dobrego, słabość to coś złego. Rozwiązanie? Naucz się kochać własne ciało, ponieważ jest ono wyrazem twojej kobiecości. Zapytaj partnera, co mu się w tobie podoba. I nie spieraj się z nim, kiedy zacznie prawić ci komplementy.

Komentarze (28)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 17.01.2014 20:03
seks to i tak przyjemnośż
odpowiedz
beka (Ocena: 5) 15.12.2013 23:00
jestem prawiczkiem i źle mi z tym.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.12.2013 20:23
Taaa, a co zrobić jak się facetowi tłumaczy, prosi, żeby pewnych rzeczy nie robił, bo nie są dla mnie przyjemne, a on z uporem maniaka dalej to robi? I efekt jest taki, że zaczynam odczuwać coraz większą niechęć do seksu. Krótko ujmując, on powoli przemienia mnie w kłodę, traktującą seks jak przykry obowiązek.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.12.2013 14:21
mojemu byłemu ochotę odbierałam ja, kiedy chciałam się kochać ;) co innego jego przyjaciółka!
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 14.12.2013 05:00
Mam problem. Jestem od roku z facetem i na początku nasz seks był dobry, może nie genialny, ale naprawdę bywało fajnie. Potem wyjechaliśmy na 2tygodnie razem i...łał. To było po prostu łał. Nagle zamieniłam się w jakąś seksualną bestię a seks był po prostu wyśmienity. Teraz znowu wróciliśy do siebie i znów jest no ok, bez szaleństw. Mnie chyba nie podnieca normalny seks, musi byc nowe miejsce albo nowa rzecz tylko mój facet lubi zwykły seks, zgadza się na jakieś przebieranki, kajdanki itp, ale czasami jak normalny człowiek chce normalnego seksu. Tylko ja wtedy sztucznie wzdycham i udaję, że jets ok. Przecież jemu nie powiem, że potrzebuję udziwnień za każdym razem. Jakaś rada?
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo