SOS

Czego żałujemy po seksie?

Kobiety i mężczyźni bardzo się pod tym względem różnią...
Czego żałujemy po seksie?
15.12.2013

W dzisiejszych czasach seks odgrywa ważną rolę w naszym życiu. Nie pełni już tylko funkcji czysto prokreacyjnych. Przede wszystkim stał się sposobem na przyjemność, relaks, spędzanie wolnego czasu oraz zbliżenie się do partera. Seks bywa jednak również źródłem kaca moralnego.

Naukowcy z Uniwersytetu Teksańskiego i Uniwersytetu Kalifornijskiego przeprowadzili badania na temat tego, czego najbardziej żałujemy po odbytym stosunku. W sondażu wzięło udział 25 tys. osób. Zobaczcie, do jakich wniosków doszli eksperci.

Inaczej wygląda sprawa u płci męskiej. Jeżeli chodzi o jednorazową przygodę, to nie mają szczególnych wymagań. Nie zwracają uwagi na urodę czy status społeczny kobiety, chodzi im tylko o to, żeby komukolwiek przekazać swoje geny.

Z wyborem partnerki życiowej sprawa nieco się komplikuje. Są zdecydowanie bardziej wybredni od kobiet i długo zwlekają z oświadczynami, by mieć pewność, że znaleźli tę jedyną. Większość statecznych mężów zapytanych, czy ponownie ożeniliby się z tą samą kobietą, odpowiada twierdząco. Dlatego też cierpliwość czasem popłaca!

 

KLK

rozstanie

Jak to widzą mężczyźni?

Jakie wyrzuty sumienia mają faceci, jeżeli chodzi o ich życie seksualne? Okazuje się, że są zupełnym przeciwieństwem kobiet. Najbardziej smuci ich bowiem liczba seksualnych parterek. Żałują, że w młodości, kiedy nie byli w stałym związku, mieli za mało erotycznych przygód z różnymi kobietami. Plują sobie również w brodę, że byli zbyt nieśmiali, by zagadać atrakcyjne kobiety.

Jakie jest psychologiczne wytłumaczenie ich wypowiedzi?

Męski punkt widzenia również można wytłumaczyć z perspektywy ewolucyjnej. - Dla panów każdy stosunek płciowy to potencjalna szansa na spłodzenie potomstwa i przekazanie swoich genów – tak tłumaczy zachowanie mężczyzn dr Haselton. 

Nie ma się co dziwić, że martwią ich niewykorzystane okazje. Według badań, wielu facetów pozostaje wiernymi swoim partnerkom. Mimo zaprzepaszczonych okazji i braku seksualnych podbojów młodości, nie myślą o skoku w bok.

rozstanie

Wyrzuty sumienia kobiet

Jak się okazuje, kobiety nie żałują kiepskiego stosunku czy udawanych orgazmów. Na pierwszym miejscu wyszczególniają za to utratę dziewictwa z niewłaściwym mężczyzną. Na drugim znalazła się zdrada obecnego lub byłego partnera.

Wiele z nich żałuje również, że za szybko zdecydowały się pójść do łóżka z nowo poznanym facetem.

Konsekwencje naszych czynów

Dlaczego tak poważnie podchodzimy do sprawy własnej „rozwiązłości” seksualnej?

- Dla kobiet ewolucyjny koszt pójścia z kimś do łóżka jest bardzo duży – komentuje Martie Haselton, członkini zespołu badawczego. Ekspertka wyjaśnia, że zależne jest to od naszej wewnętrznej natury, która ukształtowała nas w ten sposób, żebyśmy rozważnie dobierały sobie życiowych partnerów. Musimy być pewne, że w przyszłości towarzysz życia nie porzuci nas dla innej kobiety i zaopiekuje się naszym potomstwem. Gdybyśmy się pomyliły, zapłaciłybyśmy za to ogromną cenę, tak jak w przypadku zdrady, która wyjdzie na jaw.

Jakie są wnioski?

Z badań amerykańskich naukowców wynika, że kobiety i mężczyźni mają zupełnie inne podejście do seksu. Psychologowie ewolucyjni stwierdzili, że kobiety zwracają uwagę przede wszystkim na „jakość” mężczyzny. Jeżeli nawet decydują się na skok w bok, to wybierają elokwentnych, atrakcyjnych i bogatych kochanków. Dlaczego tak się dzieje? Otóż panie starają się zadbać, aby ich potomstwo otrzymało jak najlepsze geny.

 

Polecane wideo

Komentarze (43)

Ocena: 5 / 5
ewiii (Ocena: 5) 16.12.2013 10:05
ja niestety muszę przyznać,że bardzo żałuję,że przeżyłam swój pierwszy raz z "facetem" który nic do mnie nie czuł a który jedynie udawał swoje uczucia aby się ze mną przespać :/ Zostałam upokorzona przez emocjonalnie niedojrzałego gnojka ...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.12.2013 20:58
Do tej pory zdawało mi się, że wyrzuty sumienia z powodu zdrady partnera lub puszczenia się z byle kim są ludzkimi, naturalnymi odczuciami, ale widzę, że wg. tego artykułu to nowość, którą naukowcy dopiero co zbadali :/
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.12.2013 14:24
Potrzebuje pomocy, porady.. Chcę kupić chłopakowi brelok do kluczy, Tira z grawerem. Tylko nie mam pomysłu na jakiś ładny napis, bardziej z zabawnych. Ma na imię Tomek, jest fanem tirów i lubi prędkość POMOCY! DO ŚWIĄT TAK MAŁO CZASU
zobacz odpowiedzi (6)
Anonim (Ocena: 5) 15.12.2013 11:57
Z tą ewolucją i genami to jakaś żałosna, sztucznie dorabiana ideologia..tak tak potomstwo haha a jak już ciąża to spiep.rza gdzie pieprz rośnie..Status społeczny?? haha śmieszne,aby była łatwa..
zobacz odpowiedzi (2)
wodniczka (Ocena: 5) 15.12.2013 11:38
a ja poki co to szukam tego wymarzonego... ale cos nie go nie widu i nie slychu, czasami juz trace wiare,ze znajde koogos, od ponad 2 lat jestem sama :/ a mam 22
zobacz odpowiedzi (5)

Polecane dla Ciebie