SOS

Czy prezerwatywa faktycznie odbiera przyjemność z seksu?

Seks w prezerwatywie jest na pewno bezpieczny. Ale czy równie przyjemny?
Czy prezerwatywa faktycznie odbiera przyjemność z seksu?
31.10.2013

Nie da się ukryć, że prezerwatywy są najpopularniejszą i najczęściej stosowaną metodą antykoncepcji. Poza tym chronią przed wieloma różnymi chorobami przenoszonymi drogą płciową. Wydawać by się więc mogło, że mają tylko pozytywne cechy. Jest jednak spora grupa osób, które rezygnują z używania kondomów podczas łóżkowych igraszek – ich zdaniem kochając się `w gumce` nie odczuwają wystarczającej rozkoszy.

Problemy w raju

Używanie prezerwatyw bywa problematyczne: źle dobrana może pęknąć lub zsunąć się w czasie stosunku, co może mieć niekoniecznie pozytywne dla nas skutki. Stres związany z możliwością wystąpienia tego typu wpadki nie pozwala do końca zatracić się w namiętności i zmniejsza intensywność doznań. Co więcej, niektórzy panowie mogą mieć wrażenie, że prezerwatywa jest barierą, która mimo wszystko oddziela ich od ukochanej i nie pozwala w pełni się z nią złączyć.

sypialnia

Dobry wybór to podstawa

Jeśli spojrzymy na to z tej strony to faktycznie możemy zgodzić się z opinią, że kondomy czasem psują nasze życie erotyczne. Prawda jest jednak taka, że w większości przypadków problemy z osiągnięciem spełnienia wynikają nie tyle z samej obecności prezerwatywy, co raczej z braku doświadczenia, pewności siebie i źle dobieranych produktów.

Ten ostatni punkt jest szczególnie ważny – nie wolno ci chwytać pierwszej z brzegu paczki kondomów leżącej na sklepowej półce, bo wieczór może skończyć się wręcz tragicznie. Należy pamiętać, by przy wyborze prezerwatyw kierować się własnymi preferencjami, aby faktycznie nie zepsuły nam one przyjemności w łóżku.

sypialnia

Rozkosz gwarantowana

Kiedy już zdecydujecie z partnerem, jaki rodzaj prezerwatyw pasuje wam najbardziej, warto zadbać o schowanie ich w wygodnym i łatwo dostępnym miejscu. Najlepiej położyć je jak najbliżej miejsca, w którym zazwyczaj się kochacie (np. na szafce nocnej), aby w środku `akcji` nie trzeba było wszczynać akcji poszukiwawczej i tym samym nie psuć sobie wieczoru. Zachęcamy również do eksperymentów z kolorami, zapachami i smakami prezerwatyw, które mogą urozmaicić wasze łóżkowe igraszki.

A co Wy na to? Jakich środków antykoncepcyjnych używacie?

Polecane wideo

Komentarze (46)
Ocena: 5 / 5
lol? (Ocena: 5) 12.11.2013 10:51
Prezerwatywy SMAKOWE i ZAPACHOWE nie są do stosunku tylko do seksu ORALNEGO! a potem się dziwić że pękają i są dramaty. jak nie wiecie jak czego używać to proponuje szklankę wody...wylać sobie na głowę!
zobacz odpowiedzi (1)
Maria (Ocena: 5) 12.11.2013 00:29
Dzięki nowej aplikacji pośrednictwa Google Maps można kontrolować gdzie chodzi nasze dziecko gdy nie jest w szkole lub znaleźć zgubiony telefon. Wystarczy wpisać numer szukanego telefonu i po 10 minutach otrzymujemy informacje. [ tnij.com/gjqMU ]
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.11.2013 14:23
nie używajcie prezerwatyw z hebe w czarnym opakowaniu! prawie od razu pękają. nawet jak nalejecie do niej wody to albo nie wytrzymuje ciśnienia albo ciężaru. o ile durexy wytrzymują około 4-5 litrów to ta wytrzymuje niecały 1l.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 02.11.2013 14:14
idź do ginekologa po tabletki ;)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 31.10.2013 19:43
zero prezerwatyw.wyliczyc sobie kiedy dni plodne i nieplodne i heja
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie