SOS

Erotyczne punkty na męskiej mapie ciała, które warto znać (Twój facet będzie wniebowzięty!)

Odkrywanie stref erogennych partnera może być dla was obojga niesamowitym doznaniem. Które jego miejsca są szczególnie wrażliwe?
Erotyczne punkty na męskiej mapie ciała, które warto znać (Twój facet będzie wniebowzięty!)
27.10.2013

Strefami erogennymi nazywamy te miejsca, które są szczególnie wrażliwe na dotyk. Ich drażnienie wywołuje pobudzenie seksualne. Wrażliwe na pieszczoty są zazwyczaj te obszary, gdzie skóra jest cienka; ich dotykanie jest dla partnera niezwykle przyjemne. Warto stopniowo nauczyć się je pobudzać, bez pośpiechu, sprawiając sobie maksimum przyjemności. Wszystko po to, by odkryć te miejsca na męskiej mapie ciała, których dotknięcie zapewnia miłe doznania i wywołuje podniecenie.

Twarz i jej okolice

U mężczyzny na dotyk wrażliwe są podobne strefy co u kobiety – wargi, twarz, czubki palców. Mężczyźni lubią pocałunki, a najbardziej działają na nich te namiętne, intensywne. Z ust warto przenieść się w okolicę uszu – płatki są silną strefą erogenną na męskiej mapie ciała. Można je kąsać, szczypać, całować, choć nie zapominajmy też o pomrukiwaniu oraz szeptaniu. W czasie gry wstępnej w ogólewarto zająć się całą twarzą mężczyzny – policzkami, czołem, brodą, nosem. Ich głaskanie czy całowanie będzie dla partnera miłym doznaniem.

ciacho

Mężczyźni zazwyczaj lubią, gdy pieści się ich włosy – możesz je delikatnie przeczesywać albo lekko za nie pociągnąć. Dla większości przedstawicieli płci brzydkiej to bardzo przyjemne pieszczoty.

Inne okolice, których dotykanie wywołuje szczególnie przyjemne doznania, to: ramiona, wewnętrzne powierzchnie dłoni, podbrzusze, plecy, klatka piersiowa i sutki. Głaskanie i ssanie tych ostatnich, jak pisze dr Miriam Stoppard w książce `Magia i czar seksu`, daje uczucie przyjemności. Szczególną uwagę warto jednak poświęcić karkowi i szyi – są one niezwykle czułe na dotyk i pocałunki. Można je masować, podszczypywać, pieścić ustami, lizać albo kąsać. Skoncentruj się szczególnie na miejscu między żuchwą a jabłkiem Adama – partnerowi z pewnością się to spodoba.

Sfery intymne

Cała okolica płciowa mężczyzny jest strefą erogenną i reaguje nawet na najlżejszy dotyk. Obejmuje ona wiele szczególnie wrażliwych punktów, których reakcje należy zbadać. Na przykład obszar, gdzie położony jest gruczoł krokowy, często bywa wrażliwy na dotyk. Pobudzanie tego miejsca może dać mężczyźnie naprawdę dużo rozkoszy.

Bardzo dużą wrażliwość wykazują jądra – należy pieścić je bardzo delikatnie, ponieważ nieostrożne postępowanie może okazać się dla partnera wyjątkowo bolesne. Jednak niewątpliwie najbardziej erogenną strefą mężczyzny jest jego przyrodzenie – centrum intensywnych doznań i przyjemności seksualnej. Wykazuje ono dużą wrażliwość na całej swej długości.

Pośladki, uda

Obszarem erogennym, których pieszczota wywołuje w mężczyźnie podniecenie, są pośladki. Jak pisze dr Miriam Stoppard, większości mężczyzn sprawia przyjemność ich pieszczenie, niektórym zaś – także delikatne poklepywanie, a nawet klapsy. Również wokół odbytu znajduje się wiele zakończeń nerwowych, których pobudzanie wywołuje podniecenie – to kolejny obszar dużej wrażliwości na wszelkiego typu pieszczoty i dotykanie. Zdaniem seksuologów właśnie tą drogą można dostać się do męskiego punktu G, którego pieszczota może zaprowadzić partnera na szczyt seksualnych doznań i rozkoszy.

Stąd przenieśmy się w stronę ud. Ponieważ znajdują się blisko narządów płciowych, silnie reagują na dotyk. Najwrażliwsza jest ich wewnętrzna część. Uwaga jednak – pieszczota tych okolic nie może być zbyt delikatna, ponieważ mężczyzna może jej… nie poczuć. Pogryzanie czy kąsanie z pewnością będą dobrym pomysłem.

Bądź kreatywna

Już wiesz, na których obszarach powinnaś się skoncentrować. Możesz je śmiało całować, skubać, pieścić, dotykać. Ale warto postawić też na kreatywność. Włącz do gry własne włosy, piórko, korale – każ partnerowi zgadywać, czym go dotykasz. W ten sposób zapewnisz mu nowe doznania i odkryjecie ciekawą metodę na urozmaicenie gry wstępnej i intymnych doznań. Warto sięgnąć również po inne delikatne tkaniny i materiały, by zrobić z nich użytek w czasie łóżkowych zabaw.

A jakie pieszczoty lubią partnerzy internautek?

`U mojego sprawdza się pieszczenie ustami, językiem, samym oddechem, kosmykiem włosów – po karku i szyi. Lubi też delikatne ssanie płatka uszu. Poza tym kiedyś przeczytałam, że u mężczyzn erekcję powoduje pieszczenie sutków – prawda w 100 procentach (ale czy u wszystkich?). I jeszcze strasznie przyjemny jest dla niego delikatny dotyk wewnętrznej części ud i pleców w okolicy nerek` – czytamy wpis jednej z forumowiczek.

`Mój partner jest standardem – uszka, brzuszek, szyjka, plecki i wewnętrzna strona ud oraz oczywiście sutki. Ma je bardziej wrażliwe ode mnie` – pisze Gosia.

`Musimy same owe strefy znaleźć. Można czasem spotkać faceta, który nie wie, gdzie są jego miejsca erogenne. Mój partner lubi, jak dużo rzeczy mu robię. Np. gładzę delikatnie końcówkami palców jego lędźwie, zaczynam ssać jego uszka, lubi też głaskanie pośladków, podbrzusza, całowanie pępka i jego okolic, przygryzanie sutków. Jest mnóstwo możliwości` – przekonuje 27-letnia internautka.

`Zauważyłam tylko, że mój partner bardzo lubi być trzymany za kark i masowany opuszkami palców, np. w czasie, gdy oglądamy jakiś film lub po prostu siedzimy w domu – momentalnie zaczyna się dopraszać o coś więcej` – czytamy dalej.

EPN

Polecane wideo

Komentarze (11)

Ocena: 5 / 5
Mariola (Ocena: 5) 12.11.2013 00:31
Hejcia
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 29.10.2013 20:22
mój lubi jak w trakcie loda zjeżdżam językiem na jego jądra.. to jest podniecające. I nie ma w tym nic nieprzyzwoitego
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.10.2013 12:32
płeć brzydka? co to za określenie w artykule? Poza tym to już setny chyba na tej stronie. Znajdzcie i napiszcie coś zaskakującego, nowego.
odpowiedz
mkdjs (Ocena: 5) 27.10.2013 12:10
Przepraszam ale wyjadę mi się, że w tym artykule zostały wymienione wszystkie części ciała faceta, może z wyjątkiem stóp.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.10.2013 09:48
przecież gruczoł krokowy jest wewnątrz ciała... można go badać przez odbyt, myślicie drogie red@ktorki że wasi faceci pozwolą wam go pobudzić? wiecie w ogóle o czym piszecie?
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie