SOS

Seks-kontuzje: Te pozycje sprzyjają złamaniu penisa, zakleszczeniu oraz otarciom!

Sprawdź, jakie zagrożenia czyhają na Ciebie w zaciszu własnej sypialni!
Seks-kontuzje: Te pozycje sprzyjają złamaniu penisa, zakleszczeniu oraz otarciom!
13.09.2012

Czy seks może być groźny dla naszego zdrowia? Powodować urazy, zwichnięcia, ból? Niestety tak. Zbliżenia intymne – jak każda aktywność fizyczna – niosą bowiem za sobą ryzyko kontuzji.

Sprawdź zatem, jakie zagrożenia mogą czekać na ciebie w sypialni oraz które pozycje są szczególnie niebezpieczne!

Zakleszczenie

Uwięźnięcie prącia w pochwie zdarza się niezwykle rzadko, ale jednak jest możliwe. Powoduje je zazwyczaj brak poczucia bezpieczeństwa, strach, że `ktoś nas nakryje`, obawa przed niechcianą ciążą, rozmiarem członka czy defloracją (przebiciem błony dziewiczej). Lęk przed ewentualnymi przykrymi konsekwencjami wywołuje wówczas tak zwany napad pochwicowy, czyli silny skurcz pochwy, który uniemożliwia wysunięcie prącia. Skurczowi podlegają mięśnie miednicy, krocza i pochwy.

Sexy

Poranione plecy i pośladki

Czasami tradycyjny seks w łóżku przestaje partnerom wystarczać i wtedy, chcąc nieco urozmaicić swoje życie intymne, zaczynają kochać się w innych miejscach domu. Jeśli wybór padnie na przykład na podłogę – wtedy otarcia pośladków, pleców oraz kolan są nieuniknione.

W jakich pozycjach zdarza się to najczęściej?

Do takich otarć może dojść zarówno w pozycji misjonarskiej oraz na pieska (kiedy dywan lub wykładzina nie są wystarczająco miękkie), jak i w pozycji stojącej (kiedy partnerka opiera się plecami o chropowatą ścianę).

Opryszczka

Opryszczka to jedna z najbardziej wstydliwych chorób miejsc intymnych. Objawia się obecnością pęcherzyków w okolicy płciowej oraz na skórze pośladków i odbytu. W 95 proc. spowodowana jest wirusem HSV-2, a w pozostałych przypadkach przez HSV-1. Wirusy te mają zdolność do przejścia w stan utajenia i dlatego utrzymują się przez całe życie ich żywiciela - człowieka. Z tego względu zakażenie może być rozsiewane przez osobę, która nawet nie wie, że jest chora. Wirus opryszczki może się przenieść z narządów płciowych na usta oraz na odwrót.

W jakich pozycjach zdarza się to najczęściej?

Do zakażenia dochodzi w wyniku stosunku płciowego pochwowego lub analnego. Niebezpieczna jest także miłość francuska.

Sexy

W jakich pozycjach zdarza się to najczęściej?

Niestety zakleszczenie może się zdarzyć dosłownie w każdej pozycji: misjonarskiej, na jeźdźca, a nawet na pieska. Podobno najlepszym sposobem na to, by uwolnić uwięzionego penisa jest wypicie niewielkiej ilości alkoholu (który zrelaksuje partnerów) lub ukłucie kobiety szpilką w pośladek (niespodziewany strach spowoduje rozluźnienie mięśniówki). Jeśli żadna z tych domowych metod nie zadziała, jedynym rozwiązaniem będzie wezwanie pogotowia.

Złamanie penisa

W penisie nie ma co prawda kości, zatem o złamaniu członka nie może być mowy, jednak bolesne przerwanie tkanek, któremu towarzyszy głośny trzask oraz natychmiastowa utrata erekcji, jest jak najbardziej możliwe. Penis po takim zdarzeniu staje się groteskowo wygięty i konieczna jest interwencja lekarska. Rekonwalescencja trwa około sześciu tygodni, po których mężczyzna może wrócić do aktywnego życia seksualnego. Jeśli jednak problem zostanie zbagatelizowany (np. przez wstyd czy zakłopotanie), prawdopodobnie pojawią się trwałe komplikacje, takie jak deformacja penisa oraz chroniczny ból.

W jakich pozycjach zdarza się to najczęściej?

Lekarze, jako przykład okoliczności, w których może dojść do uszkodzenia, podają przede wszystkim pozycję na jeźdźca, w której kobieta siedzi na mężczyźnie i dyktuje tempo.

Sexy

Podduszenie

Autoerotyczna asfiksja to zagadnienie szczególnie znane wielbicielom mocnego, nieograniczonego niczym seksu. Wiele osób, którym nie wystarcza tradycyjna miłość fizyczna, poszukuje rozkoszy w bardziej ekscentrycznych formach łóżkowych igraszek. Na całym świecie nie brakuje więc zwolenników seksu, w którym głównym bodźcem erotycznym jest potrzeba bycia duszonym lub duszenia się.

W jakich pozycjach zdarza się to najczęściej?

Sposoby podduszania, wykorzystywane przez kochanków, najczęściej są bardzo brutalne i pojawiają się dosłownie we wszystkich pozycjach seksualnych. Partnerzy wykorzystują do tego celu torebki foliowe czy skórzane paski. Uciskanie szyi, głowy, czy klatki piersiowej może skończyć się jednak nie tylko niedotlenieniem, ale nawet śmiercią.

Każdy z nas ma inne upodobania seksualne i lubi robić różne rzeczy w zaciszu swojej alkowy. Dlatego właśnie tak ważne jest, aby dla wspólnego bezpieczeństwa na bieżąco ustalać z partnerem granice, których nie chcemy w łóżku przekraczać.

Michalina Żebrowska

Zobacz także:

5 łóżkowych faux pas

Te zachowania nie są w sypialni mile widziane.

Co każdemu mężczyźnie odbiera ochotę na seks? (Brzydka bielizna, słaba cera...)

Są zachowania kobiet, które zabijają ochotę na seks nawet najbardziej rozbudzonemu facetowi.

Polecane wideo

Komentarze (46)
Ocena: 5 / 5
Ana (Ocena: 5) 20.01.2013 13:17
Pamiętam jak kiedyś uprawialiśmy seks w łazience. Nalewałam wodę do wanny i naga usiadłam na krawędzi, mój mąż zaczął mnie pieścić oralnie, a ja ześlizgnęłam się do wanny uderzając głową o kran. Mało podniecający finish :P Głowa rozcięta, 5 szwów i tłumaczenie się lekarzowi, że mąż wcale mnie nie bije. Od tamtej pory już tylko prysznic.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.09.2012 23:15
nie stosujemy podduszania,ale zauważyłam,ze często ws3mujemy oboje oddech mmm miłe mrowienie w całym ciele i zaraz dochodzisz
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.09.2012 20:54
witam bardzo proszę o pomoc - poznałam chłopaka, spotkałam go jedynie 2 razy, gdyż bardzo się rozchorowałam (nie z jego winy oczyscie) i byłam w szpitalu. pomimo tego, on dalej, już ROK wydzwania do mnie, wysyła setki smsów każdego dnia... nie wiem, co robić. z jednej strony chciałabym się spotkać, ale od naszego poprzedniego spotkania minęło dużo czasu, ja byłam w szpitalu, teraz jestem bardzo chuda, prawie w ogóle nie mam włosów, daleko mi do sexbomby, jaką kiedyś byłam z burzą blond loków do pasa, z pięknym biustem :( powiedzcie szczerze, czy on się wystraszy ? boję się spojrzeć mu w oczy, obję się odrzucenia....
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 14.09.2012 14:55
przeniesienie opryszki z ust do miejsc intymnych zdarza się bardzo rzadko, bo wywołuje to inny wirus, więc papilocie nie ma co straszyć czytelniczek
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 13.09.2012 23:20
Złamać penisa? Czy autor był kiedyś na biologii? Jak złamać mięśnie i ścięgna ?!
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie