SOS

SEKS: Jak sprawić, by był jeszcze lepszy (dla Ciebie i dla niego). Zdiagnozuj swój problem!

Możesz sprawić, że seks będzie smakował jeszcze lepiej.
SEKS: Jak sprawić, by był jeszcze lepszy (dla Ciebie i dla niego). Zdiagnozuj swój problem!
11.06.2012

Z badań Sex Census 2012 przeprowadzonych na grupie 25 tys. osób wynika, że niezadowolenie z seksu pojawia się po trzydziestce. Na kiepską jakość życia intymnego skarżą się przede wszystkim osoby w wieku 30-39. Powody? Opieka nad dziećmi, problemy finansowe czy nadmiar obowiązków domowych. To wszystko sprawia, że satysfakcja ze zbliżeń drastycznie maleje. Dość z tym. Są sposoby, dzięki którym seks będzie jeszcze lepszy, bez względu na twój wieku, sytuację materialną czy osobistą. Pora zawalczyć o radość płynącą z seksu!

Jakie są wasze potrzeby emocjonalne?

Zastanawiasz się, jak sprawić, że oboje z partnerem staniecie się lepszymi kochankami? Zdaniem dr Miriam Stoppard, autorki poradnika „Magia i czar seksu”, jest niezwykle istotne, aby partnerzy zaspokajali wzajemnie swoje potrzeby emocjonalne. I od tego trzeba zacząć. „Jakość seksu zależy od jakości związku. Naprawdę głębokie relacje powstają tylko wówczas, gdy partnerzy są dla siebie atrakcyjni jako ludzie, a nie tylko jako przedstawiciele płci przeciwnej. W atmosferze szacunku i zaufania partnerzy powinni razem badać i rozwijać swoje popędy płciowe, pamiętając przy tym o upodobaniach i awersjach obojga” – podkreśla dr Stoppard.

Seks para

Czerp rozkosz pełnymi garściami

Orgazm totalny wymaga zwiększonego stanu pobudzenia. Zdaniem dr Cooper umiejętność pogłębiania oddechu i kierowania przepływem energii może być przy tym bardzo pomocna, podobnie jak zwykłe odprężenie się i otwarcie na przyjemne doznania. Chodzi o to, aby cały czas świadomie przeżywać każde doznanie i nieustannie zwiększać ich siłę. Taka taktyka pozwoli ci czerpać rozkosz z seksu pełnymi garściami. Musisz stworzyć w swojej głowie pozytywne nastawienie do zbliżeń. Pozwoli to – jak podkreśla ekspertka w swojej książce – odczuwać ci przyjemność z obcowania z seksualnym partnerem, a także wprowadzi znaczące (pozytywne!) zmiany w twoim życiu. I twoim wnętrzu. Przyda wam się również znajomość różnych technik do zastosowania podczas gry wstępnejwięcej tutaj.

Sprawa niezwykłej wagi

Seks naprawdę może być magią – zapewnia dr Miriam Stoppard („Magia i czar seksu”). Jest on bowiem wyrazem tego, czego nie da się wyrazić w żaden inny sposób. Jest również podstawowym sposobem okazywania uczucia. Poza rozrywką i prokreacją, seks to czas, miejsce, sposób i język poznawania drugiej osoby. „Bardzo ważny jest też wzajemny stosunek partnerów, a często o tym zapominamy. Kochający się partnerzy wspierają się tak, jak nikt inny. Dlatego też seks jest sprawą niezwykłej wagi. Najlepsi kochankowie przede wszystkim starają się poznać upodobania partnera i wcale nie muszą stosować specjalnie trudnych technik” – twierdzi dr Miriam Stoppard. Dobrzy kochankowie wiedzą, że najważniejsze są bliskość i oddanie. Pragną obdarzać miłością i dawać zadowolenie.

Na koniec sprawdź, jaki jest najlepszy dzień na seks.

Ewa Podsiadły-Natorska

Zobacz także:

Jak osiągnąć orgazm na 100%? Terapeutka seksualna zdradza nowe odkrycia!

Zacznij odczuwać wielką rozkosz.

W jakim wieku najlepiej uprawiać seks?

Seks bardziej smakuje nastolatce czy dojrzałej kobiecie?

Seks para

Otwarcie o pragnieniach

Aby seks stał się lepszy, każdy z partnerów musi otwarcie mówić o tym, co lubi, a za czym nie przepada. Dlatego powinniście proponować sobie inne sposoby uprawiania seksu, zadawać sobie nawzajem pytania i prosić o to, czego chcecie. „Takie wzajemne zwierzenia przyczynią się do podniesienia jakości seksu, podczas gdy skrytość może w sposób nieodwracalny pogorszyć wzajemne stosunki” – informuje specjalistka.Ideałem byłoby, gdybyście umieli porozumiewać się w sytuacji, kiedy wasze pragnienia nie są zgodne. W przeciwnym razie łatwo można popaść w rutynę, uprawiając seks z przyzwyczajenia.

Przeżyj totalną ekstazę

Niewykluczone, że jesteś w miarę zadowolona ze swojego życia seksualnego i udaje ci się odczuwać rozkosz. Ale to jeszcze nie oznacza, że wspięłaś się już na wyżyny swoich seksualnych możliwości. Dr Amy Cooper, autorka poradnika poświęconego życiu intymnemu i seksualności właśnie twierdzi, że każda kobieta może przeżywać orgazmy totalne (są jeszcze intensywniejsze niż orgazmy wielokrotne). „Orgazm totalny jest tak naprawdę oddzielnym rodzajem orgazmu. Różnice między tego rodzaju doznaniem a tym, co normalnie kojarzy nam się z orgazmem są tak duże, że doświadczenie to powinno być wręcz opisywane w zupełnie innych kategoriach” – przekonuje dr Amy Cooper. I dodaje, że takie orgazmy są w twoim zasięgu, ale żeby je osiągnąć, trzeba wykonać pewną pracę.

Seks para

Twoja praca u podstaw

Jaką? Jest kilka ćwiczeń, które możesz wykonać, aby odnaleźć własną drogę do orgazmu totalnego. Ale ich opanowanie może trochę potrwać. „Pierwszym sposobem jest otwarcie umysłu na możliwość doznania większej i silniejszej rozkoszy. Jeśli twój umysł nie będzie otwarty, prawdopodobnie nadal będziesz powtarzać dotychczasowe wzorce, schematy i kolejność postępowania, tak jak dotąd. I w rezultacie twoje doznania będą wciąż takie same” – przestrzega dr Cooper w swoim poradniku. Drugim elementem, na który musisz zwrócić uwagę, jest świadome oddychanie. Koncentrując się na oddechu i pozwalając, aby się pogłębiał, nawiązujesz bliższy kontakt ze swoim ciałem i doznaniami, jakie się w nim kryją.

Kieruj swoją energią

Podczas pracy nad oddechem mogą pojawić się bardzo silne emocje. „Przygotuj się zatem na każdą możliwą dawkę uczuć i doznań, które można wywołać przez zwykłe głębsze oddychanie. Im bardziej będziesz świadoma swojego oddechu, tym skuteczniej możesz zacząć go wykorzystywać” – podkreśla dr Amy Cooper. Trzecim elementem przygotowań jest zapanowanie nad przepływem i obiegiem energii wewnątrz ciała. „Kiedy otworzysz się na energię, która w tobie drzemie, i staniesz się jej bardziej świadoma, możesz zacząć celowo ją zwiększać. Wyznaczając energii odpowiednie kanały przepływu i odpowiednio ją nakierowując, możesz obserwować, jak narasta do momentu, kiedy poczujesz, że wypełnia całe twoje ciało” – informuje specjalistka.

Komentarze (47)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 14.06.2012 18:52
s h i n y b o x . p l /?ref=a9f58e7 (bez spacji) darmowe kosmetyki luksusowych marek za free !!! zarejestruj się, ja już mam swoje pudełko!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.06.2012 19:09
Słyszałam od koleżanki,że seks na pralce(działającej) jest bardzo fajny.Chciałam wypróbować,ale ciągle zapominałam.Mówiła,że szczególnie fajnie jest wtedy gdy pralka ma funkcje wirowania.Również podniecam się gdy mój partner mnie ciągnie za włosy,lekko bije(klepie) po twarzy(naprawdę lekko),preferuje seks ja to nazywam na ostro,bardzo się wtedy podniecam-polecam!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.06.2012 12:37
Mój często dochodzi już po 5 min. i co wtedy?Ile można sie cieszyć,ze aż tak go podniecam skoro ja z tego nie mam prawie nic?Jeszcze jedno pytanie:czy miałyście kiedyś tak,że on skończył akurat jak dochodziłyście?Straszne uczucie
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.06.2012 11:56
shinybox.pl/?ref=57260b4 darmowe probki prefum i kodsmetykow , polecam serdecznie sie zalogowac :))
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.06.2012 19:31
zapraszam po darmowe próbki kosmetyków na shinybox.pl/?ref=2072727 ja dzisiaj dostałam swoje pierwsze pudełko i jestem mega zadowolona :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo