SOS

Fatalny seks. Co robić?

Nieudane życie intymne to problem. Można spróbować go rozwiązać, ale nie zawsze jest to możliwe.
Fatalny seks. Co robić?
17.03.2012

O ile nie tworzycie tzw. białego związku, w którym partnerzy z różnych powodów wyrzekają się współżycia, seks powinien pełnić w waszych relacjach istotną rolę. Świetnie, jeśli w tej kwestii jesteście dopasowani (tutaj możecie sprawdzić, czy tak właśnie jest). Gorzej, jeżeli łączy was silne uczucie, ale – niestety – fatalny seks.

Jesteśmy parą od roku. Wszystko układa się dobrze, oprócz seksu. Czekam na coś, co nigdy się nie zmieni. Nasz kontakt intymny to tylko pocałunki, a potem już tylko ruchy frykcyjne. Żadnych pieszczot. Wszelkie rozmowy kończą się jego zapewnieniem: „postaram się”, ale ciągle jest tak samo – wyznaje Marysia. Jak dodaje, po takim zbliżeniu nie czuje się kobietą. Dlatego coraz poważniej myśli o rozstaniu.

Z dżentelmena egoista

W nieco innej sytuacji znalazła się internautka wypowiadająca się na poczytnym forum dyskusyjnym. Kilka tygodni temu poznała mężczyznę, z którym zaczęła się spotykać. Jak twierdzi, na początku było idealnie. – Zauroczyłam się nim, a on mną. Zapraszał mnie w najpiękniejsze miejsca Polski, jedliśmy kolację przy świecach, tańczyliśmy do rana. Ale w łóżku z dżentelmena i faceta z klasą przemienił się w chama i nieczułego egoistę. Mówił do mnie bardzo wulgarnie i tak samo się zachowywał. Następnym razem było tak samo. Niby potem rozmawialiśmy i powiedziałam mu, że mi się to nie podoba. Przeprosił mnie, ale teraz odechciało mi się z nim spotykać – żali się internautka. Ktoś mógłby powiedzieć, że taki problem to żaden problem. A jednak może poważnie popsuć relacje i doprowadzić nawet do rozstania. Co zatem robić?

słaby seks

Typy kochanków

Zarówno mężczyźni, jak i kobiety zachowują się w sypialni w określony sposób. Znany seksuolog Zbigniew Lew-Starowicz w poradniku „Seks partnerski” wymienia kilka typów partnerów.

Jednym z typów, który może być problemowy, jest „fachowiec”. – To typ mężczyzny oczytanego w seksuologii, podchodzącego „naukowo” do współżycia. Jest „badaczem” reakcji seksualnych partnerki i przeprowadza na niej eksperymenty seksualne. W związku partnerskim ujawnia pewien chłód uczuciowy i dystans – wymienia Zbigniew Lew-Starowicz.

Powinnaś również uważać, jeśli twój partner to „gość”. – Niektórzy mężczyźni traktują dom jak hotel i pojawiają się w nim, kiedy chcą. Podobnie wygląda ich współżycie seksualne: zależy od ich widzimisię. Niekiedy mogą po kilka miesięcy nie współżyć bez podania motywów – podkreśla specjalista. W takim związku partner dąży do zdominowania partnerki i narzucenia jej własnej woli.

Innymi niebezpiecznymi typami partnerów seksualnych, z którymi seks nie będzie udany, jest m.in. „pan i władca” czy „sportowiec seksualny”. W osobnym tekście poznasz siedem typów fatalnych kochanków. Tymczasem najbardziej pożądanym typem partnera jest „przyjaciel”, który troszczy się o partnerkę, zapewnia jej poczucie bezpieczeństwa i komfortu w sypialni, a także poza nią. Niestety, aż 38 proc. z nas poddałoby w wątpliwość sens swojego związku albo nawet zdradziło partnera, gdyby seks nie był udany. Można mówić, że seks nie jest najważniejszy, a jednak jest bardzo ważny.

Zbigniew Lew-Starowicz alarmuje, że nieudane, konfliktowe współżycie bywa bolesnym doświadczeniem. – Część małżonków pomaga sobie, inni liczą, że samo minie i wszystko się ułoży. Ale bywają sytuacje, że nieudane współżycie prowadzi do rozejścia się, wyzwolenia wstrętu, niechęci czy agresji – argumentuje specjalista.

słaby seks

Droga do spełnienia

Jeśli rozmowa niczego nie zmieni, a wasze życie intymne nadal będzie nieudane, powinniście poszukać pomocy u specjalisty. Niedopasowanie seksualne to poważny problem, zagrażający każdemu związkowi. Nie wstydźcie się wizyty u seksuologa albo psychologa. Osoba patrząca na was z boku, zwłaszcza specjalista, będzie w stanie na chłodno ocenić łączące was relacje. I być może znajdzie rozwiązanie znacznie szybciej, niż wam się wydaje.

Kiedyś byłam w takiej sytuacji. Poznałam cudownego faceta, ale seks był do niczegoopowiada Dagmara. – W końcu powiedziałam mu o tym, a on stwierdził, że nie umie inaczej. Po kilku tygodniach namawiania zgodził się pójść ze mną do seksuologa. I co się okazało? Że to wszystko przez stres. Po dwóch miesiącach zaczęło nam się świetnie układać w sypialni, a teraz ten problem jest dla nas tylko mglistym wspomnieniem – twierdzi Dagmara. Tutaj możesz przeczytać, jak pogodzić odmienne temperamenty seksualne.

Zawsze warto próbować szukać rozwiązania dla każdego problemu, który pojawia się w związku. A fatalny seks niewątpliwie jest problemem – i to całkiem dużym. Co innego, jeżeli partner jest głuchy na twoje argumenty, żale i prośby, nie zamierza się zmienić, a o wizycie u lekarza nie chce słyszeć. Musisz sobie wtedy odpowiedzieć na pytanie, czy dalej chcesz szukać szczęścia u boku takiego mężczyzny.

Ewa Podsiadły-Natorska

Zobacz także:

Jak się zachować po nieudanym seksie?

Udawać, że było w porządku, czy powiedzieć prawdę?

Późna inicjacja seksualna – tak czy nie?

Zwlekanie z rozpoczęciem współżycia niekiedy ma sens.

słaby seks

Dotrzeć do źródła

Wiecie już, że macie problem. Jest tylko jeden sposób, aby się go pozbyć: po prostu go rozwiązać. Od czego zacząć? Od fundamentalnej kwestii, czyli rozmowy, która – jak zaznacza autor „Seksu partnerskiego” – ujawni inny obraz sytuacji. Zastanów się, czy w ogóle podejmowałaś próby wyrażenia partnerowi swojej opinii odnośnie waszego życia intymnego. Jeśli nie – właśnie tutaj jest źródło waszych problemów. Trudno bowiem liczyć, że mężczyzna się zmieni, skoro nawet nie wie, że krzywdzi cię swoim zachowaniem i że nie jest ci z nim dobrze. Nasza bohaterka Maria cierpi z powodu fatalnych kontaktów seksualnych, a jednak po każdym zbliżeniu mówi, że było jej świetnie i robi wszystko, aby to jej partner był w siódmym niebie. Rozmowy, które przeprowadziła ze swoim partnerem, były lakoniczne, zdawkowe, a ona niczego nie wyegzekwowała, ponieważ poddała się.

Jak rozmawiać?

- rzeczowo. Nie owijaj w bawełnę, nie zmieniaj tematu, nie bierz winy na siebie. Mów konkretnie o swoich odczuciach, o tym, co ci się nie podoba w waszych kontaktach intymnych i poinformuj partnera, dlaczego tak właśnie jest;

- szczerze. Tylko w ten sposób powiesz wszystko, co od dawna leży ci na sercu i masz szansę na zmiany. Unikanie krępujących aspektów waszego życia seksualnego to droga donikąd;

- uważnie. To znaczy, że musisz wysłuchać argumentów partnera i dać mu szasnę się wytłumaczyć. Być może tylko chciał urozmaicić wasze pożycie albo od dawna się nie kochał? Pozwól mu wejść z tobą w dialog.

Komentarze (58)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 13.10.2014 14:08
Środek nazywa się iqman, mój facet brał to przez kilka tygodni, w zasadzie udało się diametralnie odmienić sytuację - kiedyś sex kończył się po sekundach, teraz kochamy się nawet kilka razy jednej nocy, a on dalej może. Częściej to ja jestem padnięta od orgazmów - radzę działać, bo nasz związek prawie się rozpadł.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.04.2012 16:44
Ic9cHq ujhwcqqcarrt
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.04.2012 18:53
sNyLvn qxmynwrukeei
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.04.2012 09:46
witam cie chciala bym zebys mi pzkaoala krok po kroku jak zrobic najzwyklejsze tipsy bo ostatnio prubowalam ale nie zabardzo mi wyszly i chciala bym to zobaczyc od poctaw wszystko pokoleii z gory dziekuje
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.03.2012 01:02
Zapraszam na nowego bloga o tematyce erotycznej: www.4-love.pl Napiszcie o swoim seksie
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo