SOS

SEKS BEZ PENETRACJI

Petting i necking to świetna alternatywa dla tradycyjnego stosunku płciowego!
SEKS BEZ PENETRACJI
07.03.2012

Wielu kobietom, uprawiającym seks regularnie, zazwyczaj towarzyszy strach przed niechcianą ciążą, a stosowanie antykoncepcji nie zawsze te obawy niweluje. Jeśli należysz do tego grona lub szukasz sprawdzonej metody urozmaicenia swojego życia intymnego, idealnym rozwiązaniem będzie dla ciebie… stosunek bez penetracji. I choć zazwyczaj petting kojarzy się z nastolatkami, które uprawiają go przed rozpoczęciem współżycia, to coraz więcej par włącza go do gry wstępnej. Dlaczego? Otóż pieszczoty bez stosunku płciowego pozwalają nie tylko na wzajemne poznanie swoich ciał, ale przede wszystkim na sprawdzenie swoich reakcji na różne bodźce.

sex bez penetracji

Dla kogo wskazany jest petting?

Ponieważ taka forma zbliżeń pozbawiona jest obaw o ból przy rozerwaniu błony dziewiczej, strachu przed ciążą, a także negatywnych doznań seksualnych, wpływających na późniejsze życie płciowe, seksuolodzy zalecają petting przede wszystkim dziewicom i prawiczkom.

Seks bez penetracji sprawdza się również w przypadku stałych związków, kiedy np. narządy intymne partnerów różnią się budową anatomiczną, uniemożliwiając tym samym tradycyjny stosunek, bądź też kiedy kobieta miesiączkuje, a jej mężczyzna odczuwa w tym okresie silny pociąg fizyczny.

Na tym jednak nie koniec – tak jak było wspomniane na samym wstępie, pieszczoty bez penetracji doskonale sprawdzają się również w roli gry wstępnej. Co ciekawe, podobno petting zapewnia partnerom dużo intensywniejsze orgazmy, niż zwykły stosunek płciowy!

Maja Zielińska

Zobacz także:

SPERMA BEZ TAJEMNIC

Jak smakuje? Ile ma kalorii? Jak wpływa na zęby i skórę?

Twój facet w ŁÓŻKU: Spójrz na jego braci i siostry & rozszyfruj SEKS-temperament!

Najmłodszy, najstarszy? A może jedynak?

sex bez penetracji

Rodzaje seksu bez penetracji

Fingering  – partner pobudza swoją dłonią pochwę lub odbyt kobiety. Robi to zazwyczaj jednym, a potem dwoma palcami, jednak niektórzy preferują mocniejsze doznania w postaci fistingu

Handjob – kobieta ręcznie stymuluje członek swojego partnera

Stosunek udowy – kobieta zaciska uda, a jej partner wkłada między nie członek i wykonuje ruchy frykcyjne

Stosunek międzypiersiowy (tzw. seks hiszpański) – przypomina udowy, jednak penis znajduje się między piersiami kobiety. Partnerka powinna w tym czasie zaciskać biust tak, aby ciaśniej otaczał męski członek i szybciej doprowadził partnera do orgazmu.

Stosunek pachowy – podobny do dwóch poprzednich. Członek wykonuje rytmiczne ruchy w dołku pachowym kobiety

Stosunek w szparze międzypośladkowej – penis ociera się o kobiece pośladki

Stosunek między dużymi palcami stóp – kobieta zbliża do siebie duży palec lewej i prawej stopy, a następnie chwyta nimi penisa i rytmicznie go uciska

Footjob – pobudzanie penisa bosą stopą

Necking – polega na pieszczeniu ciała partnera/partnerki w obszarze powyżej pasa. Obejmuje więc całowanie, głaskanie i kąsanie szyi, uszu, piersi, karku.

Komentarze (55)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 20.02.2015 23:57
Sex jest zły i tyle ksiądz mi powiedział i z żoną sie tego trzymamy.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.06.2012 23:58
NO TAK -.- WSZĘDZIE TYLKO CHODZI O TO, ŻEBY ZROBIĆ FACETOWI DOBRZE. chole.na pustka.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.04.2012 22:33
Takie zabawy pozwalają doskonale poznać partnera, szczególnie w nowych związkach oraz gdy zależy mi na jego trwałości. To raczej urozmaicenie niż sposób na zaspokojenie. Zapraszam na mojego bloga - szukaj betty na www.4-love.pl
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.03.2012 12:17
no niby można urozmaicić swój seks takim seksem, ale to chyba się już nie sprawdza po przekroczeniu magicznego progu stosunku ;>
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.03.2012 19:50
szkoda ze seksu nosowego nie ma hahahah
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo