SOS

SPERMA BEZ TAJEMNIC

Jak smakuje? Ile ma kalorii? Jak wpływa na zęby i skórę?
SPERMA BEZ TAJEMNIC
29.02.2012

Choć sperma jest nieodłącznym elementem każdego stosunku, tak naprawdę niewiele par zdaje sobie sprawę z pewnych faktów na jej temat. To błąd, ponieważ temat nasienia niesie za sobą masę naprawdę zaskakujących ciekawostek.

Jeśli chcesz wiedzieć, ile kalorii ma sperma, jak smakuje, czy też jaką osiąga prędkość w czasie wytrysku, zajrzyj do naszego mini-przewodnika po świecie plemników. Miłej lektury!

Sperma w kulturze i religii

Spożywanie nasienia było praktykowane już w czasach zamierzchłych i nierzadko wiązało się z tradycją religijną. Według jednego z członków kościoła, Epifaniusza z Salaminy, Borboryci oraz członkowie innych libertyńskich sekt gnostycystycznych przyjmowali spermę jako Ciało Chrystusa. Z kolei w nowożytnym kościele Priapa konsumowanie jej było praktykowane ze względu na boską, życiodajną siłę, którą rzekomo zapewniała.

To jednak nie wszystko. Młodzi chłopcy z plemienia Etoro zamieszkujący w Papui-Nowej Gwinei, według tamtejszej tradycji, stają się dojrzali, gdy… połkną spermę starszych.

sperma

Sperma a uroda

Tylko 10 proc. objętości nasienia to plemniki. Cała reszta to m.in. enzymy, witamina C, wapń, sód, białko, czy fruktoza. Sperma zawiera więc drogocenne substancje, które są nie tylko niezbędne do poczęcia nowego życia, ale również do poprawiania urody. O ile jednak stosowanie nasienia na skórę może zakończyć się uczuleniem lub alergią, o tyle połykanie jej działa podobno rewelacyjnie na zęby.

Oprócz tego nasienie łagodzi również migrenę i artretyzm, a także jest doskonałym antydepresantem i… lekiem zapobiegającym rakowi piersi (zdaniem naukowców obniża ryzyko zachorowania o 50 proc.!).

Sperma ma również zbawienny wpływ na zdrowie mężczyzn. Podobno dwa wytryski dziennie pomagają im wydalić z organizmu substancje rakotwórcze. Wszystko wskazuje zatem na to, że nasienie jest prawdziwym panaceum na wszelkie choroby.

sperma

Trochę matematyki, czyli sperma w liczbach

Jedna łyżeczka spermy ma około 20 kalorii i mieści w sobie od 200 do 500 milionów życiodajnych plemników. Te potrafią przeżyć w ciele kobiety nawet do 5 dni. Z kolei na desce klozetowej plemniki żyją… aż 3 godziny.

Średnia prędkość nasienia w czasie wytrysku to ok. 50 km/h. Rekordzista potrafił wytrysnąć na odległość 5,5 metra!

Objętość spermy waha się w zależności od kraju i kontynentu. Dla porównania: średnia objętość ejakulatu dorosłego Ukraińca wynosi 16 ml; Egipcjanina – 15 ml, Turka – 10 ml, Fina – 1,5 ml, a Polaka 2,5 ml.

Szacuje się również, że blisko 5% kobiet jest uczulonych na męskie nasienie.

sperma

Warto wiedzieć, że…

Sperma może zmieniać swój smak w zależności od pokarmów przyjmowanych przez mężczyznę. Dieta mięsna wywołuje posmak kwaśny i gorzki, z kolei owoce – słodki.

Kolor i konsystencja nasienia może zdradzić kobiecie, jak długo jej partner z nikim nie współżył. Sperma gęsta i mleczna świadczy na przykład o dłuższej abstynencji. Trzeba jednak pamiętać, że sposobem na „pozbywanie się” plemników jest nie tylko seks, ale również masturbacja.

Brak stosunku przez 7-10 dni „usypia” plemniki, sprawiając tym samym, że trudniej o poczęcie dziecka. Mężczyzna, pragnący szybko mieć potomka, powinien kochać się z partnerką przynajmniej dwa razy w tygodniu.

Sperma nie ginie w wodzie. Ani seks w wannie, ani podmywanie się po stosunku nie zapobiegną więc niechcianej ciąży.

Wielkość penisa nie świadczy o jakości nasienia. Posiadacz małego członka nie musi być zatem mniej płodny od faceta hojniej obdarzonego przez naturę.

Maja Zielińska

Zobacz także:

Twój facet w ŁÓŻKU: Spójrz na jego braci i siostry & rozszyfruj SEKS-temperament!

Najmłodszy, najstarszy? A może jedynak?

SEX-SCENARIUSZE na 10, 20 i 30 minut - zaskocz swojego kochanka!

Oto triki, które z pewnością przypadną Wam do gustu!

 

Komentarze (101)

Ocena: 5 / 5
Secretive.pl (Ocena: 5) 23.08.2017 13:26
Jeżeli przeszkadza Wam smak i zapach spermy to warto sprawdzić kapsułki BeLOVE, które sprawią, że będzie słodka :) Opis dostępny na stronie: https://www.secretive.pl/img/cms/belove/belove-bez-tla.png
odpowiedz
Ano (Ocena: 5) 29.05.2013 10:53
wydalanie substancji rakotworczych. Dlatego ze podczas wytrysku wydzielaja sie hormony, ktore zmniejszaja popend na 1 2 dni. Pewnie to z tym zwiazane. Nie tyle, co zly artykół, co niedopowiedziany. Sklad jak skład, jakby poczytac reszte tych przezabawnych artykółów zapach jest najgorszy według pań.
odpowiedz
qwerty (Ocena: 5) 20.03.2013 22:18
Załamany, pij więcej wody to ją rozrzedzisz ;)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 19.02.2013 16:00
dziwne, faceci wydalają substancje rakotwórcze, a dla kobiet to lek zapobiegający rakowi piersi?
odpowiedz
Załamany (Ocena: 5) 28.01.2013 04:08
Mam problem. Moja sperma jest tak gęsta i klejąca że przesada. Czasami jak się spuszczę to potem mogę ją wyciągać z penisa jak pajęczynę. Takiej spermy raczej by nie chciała połknąć żadna partnerka. Nie wiecie może co mi jest ?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo