SOS

Wiek a SEKS: Trudne początki nastolatek, eksperymenty 20-latek, upojne noce 30-stek

Czy z każdą kolejną dekadą życia współżycie zyskuje na jakości?
Wiek a SEKS: Trudne początki nastolatek, eksperymenty 20-latek, upojne noce 30-stek
25.01.2012

Kobieta zmienną jest – głosi stare porzekadło. I chociaż dotyczy ono przede wszystkim damskich emocji, to równie dobrze mogłoby odzwierciedlać sferę seksualną. Nie od dziś bowiem wiadomo, że wraz z wiekiem zmieniają się nasze potrzeby erotyczne. Jak zatem postrzegamy seks w każdej kolejnej dekadzie życia?

rosie huntington whiteley

Seks nastolatki

Pierwsze doświadczenia seksualne są dla ciebie bardzo ważne, ponieważ mają ogromny wpływ na dalszy rozwój twojej seksualności. W tym wieku dopiero uczysz się czerpania radości ze współżycia, ale w sypialni nie czujesz się zbyt pewna siebie. Nagość cię onieśmiela, a strach przed niechcianą ciążą – paraliżuje.

Czynnikiem działającym na niekorzyść twojego życia erotycznego jest również nieregularność zbliżeń. Spowodowana jest ona w dużej mierze faktem mieszkania pod jednym dachem z rodzicami – wiedząc, że siedzą w pokoju obok trudno przecież o sprzyjające warunki do uprawiania miłości.

Dodatkowo jeśli partner, z którym przeżywasz swoje pierwsze intymne chwile, jest w twoim wieku i nie wie praktycznie nic o zaspokajaniu partnerki, masz nikłe szanse na przeżycie orgazmu.

Rada: Naucz się odmawiać. Zanim zdecydujesz się na pierwszy raz, a potem na kolejne zbliżenia, zastanów się, czy na pewno jesteś do tego psychicznie gotowa.

rosie huntington whiteley

Seks dwudziestolatki

Intymność przestaje być dla ciebie tematem tabu. Coraz swobodniej czujesz się w sypialni i chętniej podejmujesz łóżkowe eksperymenty. Razem ze swoimi kolejnymi partnerami uczycie się, co daje wam największą przyjemność i co doprowadza was najskuteczniej do orgazmu, choć na tym etapie życia bardziej potrzebujesz bliskości i poczucia bezpieczeństwa, niż samej rozkoszy.

Mimo że ciągle doskonalisz swoje łóżkowe umiejętności, to jednak często zgadzasz się na pomysły i zachcianki partnera. Nadal sen z powiek spędza ci również wpadka i ciągłe myślenie o najskuteczniejszej antykoncepcji. Kobiety w twoim wieku decydują się zazwyczaj na jednoczesne przyjmowanie pigułek antykoncepcyjnych i stosowanie prezerwatyw – dzięki temu chronią się nie tylko przed nieplanowaną ciążą, ale również przed chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Rada: Nie bój się mówić chłopakowi o swoich łóżkowych potrzebach. Jeśli nie pokażesz mu palcem, jak ma cię pieścić, sam nigdy się tego nie domyśli!

rosie huntington whiteley

Seks trzydziestolatki

Zdaniem wielu seksuologów, współżycie daje najwięcej radości po około 4 latach związku. Jeśli jesteś właśnie w takiej relacji, to najprawdopodobniej ufacie sobie z partnerem, jesteście pewni swoich uczuć i znacie wzajemnie swoje potrzeby. Nie bez przyczyny mówi się również, że kobiety po 30. roku życia są przez mężczyzn uważane za boginie seksu – w końcu dobrze wiedzą, czego oczekiwać od kochanka lub co sprawi mu największą rozkosz. Dodatkowo emanuje z ciebie w tym wieku pewność siebie i seksapil, który przyciąga facetów – także młodszych – jak magnes.

Po 30-tce możliwa jest jednak również inna, mniej optymistyczna wersja wydarzeń. Jeśli wyszłaś już za mąż i urodziłaś dziecko, twoje życie seksualne może przechodzić lekki kryzys. Oboje z mężem jesteście zapracowani, a do tego dochodzi jeszcze opieka nad potomstwem. W codziennym zamieszaniu może więc dopaść was rutyna i… spadek libido.

Rada: Pamiętaj, że intymność to nie tylko seks, ale również czułość. Okazuj zatem partnerowi swoje przywiązanie, a jeśli zupełnie przestanie między wami iskrzyć – szczerze z nim o tym porozmawiaj.

rosie huntington whiteley

Seks czterdziestolatki

Spełniłaś się już jako żona i matka, dlatego możesz bez wyrzutów sumienia skupić się teraz na sobie. Znasz swoją wartość, wiesz co lubisz w seksie i masz wysokie wymagania w tej kwestii od swojego partnera. Nie stawiasz przy tym na ilość zbliżeń, ale na ich jakość. Uwielbiasz rozkoszować się grą wstępną jak nigdy wcześniej, a orgazmy osiągasz jak na zawołanie.

Jeśli twój partner dotrzymuje ci kroku w twojej wspaniałej seksualnej formie, to jesteś prawdziwą szczęściarą. Jeśli jednak facet pozostaje za tobą daleko w tyle, możesz czuć się niezaspokojona.

Rada: Nie pozwól, aby dopadła was rutyna. Nie dawaj również partnerowi do zrozumienia, że w sypialni za tobą nie nadąża. Zamiast tego postaw na komunikację lub… ponownie wciel się w rolę wyrozumiałej nauczycielki rozkoszy.

Maja Zielińska

Zobacz także:

Udawanie ORGAZMU - TAK czy NIE? (+SONDA, z której dowiesz się, ile kobiet jęczy na zawołanie)

Przedstawiamy listę wad i zalet symulowania ekstazy.

Przewodnik po świecie prezerwatyw: Odpowiadamy na najbardziej wstydliwe pytania!

Łamiemy antykoncepcyjne tabu. Dla twojego zdrowia i bezpieczeństwa.

 

Komentarze (49)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 01.05.2012 18:30
jak już widzę te komentarze kierowane do 12 i 11 latek np.:a ja w twoim wieku bawiłam się lalkami itd. to myślę co was to do cholery obchodzi rodzice im pozwalają to niech siedzą nie mają 5 lat ja w wieku 10 lat okres dostałam i też wchodziłam na takiego typu strony .One dojrzewają
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.04.2012 20:31
Znam wiele kobiet będące dziewicami w wieku 18 lat... ja sie wliczam;]]
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 27.03.2012 06:14
kurcze 18sto letnia dziewica? Pokaż mi palcem bo nie wierzę:D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.03.2012 13:03
Napiszcie o tym dziewczyny na blogu www.4-love.pl
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.02.2012 21:22
czy 18-letnia dziewica w tych czasach naprawde jest ewenementem?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo