SOS

Abecadło SEX-ekstrawagancji

Frotteuryzm, ablutofilia, ozolangia – Dowiedz się, co oznaczają te tajemnicze terminy.
Abecadło SEX-ekstrawagancji
04.01.2012

Nasze podejście do seksu jest bardzo różnorodne. Jedni lubią długie, czułe zbliżenia, inni preferują krótkotrwałe, intensywne igraszki w nietypowych miejscach. Niektórych podnieca zmysłowa bielizna, inni z kolei wolą rozkoszować się widokiem nagości. Odmienne upodobania seksualne są rzeczą zupełnie naturalną. Czasem jednak bywa tak, że pewne ekscentryczne potrzeby partnera zaczynają nas niepokoić, wprawiać w pewne zakłopotanie...

Oto kilka seksualnych dziwactw, które powinnaś znać!

Ablutofilia

Dla ablutofili największym afrodyzjakiem jest woda. To ona zwiększa ich ochotę na seks,wzmaga pożądanie. Ludzie tacy uwielbiają więc kochać się w dużej wannie lub pod prysznicem. Wielką przyjemność sprawia im również seks na plaży oraz miłosne igraszki w jeziorze.

Agorafilia

Polega na umawianiu się na seks w miejscach publicznych. Erotyczne uniesienia w parku, na parkingu, w sklepowej przymierzalni to dla wszystkich agorafilów olbrzymia rozkosz. Tutaj chodzi przede wszystkim o to, aby zapewnić sobie ekscytujące przeżycia, niecodzienne doznania oraz dużo adrenaliny.

Altokalcifilia

Tutaj największym bodźcem seksualnym są wysokie obcasy. Widok szpilek i napiętej łydki podnieca do nieprzytomności, a największą fantazją seksualną staje się obraz nagiej kobiety mającej na sobie wyłącznie podniecające obuwie.

Ecouteryzm

W tym przypadku fetyszem są namiętne odgłosy dobiegające zza ściany. Podsłuchiwanie miłosnych dźwięków wydawanych przez innych ludzi działa na niektórych bardzo stymulująco, wprawia w największą rozkosz.

Endytofilia

To bardzo interesująca przypadłość. Osoba cierpiąca na nią nie jest w stanie osiągnąć satysfakcji seksualnej, gdy jej partner jest zupełnie nagi. Rozkosz osiąga dopiero wtedy, gdy widzi swojego kochanka w ubraniu.

czerwone usta

Frotteuryzm

Jest to rodzaj dewiacji polegającej na czerpaniu przyjemności seksualnej z ocierania się o innych ludzi. Frotteurystów najczęściej można spotkać w zatłoczonych pociągach czy autobusach, ciasnych przejściach, niewielkich windach.

Grawiditofilia

Najbardziej podniecającym elementem ciała jest w tym przypadku ciążowy brzuszek. Tylko patrząc na niego, czując i dotykając go, mężczyzna jest w stanie przeżyć orgazm. Panowie o takich skłonnościach nawet podczas masturbacji wyobrażają sobie sytuację, w której główną rolę odgrywa kobieta oczekująca dziecka.

Heterochromofilia

To jedna z odmian fetyszyzmu, w której główną rolę odgrywa inny kolor skóry partnera. Tylko widok ciała o innej barwie może u heterochromofilów wywołać rozkosz.

Ksenofilia

Podnieca cię myśl o seksie z zupełnie obcym facetem? To może być ksenofilia. W typ przypadku największą satysfakcję seksualną może dać jedynie kontakt z całkowicie nieznanym wcześniej partnerem. Dla wszystkich ksenofilii najbardziej podniecająca jest bowiem anonimowość i kompletny brak emocjonalnej więzi z drugą osobą.

Narratofilia

Tutaj wystąpienie reakcji seksualnej prowokują przede wszystkim erotyczne rozmowy. Każdemu narratofilowi największą przyjemność sprawi więc słuchanie gorących, miłosnych historii i pikantnych opowiadań.

czerwone usta

Ozolangia

Fetysz ten dotyczy wszystkich, których w podniecenie seksualne wprawia sam zapach partnera. Co ciekawe, istnieje kilka stopni tej formy reakcji seksualnej. Jednych w rozkosz wprawiają naturalne aromaty wydzielane przez ciało kochanka, inni preferują z kolei woń perfum lub dezodorantu, która zmysłowo rozwija się na skórze partnera.

Siderodromofilia

Satysfakcję seksualną osiąga się przez współżycie w pociągach. Siderodromofila podnieca nie tylko sam fakt podróży (hodofilia), ale i ryzyko przyłapania go na gorącym uczynku przez kogoś obcego, np. konduktora, który wejdzie sprawdzić bilety i ewentualnie (czego taka osoba bardzo by sobie życzyła) dołączy do zabawy.

Stygmatofilia

Podnieca cię tatuaż twojego partnera, ozdobna biżuteria, którą nosi? Bardzo prawdopodobne, że należysz do tak zwanych stygmatofilii. Pewną odmianą tej dewiacji jest również osiąganie rozkoszy podczas tatuowania lub nakłuwania innych osób.

Voyeuryzm

To inaczej podglądactwo - stan, w którym jedynym lub preferowanym sposobem osiągania satysfakcji seksualnej jest przypatrywanie się praktykom seksualnym innych ludzi. Można więc powiedzieć, że każdy kto lubi oglądać filmy erotyczne ma w sobie coś w vouerzysty.

I co Wy na to, drogie Papilotki? A może słyszałyście o jakimś rodzaju seksualnego dziwactwa, którego zabrakło w naszej klasyfikacji?

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

O czym mówią sny erotyczne?

Czy partnerzy powinni być zazdrośni o swoje senne fantazje?

4 typy LIBIDO - oceń swoje sex-żądze!

Sprawdź, jaki rodzaj popędu seksualnego najlepiej odzwierciedla Twoje potrzeby i zobacz, co powinnaś zrobić, by cieszyć się naprawdę udanym seksem!

Polecane wideo

Komentarze (45)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 18.03.2012 08:18
7NYMNK bdkatrayiuaw
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.03.2012 11:37
8r6DbO bbqbucyfvcud
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.03.2012 05:11
Nie mam nic do kogo więc mnie to pospolicie rybka, ale rlwazoiło mnie słow gf3rf3 :D A właściwie pisownia :D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 07.02.2012 23:24
a ja lubie gdy moja dziewczyna pręzy się...wygina...pokazując mi w tych chwilach wszystkie swoje zakamarki... potem gdy juz w nią wnikam...zawsze staram sie wsunac palce w nią tez... czasem do buzi......czasem w pupe....oczywiscie delikatnie... milo jest tez...wsuac palce od tylu....mocno i gleboko... i ja i ona bardzo to lubimy :) mocno.i gleboko.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.01.2012 15:28
vz7Lal myazpreccldf
odpowiedz

Polecane dla Ciebie