SOS

4 typy LIBIDO - oceń swoje sex-żądze!

Sprawdź, jaki rodzaj popędu seksualnego najlepiej odzwierciedla Twoje potrzeby i zobacz, co powinnaś zrobić, by cieszyć się naprawdę udanym seksem!
4 typy LIBIDO - oceń swoje sex-żądze!
21.12.2011

Libido (z łac. żądza) to inaczej wewnętrzny popęd seksualny, który posiada każdy z nas. Prekursorem tego pojęcia był słynny psychoanalityk Zygmunt Freud, który rozumiał je jako formę energii życiowej, napędzającej człowieka do spełnienia oraz samoakceptacji. I słusznie, ponieważ nasza seksualność nie ogranicza się jedynie do sfery erotyki. Jej głównym czynnikiem jest psyche, czyli nasze wewnętrzne nastawienie do świata, ludzi, partnera oraz siebie samych.

Sprawdź zatem, jaki rodzaj popędu seksualnego najlepiej odzwierciedla Twoje potrzeby, a następnie zobacz, co powinnaś zrobić, by cieszyć się naprawdę udanym seksem!

libido

Typ libido: Namiętny

W łóżku jesteś niczym wulkan energii, a twój żar niezwykle trudno ugasić. Udaje się to nielicznym mężczyznom, ponieważ większość z nich nie potrafi dorównać ci kroku w sypialni. Szybki numerek w miejscu publicznym? Jasne! Skomplikowana pozycja rodem z Kamasutry? Czemu nie! Dla ciebie nie ma rzeczy niemożliwych. Kochasz łóżkowe eksperymenty i… częste zmiany partnerów.

Nasza rada: Pamiętaj, że związek z jednym facetem niekoniecznie musi kojarzyć się z seksualną nudą. Kiedy trafisz na partnera, z którym będziesz potrafiła świetnie porozumieć się nie tylko w sypialni, ale również poza nią, twoje życie erotyczne zyska zupełnie nowy wymiar. Z kolei pikanterię, której tak na co dzień potrzebujesz, możesz uzyskać na inne, niż dotychczas, sposoby. Jakie? Zaproponuj np. kochankowi wspólne oglądanie filmów porno, a potem – kiedy wasze pożądanie sięgnie zenitu – odegrajcie razem najbardziej zmysłowe sceny z filmowego scenariusza. Jeśli nauczysz się stopniowo zaspokajać swój seksualny popęd, twój wyczekiwany orgazm da ci o wiele więcej satysfakcji, niż dawał do tej pory.

libido

Typ libido: Humorzasty

Kiedy wszystko układa się po twojej myśli – w pracy, na studiach, czy w domu – stajesz się prawdziwą boginią seksu. Jesteś wtedy jednocześnie uwodzicielska i czuła dla swojego kochanka, a on wręcz nie chce wypuszczać cię z sypialni. Kiedy jednak coś ci nie wyjdzie, natychmiast się frustrujesz i odreagowujesz to na partnerze. Potrafisz mu wtedy wykrzyczeć w złości, że wasze życie erotyczne jest jednym wielkim nieporozumieniem, choć w głębi duszy wcale tak nie myślisz.

Nasza rada: Naucz się oddzielać codzienne sprawy od swojego związku z partnerem. Wyładowywanie na facecie złości nie tylko nie przyniesie ci ulgi, ale przede wszystkim oddali was od siebie. Kiedy więc następnym razem szef skrytykuje twoją pracę lub wykładowca niespodziewanie zrobi kolokwium, weź trzy głębokie oddechy, a po powrocie do domu zafunduj sobie długą, relaksującą kąpiel. Jeśli wspomnienie trudnego dnia nadal będzie psuło ci humor, powiedz o wszystkim swojemu mężczyźnie. Kto wie, może jeśli facet zacznie cię czule przytulać i obsypywać delikatnymi, pocieszającymi pocałunkami, tym chętniej nabierzesz ochoty na seks? Pamiętaj, nic tak dobrze nie odpręża, jak… orgazm!

libido

Typ libido: Uczuciowy

Uwielbiasz czułe słówka i delikatne gesty. Mogłabyś godzinami wpatrywać się w oczy ukochanego i szeptać mu do ucha, jak bardzo jest ci bliski. W sypialni liczy się dla ciebie przede wszystkim obopólna satysfakcja – z chęcią spełniasz zachcianki swojego partnera i czujesz się zawiedziona, kiedy on nie odwzajemnia łóżkowego zaangażowania. Nie lubisz też zbyt szybko i gwałtownie przechodzić do meritum, wolisz raczej rozkoszować się długą grą wstępną. Tak naprawdę seks jest dla ciebie tylko dodatkiem do udanego związku, a nie jego głównym składnikiem.

Nasza rada: Jeśli twój partner jest typem uczuciowym, podobnie jak ty, to prawdopodobnie w sypialni układa wam się bardzo dobrze. Jeśli jednak ukochany, w przeciwieństwie do ciebie, woli szybki i nieco ostrzejszy seks, możesz temu w pewnym stopniu zaradzić. Najlepszą metodą będzie namówienie faceta na wspólną, relaksującą kąpiel, która pobudzi wasze zmysły i wydłuży tak uwielbianą prze ciebie grę wstępną. Kiedy dołączycie do tego odprężający masaż pachnącymi olejkami – satysfakcja gwarantowana!

libido

Typ libido: Bierny

Nie oszukujmy się – seks mógłby dla ciebie nie istnieć. Uważasz wręcz, że erotyczne igraszki są produktem przereklamowanym. Kiedy już dochodzi do zbliżenia między tobą, a partnerem, to zawsze z jego inicjatywy. Poza tym niemal zawsze kochacie się w pozycji misjonarskiej, ponieważ… nie wymaga ona od ciebie większego zaangażowania.

Nasza rada: Kiedy twojemu facetowi odpowiada taki układ, to nie masz się czym martwić. Jeśli jednak – co jest bardziej prawdopodobne – partner ma zupełnie inne spojrzenie na seks, niż ty, to nie warto tego bagatelizować, zwłaszcza gdy zależy ci na tym związku. Dobrą metodą na pobudzenie twojego libido będzie np. zabawa w uczennicę i nauczyciela. Poproś chłopaka, aby pokazał ci wszystkie znane mu sztuczki erotyczne, a potem cierpliwie wcielajcie je razem w życie. Być może dzięki takiej nauce rozsmakujesz się w uprawianiu miłości i pobudzisz swój apetyt na seks?

Maja Zielińska

Zobacz także:

Nigdy nie miałam orgazmu

Jesteś jedną z kobiet, które nigdy nie szczytowały podczas seksu? Spokojnie. Uda ci się.

Jak osiągnąć WSPÓLNY ORGAZM? Przydatne w sypialni sex-triki dla zaawansowanych

Dzięki kilku prostym wskazówkom będziecie szczytować jednocześnie!

 

Polecane wideo

Komentarze (44)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 21.02.2012 18:21
2dkqT8 kpouqkhwqgzi
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.02.2012 18:27
Q9QLsW vvdxmvgbmuji
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.02.2012 16:42
Przemek ma racje:) wezirunek ma ogromne znaczenie. Jesli zalezy Ci na sukcesie w marketingu sieciowym to warto dawac wartosciowa wiedze i podpisywac sie pod tym swoim imieniem i nazwiskiem:) dzieki temu ktos wpisuje Twoje imie i nazwisko w googlach i uswiadamia sobie, ze ma do czynienia z kompetentna osoba:)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 01.02.2012 03:59
Fell out of bed feeinlg down. This has brightened my day!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 31.01.2012 14:28
X3z1sL clvamkinerqa
odpowiedz

Polecane dla Ciebie