SOS

Święta czy GRZESZNICA: Co mówi o Tobie liczba mężczyzn, z którymi spałaś?

Sprawdź, czy zaliczyłaś więcej facetów niż Twoje koleżanki!
Święta czy GRZESZNICA: Co mówi o Tobie liczba mężczyzn, z którymi spałaś?
17.08.2011

Kobiety bardzo niechętnie ujawniają liczbę swoich partnerów seksualnych. Wstydzimy się rozmawiać o tym nawet z własnym ginekologiem. Co innego mężczyźni, którzy potrafią godzinami chwalić się kumplom i opowiadać o swoich seksualnych osiągnięciach. To charakterystyczne zjawisko wynika z naszej mentalności i głęboko zakorzenionych stereotypów. Dlatego właśnie bardziej jesteśmy skłonni zaakceptować i zrozumieć mężczyznę, który miał w swoim życiu wiele kochanek. Świadczy to przecież o jego atrakcyjności i doświadczeniu. Co innego kobieta, rozwiązłość seksualna nie mówi o niej najlepiej. Czy w przekonaniach tych jest trochę prawdy? A może wręcz przeciwnie, nijak mają się one do rzeczywistości?

Sprawdź, co mówi o Tobie liczba mężczyzn, z którymi spałaś?

od 0 do 3

Jak wynika z raportu firmy Durex, na świecie przeciętnie dorosły człowiek miał w życiu około 10 partnerów seksualnych. Statystyki te zupełnie nie odzwierciedlają jednak sytuacji obecnej w Polsce. W naszym kraju, zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn najczęściej wskazywaną odpowiedzią są liczby od 1 do 3. Bardzo prawdopodobne więc, że również i Ty znajdujesz się w tym przedziale. O czym to świadczy? Czasem w życiu bywa tak, że bardzo trudno jest znaleźć nam odpowiedniego dla nas mężczyznę. Nieraz wynika to z naszej natury. Gdy jesteśmy nieśmiałe i trudno nam jest nawiązywać kontakty międzyludzkie, siłą rzeczy zawężają się również nasze szanse poznania fajnego faceta. Czasem jednak po prostu nie chcemy wiązać się z nikim przypadkowym. Mijają lata, a my wciąż poszukujemy odpowiedniego mężczyzny, zupełnie nie godząc się przy tym na jakiekolwiek niezobowiązujące seksualne relacje. Zdarza się również i tak, że jeszcze w bardzo młodym wieku poznajemy osobę, z którą chcemy spędzić resztę życia. Tkwiąc w długoletnim związku, jesteśmy niejako skazani na jednego partnera seksualnego.

Mała liczba kochanków w życiu kobiety świadczy o tym, że ma ona pewne zasady. Seks traktuje wyłącznie jako wyraz miłości. Szanuje przy tym siebie i swoje ciało. Co więcej, nie lubi w życiu za bardzo eksperymentować. Woli raczej pewne i sprawdzone sytuacje. Dąży do ustabilizowania swojej sytuacji życiowej. Boi się wszelkich zmian. Często również, bardziej niż udane życie seksualne ceni sobie bezpieczeństwo i stabilizację w związku.

 

kocham seks

od 4 do 7

Kontakty seksualne z większą liczbą mężczyzn deklaruje co dwunasta Polka. Większa liczba partnerów seksualnych zwykle odnosi się do kobiet, które nie boją się w życiu nowych wyzwań. Są pewne siebie, aktywne, pełne energii. Takie osoby nie potrafią długo przesiadywać w domu. Uwielbiają spędzać czas wśród ludzi. Ich żywiołem są zabawy do białego rana, dalekie podróże, życie pełne fascynujących przygód. Kolejne związki, zarówno przypadkowe, jaki i te długotrwałe traktują jako pewien rodzaj doświadczenia. Seks to dla nich bardzo fascynujące zajęcie. W łóżku nie boją się więc eksperymentować.

Warto jednak zaznaczyć, że posiadanie tak dużej liczby parterów seksualnych wcale nie jest równoznaczne z życiowym spełnieniem i poczuciem szczęścia. Osoby mające za sobą wiele związków, to często ludzie, którzy nie potrafią określić swoich życiowych celów. Posiadając wciąż innych parterów, w pewnym momencie nie mogą zdecydować się, czego tak naprawdę chcą. Nie potrafią wytrwać w długoletniej relacji. Trudno jest im dogadać się z drugą osobą, pójść na kompromis. Gdy mija okres fascynacji, zaczynają więc rozglądać się za kolejnym obiektem pożądania...

8 i więcej...

Niespełna 5% kobiet może pochwalić się liczbą parterów przekraczającą osiem. Podryw, szybki numerek, nieangażowanie się w stałe związki to ich życiowa dewiza. Często wyznają również pogląd, że życie jest zbyt krótkie by marnować je z jedną osobą. Uważają, że są młodzi i mają swoje prawa. To zwykle ludzie bardzo rozchwiani emocjonalnie. Nie potrafiąc znaleźć sensu w swoim życiu, seks traktują jako lekarstwo na wszystkie problemy. Zwykle są to również osoby bardzo odważne, które świetnie znają własne ciało i odpowiednio umieją wykorzystać wszystkie jego atrybuty.

kocham seks

Niestety, takim ludziom bardzo trudno jest się ustatkować. Jak pokazują bowiem najnowsze badania, im więcej parterów seksualnych miała kobieta, tym ma ona mniejsze szanse na małżeństwo. I nie chodzi tu wcale o określoną reputację jaką uzyskuje ona pośród znajomych (chociaż i to nie jest bez znaczenia). Rozwiązłe życie sprawia, że trudno jej wytrwać później w długoletnim związku, taka relacja wymaga przecież wielu wyrzeczeń...

Koleje losu są bardzo różne, a nasze życie nie zawsze przebiega tak, jakbyśmy tego chcieli. Trafienie na odpowiedniego mężczyznę, często poprzedzone jest latami prób i błędów, trwaniem w związkach, które prędzej czy później kończą się rozstaniem. Mając za sobą dużą liczbę partnerów, siłą rzeczy nabieramy pewnego doświadczenia, a z czasem liczba kochanków niebezpiecznie wzrasta. Nie ma w tym jednak nic szokującego ani dziwnego. Nie można również generalizować ludzi. Sytuacja każdego z nas jest przecież na swój sposób wyjątkowa i niepowtarzalna. Najważniejsze więc, aby zawsze postępować w zgodzie ze sobą oraz swoimi przekonaniami!

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Seksowna gra końcowa

Nawet po seksie może być równie zmysłowo i namiętnie, jak przed i w trakcie zbliżenia. Sprawdź nasze podpowiedzi na grę końcową.

Seks gadżety dla Twojego faceta: Przedłużacze penisa, wywoływacze wzwodu & masażery

Jeśli Twój facet ma problemy z erekcją, z pomocą przyjdą Wam zabawki erotyczne!

Komentarze (152)

Ocena: 5 / 5
Ja (Ocena: 5) 22.11.2014 00:34
18 i 5
odpowiedz
pomocy (Ocena: 5) 10.03.2013 09:32
Co mam zrobić odwlekalam sex aż do slubu poten też odwlekałam go dopiero rok po slubie przespałam się z mężem on się zawiudł tym po 3 latach od slubu przespał się z moją koleżanką z którą był bardzo szcześliwy sexualnie teraz nasz sex jest taki z musu mi się podoba jemu nie bo spróbował czegoś lepszego co mam robić pomocy
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.08.2012 23:02
37 i 2 partnerów raem mieskamy
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 07.08.2012 14:34
Tutaj wpisz treść komentarza do Święta czy GRZESZNICA: Co mówi o Tobie liczba mężczyzn, z którymi spałaś?...23LATA i 5partnerow
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 31.07.2012 20:25
20 lat 66 facetow w lozku
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo