SOS

LUBRYKANTY: Co powinniście wiedzieć, zanim po nie sięgniecie?

Jeśli podczas seksu odczuwasz bolesne tarcie, specjalne środki nawilżające zmniejszą Twój dyskomfort.
LUBRYKANTY: Co powinniście wiedzieć, zanim po nie sięgniecie?
20.07.2011

Jeszcze kilka lat temu używanie lubrykantów było wstydliwym tematem. Dzisiaj jednak żele nawilżające są propagowane przez prasę i telewizję, a partnerzy sięgają po nie coraz chętniej. I nic w tym dziwnego – najnowsze badania amerykańskich naukowców wykazały bowiem, że użycie preparatów nawilżających podczas seksu znacznie zwiększa poziom przyjemności i satysfakcji kochanków.

Lubrykant jest substancją zwilżającą pochwę oraz odbyt, dzięki czemu stosunki płciowe są pozbawione bolesnego tarcia. Preparat jest wskazany szczególnie dla tych osób, które mają problemy z suchością narządów intymnych, jednak oprócz nawilżania działa również przeciwzapalnie i stymulująco.

Lubrykanty dzielą się na te, które są zrobione na bazie wody oraz takie, które zawierają glicerynę. O ile pierwsze nie szkodzą delikatnemu środowisku bakteryjnemu pochwy, o tyle drugie mogą wywoływać infekcje intymne. Warto również pamiętać o tym, że glicerynowe lubrykanty osłabiają działanie prezerwatyw (ponieważ mogą doprowadzić do pęknięcia kondomu).

lubrykanty

Wśród żeli nawilżających dostępne są też takie, które są zrobione na bazie silikonu. Wysychają wolniej niż te oparte na wodzie, a nie uczulają jak te z gliceryną. Ich dodatkowym plusem jest również gładkość i poślizg, jakie zapewnia silikon. Niektórym osobom przeszkadza jednak, że preparat zmywa się z ciała dość opornie.

Wybierając żel intymny warto się przede wszystkim zastanowić, w jakim celu chcemy go użyć. Preparaty o gęstszej konsystencji (glicerynowe, silikonowe) przylegają bowiem do skóry grubszą warstwą, dzięki czemu są bardziej korzystne w przypadku seksu analnego. Z kolei te o małej gęstości (na bazie wody) wystarczą do stosunku pochwowego. Warto również sprawdzić, czy dany lubrykant zawiera spermacide nonoxynol-9. Jeśli tak, lepiej go nie kupuj, ponieważ może doprowadzić do uszkodzenia powłoki genitaliów i ścianki odbytu.

Maja Zielińska

Zobacz także:

SIŁA ZMYSŁÓW W SYPIALNI: Jak w seksie wykorzystać smak, węch, słuch, dotyk i wzrok?

Trasa do erotycznego spełnienia wiedzie pięcioma drogami zmysłów.

Wyszukane pieszczoty analne - sprawdź, jak działa ANALINGUS!

Przełam miłosne tabu i naucz się czerpać przyjemność z tej niesamowitej erotycznej gry.

 

Komentarze (28)

Ocena: 5 / 5
Lena (Ocena: 5) 24.04.2016 23:38
Polecam lubrykanty ze sklepu Sexshop112.pl
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.11.2013 11:33
Jeśli do tej pory nie próbowałyście żeli intymnych z serii FEMINUM, zawierających kwas mlekowy - to bardzo polecam. Ostatnio można kupić w aptece Feminum Aktiv :) oraz Feminum Fit. Można je stosować również na prezerwatywy.
odpowiedz
aaa (Ocena: 5) 30.10.2013 00:07
u mnie sprawdził się durex fioletowy,a po wszystkim provag żel-łagodząco, najlepiej po prysznicu:P
odpowiedz
Małgosia (Ocena: 5) 11.10.2013 11:41
Dla mnie najlepszy okazał się lubrykant taki -> swiat-doznan.pl/p/1340698/14804492/lelo-lubrykant-osobisty-150ml-na-bazie-wody-lubrykanty.html Do tego buteleczka ma fajny design, szkoda że nie mogę jej trzymać gdzieś na wierzchu w łazience, bo wygląda bardzo ładnie no i działa fenomenalnie a przy tym nie podrażnia ;-) Polecam dziewczyny!
odpowiedz
annn (Ocena: 5) 07.02.2013 16:36
Mnie zachwyciły fruity love :) Może i trochę droższe, ale mają zarąbiste zapachy
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo